Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki rosszul érzi magát a női szerepekben?

Figyelt kérdés
Mindig is fiús voltam, sose szerettem nő lenni. Idegesít, ha utánam füttyögnek az utcán, olyankor legszívesebben beverném a fejem a falba. Idegesít a férfiak egoizmusa is, meg hogy folyton verik a mellük, hogy ők milyen nagyszerűek. Idegesít az is, ha megbámulnak. Múltkor udvarolni akart nekem egy 40 éves hapsi. Tök rendes volt, csak annyira frusztrált, hogy ott bámult, meg hogy bejövök neki, hogy legszívesebben elfutottam volna. Mit kezdjek egy 40 évessel 24 évesen? Nagyon elkeseredtem emiatt, hogy azt nézik ki belőlem az emberek, hogy én csak egy pénztárcát keresek magam mellé, hogy eltartson, amikor ez egyáltalán nincs így. Amúgy sem egészséges az, ha egy nálam 15-20 évvel idősebb pali egy jóval fiatalabb lányt akar maga mellé, mert csak ritka esetben lehetnek egyenlő szellemi partnerek, kb 100-ból egyszer, hiába állítja mindenki azt magáról, hogy érettebb a koránál. Dehogy érettebb. Nagyon felhúznak ezek a dolgok. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő viszont ezektől érzi nőnek magát. Hogy lehet ez? Akkor én miért nem érzem magam jól ettől?

2013. jún. 27. 11:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Igen.


Béla, 37/F

2013. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönjük, Emese.:D
2013. jún. 27. 11:52
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Biztosan vannak ilyen nők is, de én egyet sem ismerek.Én imádok NŐ lenni.
2013. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Figyelj, ez még nem jelent semmit, nem attól leszel nő, hogy tetszik, ha utánad füttyögnek. Én sem szeretem, sőt azt sem nagyon ha megbámulnak, flörtölni lehet velem, de normálisan. Kiakadtam, amikor még pocakosan is utánam füttyögtek a digók az utcán. Nem ettől leszel nő! Én mondom neked, 3 éve házas vagyok, most várom első babánkat.
2013. jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Én is imádok nő lenni. Egyébként nem adok neked igazat ebben a mondatban

" hiába állítja mindenki azt magáról, hogy érettebb a koránál. Dehogy érettebb."

Ez nem igaz. Igenis vannak olyan nők és férfiak is akik a korukhoz képest sokkal érettebbek, sokkal "idősebbek" mint az azonos korosztályuk. Sőt vannak akik a korukhoz képest sokkal gyerekesebbek, értelmetlenebbek. Hiába felnőttek mégis az értelmi színvonaluk egy 14 évessé. Függetlenül hogy férfi vagy nő az illető.

Nem kell messzire mennem hogy példát mutassak fel.

A párom 8 évvel fiatalabb nálam, és sokkal komolyabb, érettebb felfogású mint én.

A nővérem 24 évesen sokkal érettebb, komolyabb volt mint én 24 évesen. Ahogy a te írásodat is olvasom te sem vagy a korodhoz képest komolyabb, érettebb. Inkább tűnik az írásod egy 16 éveshez mint 24 éveshez..

2013. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy milyen érzés nőnek érezni magad. Nő vagyok, mindig, a nap 24 órájában. Ezt nem érzem, ez vagyok. Kb. úgy, mint hogy barna a szemem. Nem érzem barna szeműnek magam, hanem az vagyok. Nem tudom egyszerűen, mire gondolnak mások, amikor mondják, hogy "nőnek érzik magukat".
2013. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Én csak akkor érzem rosszul magam, ha 13. századi nőnek tartanak. Tehát szülj, moss, főzz, mosogass, és egy szavad sem lehet.

Persze ezek nem mind egyszerre hullanak rám, hanem innen egy szurkálódás, majd onnan, és szinte napi szinten meg kell harcolnom az igazamért, hogy én igen is tudok kamiont is vezetni attól hogy főzök, tudok barkácsolni attól hogy mosogatok, nem jelent gondot egy mosógép megszerelése, de mellette csinosan öltözködöm, nem hanyagolom el magam, stb.

2013. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Te attól nem érzed magad nőnek, mert nem vonz hogy utánad fütyülnek? vagy 40 éves pacák udvarolna??


Nem ettől lesz valaki nő..

2013. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit kevered a szezont a fazonnal...ahhoz hogy nő legyél/nőies legyél, semmi köze annak, hogy nem tetszik, hogy egy 40 éves hapsi udvarol. Én szeretek nő lenni, de nekem sem tetszene, ha egy 40 éves közeledne. Biztosan hárítanám. Engem is idegesít a férfiak egoizmusa, és nem szeretem ha bámulnak, füttyögnek (ez inkább az önbizalmammal van összefüggésben, nem a nőiségemmel).

Szerintem akkor éreznéd rosszul magadat a női szerepben, ha konkrétan férfias dolgokra vágynál, vagy úgy éreznéd inkább férfi szeretnél lenni. Javítsatok ki, ha tévedek...

2013. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Igenis vannak olyan nők és férfiak is akik a korukhoz képest sokkal érettebbek"


Igen ez tényleg így van.

Sok ember rákényszerül erre pl. hogy már 12 évesen úgy kell gondolkodnia, cselekednie mint egy felnőttnek, mert mondjuk egyik szülő meghalt, a másik beteg és neki kell egy csomó mindent tennie ami ennyi idősen még nem természetes, aztán az évek során sokkal "előbbre van" a társainál.

2013. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!