Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak a házassága is megromli...

Másnak a házassága is megromlik, ha gyerek születik?

Figyelt kérdés

10 hónapja született kisbabám, akit a - most már exem - nagyon várt. A terhességemet relatív probléma nélkül, keményen és nyöszörgés nélkül viseltem. Nem híztam el, sőt, a szülés napján egy kilóval kevesebbre fogytam vissza, mint a normál súlyom. Jó anya vagyok, törődtem a babával, de mindig figyeltem arra, hogy sokat kezdeményezzek a páromnál is, nehogy elhanyagoltnak érezze magát. Ha hazajött munkából, nem sokat traktáltam a baba fejlődésével kapcsolatos történetekkel, magam sem bírom az ilyet hallgatni, ellenben minden nap hosszasan hallgattam őt a munkahelyi sikertörténeteiről, és őszintén vele örültem. Főtt kaja és tiszta ruha várta minden nap. Mindig imádta a főztömet és azelőtt sokszor fejezte ki háláját a gondoskodásért. Úgy látszott, hogy tökéletesen kényelmesen érzi magát. Még azt is engedtem, hogy hetente többször discoba járjon, gondoltam, sokat dolgozik, le akar ereszteni, és ez még mindig jobb, mint a kocsma. A gyerek születése után 2 hónappal mégis bekattant és egyre agresszívabb lett. A babával semmit nem foglalkozott többé (az első két hétben még sokat puszilgatta). Velem sem törődött többé, és akár simogattam, akár napokig kerültem, hogy ne zavarjam a munkában, semmi nem volt már jó neki. Hamarosan éreztem, hogy rosszul van, ha csak meglát. Közben elismerte, hogy jó anya vagyok. De emellett semmilyen formában nem volt hajlandó kommunikálni velem. Ezerszer próbáltam. Egy hónap múlva minden különösebb előzmény nélkül a legnagyobb lelki nyugalommal vágott ki minket az utcára minden cuccunkkal, és azóta se keresi a gyerekét. Fél év telt el azóta. A kidobáskor a fejemhez vágta, hogy pocsék anya és pocsék feleség vagyok és a terhesség alatt is kibírhatatlanul viselkedtem. A mai napig vesz azonban védelmébe minden ismerős terhes- vagy kismamát, akire bárki is egy rossz szót szól, mert "az anyaság szent!", mondja ő, és "nincs magasztosabb egy terhes nőnél". Csak a saját gyerekéről nem vesz tudomást.

Szerintetek mi kattant be nála?


2009. okt. 15. 09:21
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nekem két dolog ugrott be az alapjàn amit irtàl. Bocs, oszinte leszek. Az elso volt, hogy aki ennyire erején felul igyekszik megfelelni, az valoszinu érzi, hogy valamii nincs rendben, és retteg, hogy a màsik otthagyja. A màsodik az az, amit valaki màr megirt-lehet, hogy oszeszedett magànak valakit..nem biztos, hogy szerelembol, talàn inkàbb menekulésbol..ugy tunik, éretlen volt egy kicsit a kapcsolatotok a gyerekre..mennyi ideje voltatok egyutt a szulés elott? Amugy lehet, hogy idovel ràjon majd, mekkora barom volt, és Canossa-t jàr majd az ajtod elott..a pasik malma nagyoooon lassan orol...
2009. okt. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen dolgot tudok csak az utolsó hozzászóló mindkét válaszához hozzáfűzni: tökéletesen egyetértek.
2009. okt. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
72%

jaja, ilyen egyszerű, összeszedett. Ami várható is volt. Mert minek jár oda? Viccből?

Nem kell ám mindig nagy mélységeket keresni! Lehet, csak összeszedték őt.

2009. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
11:04-es vagyok, azt akartam még irni, hogy minden jel arra utal, a pasid feje ugy osze van zavarodva, mint az a bizonys szerencsétlen csecsemo a topless bàrban..és egyetértek azzal, aki azt mondta, meg kell hagyni a férfiaknak a feleloségteljes, csalàdfo stàtuszt! nem elhet, hogy ugy érezte, nem bizol meg benne, mint csalàdfoben, azért nem "traktàlod" a gyerek gondjaival? és az, hogy ellentmondàsba keveredik onmagàval az anyasàg szentesitésével és a sajàt csalàdja kidobàsàval, ez is csak arra utal, hogy viaskodik onmagàval, azt sem tudja ki o màr..egy kicsit talàn vàrj, amig helyrejon onmagàval..
2009. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az nagyon furcsán hangzik, hogy diszkózik egy ifjú apuka. Valahogy érthetetlen számomra, hogy adott a család, feleség, kisbaba, ráadásul mindent biztosít a feleség. Szerintem a férjed totál éretlen az apaságra. A dolog másik oldala, hogy sajnos sok az ócska ribanc a diszkókban (is), szégyent hoznak a tisztességes nők fejére (én nő vagyok, férfiaktól hallottam már ilyen sztorikat, nem egytől, nem egy sztorit; egyik kérdésfelvetésem az volt korábban itt, hogy nem szégyellik magukat azok a férfiak, akik a chat-en mindjárt szexszel hozakodnak elő ismeretlen chatelő nőknek, erre egy fiú azt írta, hogy a csajok túlnyomó többsége a botjának méretére kíváncsi - na akkor el lehet képzelni, milyen csajok járnak a diszkókba.)

