Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ennyi pénzből hogyan...

Ti ennyi pénzből hogyan csinálnátok családi költségvetést?

Figyelt kérdés

Tegnap csináltam én is egyet, kíváncsi lennék, más hogyan osztaná be, hátha kapok pár jó ötletet.


Én fizum netto kb. 140ezer, páromé netto kb. 160 ezer.

Ami lényeges: gyerek nincs, rokon házában élünk, tehát csak rezsit fizetünk (kb. 40ezer), van egy macskánk és két tengerimalacunk. Fiatal pár vagyunk, kocsi, hitel nincs. Hamarosan szeretnénk kocsit, esküvőt és persze majd saját házat, vállalkozást.



2013. jún. 26. 16:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

A #9 vagyok, most végig olvastam, és bocsánat, megkavart egy telefon hívás.


Olyan 150 ezret félre tudtok tenni, ebben az esetben viszonylag kényelmesen, de nem nagy lábon meg lehet élni.


Éttermi kajálás csak alkalmanként fér bele, egy szolidabb nyaralást azért nem zárnék ki, egyszer élünk, és néha még egy színház, mozi, koncert is mehet.


Sok sikert!

2013. jún. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

mi is ennyit kapunk,de nekünk van egy óvodás gyerek.saját panel lakásban élünk,vagy egy saját 8 éves kocsink,hitel nincs

nálunk úgy néz ki a dolog,hogy 40 ezret fizetünk fundamentát,tíz ezret a gyereknek teszünk félre havonta.ezen kívül amennyit csak tudunk megspórolunk,és lekötjük.nem sok a kamat,de legalább nem nyúlunk hozzá

nekünk több a rezsi,főleg télen,mert akkor csak a fűtés 30-32,áram 9,víz két havonta 6,közös költség 8,két telefonszámla 10,digi 6,kocsi biztosítás negyed évente 4500.kb két havonta veszek egy tömb buszjegyet.én keróval járok,de néha muszáj busszal ha nagyon messze megyek vagy rossz idő van.tankolás 15.000,férjem jár kocsival,ovi 10.000.ez átlag havi 95-100 ezer,tehát a 300-ból elmegy kapásból 150.marad 150 kajára, ruhára, gyógyszerre, szórakozásra, tisztítószerre,játékra stb.de amennyit csak tudok spórolok

én a helyetekben kötnék két fundamentát vagy valamit 20-20 ezerrel,meg még számlára gyűjtenék amennyit lehet.négy év múlva lenne három millátok,meg még hármat fel tudnátok venni kedvező kamattal,meg amit még mellette gyűjtötök,és ez jó alap lenne egy lakáshoz.kocsit meg nem vennék drágát,és nem hitelre.ha eddig is megvoltatok,ezuitán is meglesztek még egy évig kocsi nélkül,addig meg össze tudnátok rá gyűjteni

2013. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

hol laktok, mert aki 160at írt a 3 emberre az tuti nem pesten él.


De igen, Pesten élünk. Az igaz, hogy nem jutunk el minden évben külföldre nyaralni, de azért egész jól élünk. 160ezerből.

2013. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
hát nem semmi, gratulálok. 160-ból jól élni 3-an, az művészet.
2013. jún. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Dehogy művészet. Nekünk ennek a fele a rezsit teszi ki, főleg télen. Kb. 40ezer megy el élelmiszerre. Rengeteg gyümölcsfánk van és veteményesünk meg néhány háziállatunk, szóval csak tejtermékre, pékárura, fűszerekre, üdítőre, vegyszerekre, néha édességre kell költenünk. Na meg persze a közlekedés is rengeteg pénzt visz el. Hó végére nem sok marad, de azért annyit félre tudunk rakni, hogy nyáron néhány napra eljussunk a Balatonra.
2013. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

hát ha nem kell húst,zöldséget,gyümölcsöt,pont a legdrágább dolgokat venni,akkor tényleg nem művészt 160-ból kijönni 40 ezer rezsivel télen

egy panelban ennyiből nem lehet megélni csak éhezve

2013. jún. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem 40ezer a rezsi, hanem 160ezer forintos bevételnek a fele, tehát 80ezer. Ettől függetlenől igazad van, tényleg nem nagy művészet.
2013. jún. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!