Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki rosszul érzi magát a női szerepekben?

Figyelt kérdés
Mindig is fiús voltam, sose szerettem nő lenni. Idegesít, ha utánam füttyögnek az utcán, olyankor legszívesebben beverném a fejem a falba. Idegesít a férfiak egoizmusa is, meg hogy folyton verik a mellük, hogy ők milyen nagyszerűek. Idegesít az is, ha megbámulnak. Múltkor udvarolni akart nekem egy 40 éves hapsi. Tök rendes volt, csak annyira frusztrált, hogy ott bámult, meg hogy bejövök neki, hogy legszívesebben elfutottam volna. Mit kezdjek egy 40 évessel 24 évesen? Nagyon elkeseredtem emiatt, hogy azt nézik ki belőlem az emberek, hogy én csak egy pénztárcát keresek magam mellé, hogy eltartson, amikor ez egyáltalán nincs így. Amúgy sem egészséges az, ha egy nálam 15-20 évvel idősebb pali egy jóval fiatalabb lányt akar maga mellé, mert csak ritka esetben lehetnek egyenlő szellemi partnerek, kb 100-ból egyszer, hiába állítja mindenki azt magáról, hogy érettebb a koránál. Dehogy érettebb. Nagyon felhúznak ezek a dolgok. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő viszont ezektől érzi nőnek magát. Hogy lehet ez? Akkor én miért nem érzem magam jól ettől?

2013. jún. 27. 11:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

6 Én sem értem. Vagy nem érzem. Mittudomén.


Az ismerősöm szereti ezt a füttyparádét. én rühellem. És nem értem, mit lehet ezen szeretni?

2013. jún. 27. 12:10
 12/15 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés ez...Engem nem kifejezetten az zavar,hogy nő vagyok-jó nekem így-hanem hogy amik engem éltetnek és amely dolgok a múltam,jelenem és jövőm,illetve szerelmeim s hobbijaim,azok mind,,férfidolgok"s így mai napig a legtöbb helyen előítéletekkel vannak velem szemben.Az autósboltban is simán eladnák nekem a rosszabb minőségű cuccot,ha autószerelőként át lehetne vágni,a mozdonyosok nem értik,miért tapadok a vonatra,mikor magam is mozdonyvezető(is)szeretnék lenni,egyedül talán a repülősök,akik befogadtak s nem néznek ki női(egyelőre csak hobbi,később remélhetőleg hivatásos)pilótaként.Hátrányom van a rallyban,sokkal nehezebb navigátornak bekerülni,mint egy férfinek,ahogyan két autószerelő közül is inkább az erősebbik nemből választanak,holott van fizikai erőm bőven,elhivatottságom pedig aztán végképp.Versenyezni pedig egyedül pénz híján nem versenyzek,mert az autó alap megvan,s merem állítani,hogy elég jól tekerem a kormányt ahhoz,hogy némi gyakorlással magam is ott lehessek,ahová a szívem húz gyerekkorom óta:a versenypályán-de már nem kívülről nézve...Sokszor érzem,hogy hülyének néznek illetve úgy vannak vele,én nőként ehhez,,úgysem értek"vagy ha mégis,ők akkor is jobban tudják(amiben nem kételkedek,hiszen még csak tanulom az életet,de én legalább nem vágom a nálam kezdőbbek képébe...)Az a baj,hogy a világ előítéletes,elítélnek kinézet,nem,kor,végzettség alapján és elég nehéz talpon maradni.Meg tudlak érteni abban viszont,hogy sok nő-messze nem mind!-valóban csak a pénztárcát látja a férfiakban,és nekem égés,hogy pusztán azért,mert vékony"vagyok(bár ehhez társul,hogy szerintem iszonyat randa),nekem is beszólnak,füttyögnek,azt hiszik,engem is épp úgy meg lehet kapni,mint a mai r**bancokat,mikor stabil párkapcsolatom van bő két éve,ami ha nem lenne,a továbbiakban ha utánam dobálnák a férfiakat,akkor sem lenne mégegy.Maradnék az autóknál,szárnyasoknál,vasútnál...Discoba sosem járok,múltkor egy barátnőnket meglátogattuk,aki pultos egy kisebb szórakozóhelyen,ott is hívtak a férfiak minket rögtön táncolni...Sajnos nagyon is tisztában vagyok,miért hívogatnak táncolni és italra,amire szerintem egy normális nő nem vevő.Engem is zavar,hogy utolsó,könnyűvérű nőcskének néznek egyesek annak ellenére,hogy nem öltözök k..vának(max csinosan)és pusztán azért,mert ma a hölgyek jelentős részét fel lehet szedni öt perc alatt,főleg,ha rendelsz neki két italt...Néha szégyellem,hogy nő vagyok,annak ellenére,hogy én messze nem azt képviselem,amit itt vázoltam.Ne légy elkeseredve,aki ismer,biztosan tudja,milyen értékes vagy,aki pedig vadidegen,annak ne adj a véleményére,hadd fütyüljön,ha ennyire telik neki.
2013. jún. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem gondolkodtál még egy nem-átalakító műtéten? Hátha akkor helyre jönne a pszichéd.
2013. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a férfiak 90%-a is utálná ha pocakos digók utánuk fütyülnének. Ez nemeken túli probléma.


Neked nem a női léteddel van bajod, hanem a vele járó feltűnés zavar.


Egyébként én is ilyen vagyok mint Te, mindig fiúkkal barátkoztam, ezért fiús voltam, irigykedtem rájuk. Valahogy a nőktől most is tartok, de rájöttem, hogy nem lenne jó férfiként, mert akkor homárnak kéne lennem. :-D

2013. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

12 Teljesen kimondtad, amit érzek, ugyanígy vagyok. Bár én nem vagyok ennyire extra fiús, csak azt szeretném, hogy ne nézzenek le ennyire alaptalanul. Néha már azon is gondolkoztam, hogy elrondítom magam, hogy csak annak az EGY embernek kelljek, akit szeretek és nem a pénztárcája miatt. De akkor meg nem tudnék tükörbe nézni, mert undorodnék magamtól.


14 Irigylem azokat a nőket, akik el tudják engedni a fülük mellett ezeket a megalázó füttyögéseket a hányingerkeltő emberek szájából. Amikor velem csinálják ezt, legszívesebben megdobnám őket kővel. Sajnos elég nagy hátrányban vagyunk mi, nők, túl sok terhet kell cipelni és mellé még le is néznek minket. Ezért nem tudok megbékélni azzal, hogy nő vagyok. Nem érzem úgy, hogy velem lenne a baj, inkább mintha egy rossz helyre születtem volna, ahol nem becsülnek.

2013. jún. 27. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!