Szerintem egy családos apának nincs keresnivalója - pláne egyedül - diszkókban, a felesége nélkül. Maga ez is nekem furcsa, hogy a párja nélkül diszkózik. Persze a kisbaba mellett nem tudsz diszkózni, bár gondolom, neked már nem is ez a fő szempont már.

2009. okt. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
63%

Szép is lenne, akkor minden gyerek félcsaládban nőne fel??

H a így lenne az azt jelentené, hogy nincs szükség apára! De akkor megennénk szülés után. Az evolúció azt bizonyítja, hogy szükség van apára, hiszen 80 kiló hús, és ebben a tápanyagigényes időszakban mégis meghagytuk.

2009. okt. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
A gondolat, hogy engedjük őket családapának lenni, szép. Nekem is eszembe jutott akkor. 3 év volt mögöttünk a baba előtt és én végig neki engedtem az irányítást. Ennek folytán minden úgy történt ahogy ő akarta. És mindig én hajtottam fejet. Ez önmagában még működhet is elvileg. De ő egyre panaszkodott, hogy sok rajta a nyomás. Ezért elkezdtem átvenni a terheket. Először csak nem terheltem a saját gondjaimmal. Nem hiányolta a beszélgetéseket. Azután otthon kezdtem megcsinálni a kisebb barkácsmunkákat, és nem kérkedtem vele előtte, de azt gondoltam, hogy a sok munkája mellett jól esik neki, ha ezzel nem kell törődnie, mert amúgy szerette, ha rend van. Végül már mindent én csináltam a házon, plusz a normál női és anyai munkák. Ő pedig így is egyre túlterheltségről panaszkodott. Én két szoptatás között talicskát toltam, hogy haladjon a kert, mert ő munka után meg hétvégén nem csinált semmit, csak aludt. Kérdem én: ilyen feltételekkel mégis mennyit kellett volna még nyalnom a fenekét, hogy szuper családapa? Pedig terhességem előtt nem volt ilyen... :( 180 fokos fordulatot vett. Ezt nem lehetett előre kiszámítani.
2009. okt. 15. 11:58
 18/45 anonim ***** válasza:
90%

Egy férfi (már amennyiben férfi) nem attól családfő, hogy mindenben hajbókol neki a felesége és minden döntésére rábólint, alázatosan viselkedik, hanem attól, hogy biztonságot, nyugalmat, gondoskodást ad a családja minden tagjának és törődik velük. A Te férjed azzal, hogy a gyerekével se törődik, kirakott titeket az utcára, kiállította magáról a "szegénységi bizonyítványát". Erre nincs semmiféle magyarázat, mentség, ő egy egoista alak.

Azt mondod, a baba születése előtt nem volt ilyen? Kétlem, hogy valaki ekkora pálfordulásra képes. Szerintem félreismerted őt és nem figyeltél eléggé, hogy valójában milyen ember.

Ahogy látom, te túlzásba vitted az ő tehermentesítését, így nem igazán kerültetek konfliktus helyzetbe, pedig a legtöbb ember a valódi arcát csak stresszhelyzetben, teher alatt mutatja meg.

2009. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
81%
13,11 nek tökéletesen igaza van.
2009. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ott lett elrontva, hogy elkezdted őt "nem terhelni a problémáidal" és neki nem is hiányoztak a beszélgetések.Ha nincs megfeleő kommunikáció elakadnak a problémák félúton.

Sajnos a mi kapcsolatunk is fordulatot vett, pedig még csak most fog megszületni a baba. De az tuti, hogy bár mindent meg fogok tenni, hogy ne érezze magát szerepen kívülinek, de nem fogom a s@ggét nyalni.

Szerintem a párod rájött, hogy jobb a szabad élet, még ha akarta is teljes szívből a gyereket.Gondolj bele: elmegy disco-ba. Ott a sok csini, szabad csajszi. Aztán hazamegy, ott vagy Te, aki bár lehetsz szintén csini, csak éppen Anyának néz(mert az is vagy) és nem vagy független, mert a napod 24 óráját a gyermek tölti ki.

Neki fel sem tűnt szerintem, hogy neked sok-sok erőbe és áldozatba került, hogy visszaszerezd a régi önmagad, hogy otthon a megszokott rend legyen, hogy legyen mosott és vasalt ruha vagy éppen főtt étel, mert neki ez eddig is természetes volt.

Nem kommunikáltad neki, hogy neked ez nagyon nagy erőfeszítés, sőt elvállaltad az ő munkáját is. Fáradt? Naná, hogy fáradt, mert éjszaka aludni kell, nem bulizni.

Ne hidd, hogy téged hibáztatlak, mert eszembe nem jutna. Csak a párod mindnt természetesnek vett, amit csináltál, így semmibe nem nézte. Persze a fenékrázó cicababa a disco-ban az jó, mert hűűű de sexy...

Aki azt kérdezi, hogy miért nem válogatja meg jobban a nő, hogy kinek szül gyereket, az vagy nem szült még, vagy szerencséje van. Gondolom a legtöbb nőnek van annyi esze, hogy nem felelőtlenül vállal gyereket, de azt nem tudhatja előre, hogy a felelősség mit hoz majd ki a párjából.

A másik meg az, hogy ha visszatalál hozzátok az apuka, ha nem egy dolog mindig legyen a szemed előtt: Te is dolgoztál(gondolom)terhesség előtt, mégis jutott időd az otthoni dolgokra. Na nehogymár neki ne jusson.

Ne becsüld le magad, hidd el sok férfi örülne, ha negyede ilyen jó anya és feleség lenne a párja.

2009. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!