Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak a házassága is megromli...

Másnak a házassága is megromlik, ha gyerek születik?

Figyelt kérdés

10 hónapja született kisbabám, akit a - most már exem - nagyon várt. A terhességemet relatív probléma nélkül, keményen és nyöszörgés nélkül viseltem. Nem híztam el, sőt, a szülés napján egy kilóval kevesebbre fogytam vissza, mint a normál súlyom. Jó anya vagyok, törődtem a babával, de mindig figyeltem arra, hogy sokat kezdeményezzek a páromnál is, nehogy elhanyagoltnak érezze magát. Ha hazajött munkából, nem sokat traktáltam a baba fejlődésével kapcsolatos történetekkel, magam sem bírom az ilyet hallgatni, ellenben minden nap hosszasan hallgattam őt a munkahelyi sikertörténeteiről, és őszintén vele örültem. Főtt kaja és tiszta ruha várta minden nap. Mindig imádta a főztömet és azelőtt sokszor fejezte ki háláját a gondoskodásért. Úgy látszott, hogy tökéletesen kényelmesen érzi magát. Még azt is engedtem, hogy hetente többször discoba járjon, gondoltam, sokat dolgozik, le akar ereszteni, és ez még mindig jobb, mint a kocsma. A gyerek születése után 2 hónappal mégis bekattant és egyre agresszívabb lett. A babával semmit nem foglalkozott többé (az első két hétben még sokat puszilgatta). Velem sem törődött többé, és akár simogattam, akár napokig kerültem, hogy ne zavarjam a munkában, semmi nem volt már jó neki. Hamarosan éreztem, hogy rosszul van, ha csak meglát. Közben elismerte, hogy jó anya vagyok. De emellett semmilyen formában nem volt hajlandó kommunikálni velem. Ezerszer próbáltam. Egy hónap múlva minden különösebb előzmény nélkül a legnagyobb lelki nyugalommal vágott ki minket az utcára minden cuccunkkal, és azóta se keresi a gyerekét. Fél év telt el azóta. A kidobáskor a fejemhez vágta, hogy pocsék anya és pocsék feleség vagyok és a terhesség alatt is kibírhatatlanul viselkedtem. A mai napig vesz azonban védelmébe minden ismerős terhes- vagy kismamát, akire bárki is egy rossz szót szól, mert "az anyaság szent!", mondja ő, és "nincs magasztosabb egy terhes nőnél". Csak a saját gyerekéről nem vesz tudomást.

Szerintetek mi kattant be nála?


2009. okt. 15. 09:21
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
84%

"Soha nem tettem ezt szóvá. "

MIÉRT??

ez úgy néz ki, mintha annyit se néznél ki belőle, hogy egy csavart becsavarjon. Teljes bizalmatlanság és lenézés!

Te meg egy kis porronggyá lettél, már bocs. Csak azért, hogy legközelebb ne tedd ezt!

2009. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
85%

14:21

Adott jelet:

előbb monkamániaás lett - semmi.

aztán teljesen elhanyagolta az otthonát - semmi

aztán hetente több napot házon kívül töltött - még küldték is!

Akkor minek menjen haza? Ha ennyire nincs rá szükség?

Nem akarlak megbántani, ne haragudj, csak világosan fogalmazni, mert te belülről a saját szándékaidon át látod, én meg csak mint kívülálló.

2009. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
84%
Ezt együtt szúrtátok el -a legjobb szándék mellett.
2009. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Az tényleg igaz, hogy egy férfinek, ha nem tutyimutyi, akkor szüksége van arra, hogy megoldjon dolgokat és ezáltal büszke lehess rá. Neked pedig nem szabadott volna mártírnak lenned, hogy mindent megcsinálsz helyette (is). Nem szabadott volna "nem csinálni belőle problémát". Nekem 17 hónapos a kislányom, de bizony óriási szükségem van a férjem segítségére és amikor hazajön a munkából és megvacsorázik, akkor átveszi a lányunkat, hogy egy kicsit én is lazíthassak vagy megcsináljam a dolgomat (pl. elmosogassak). Persze a férjed is hibázott, hogy sosem kommunikált erről. De szerintem ezt tanuld meg, hogy a következő párkapcsolatodban másképp csináld! És ezt csak csupán jóindulatból tanácsolom!
2009. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
82%
15.00 Igazad van, adott jelet, de én az egyértelműsítésre gondolnék, mert nem biztos, hogy a kérdező ezeket értette. Elég nehéz, amikor bennevagy egy párkapcsolatban és el vagy foglalva egy gyerekkel, háztartással stb. az ilyen jeleket, amikről írsz megfejteni. Én arra gondolnék, hogy sosem mondta konkrétan. Nem ültek le beszélni erről, hogy a férfi fölöslegesnek érzi magát. 14.21 voltam.
2009. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet,hogy nője volt,van?Nem tudok elképzelni ilyen hirtelen pálfordulást minden ok nélkül.Nem változhatott teljesen a fordítottjára!!!Ha igen,akkor annak nyomós oka volt,VALAKI!Max ezt tudom elképzelni ha úgy gondolod nem félre ismerted.Szerelmes lett másba és senki semmi nem érdekelte már azután csak az új nője egy másik élet reménye.

Ez lehetséges?Van valakije?

2009. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Biztosan tudom, hogy volt valakije, sőt, kettőről is tudok az utolsó hónapban (utólag derült ki persze). Tizenéves lányok voltak (nyilván a diszkó). Feltételezem, hogy már egyik sincs vele, a munkája mellett leégés lenne. De azt gondolom, hogy ettől függetlenül is elromlott volna a dolog, csak később. Lehet hogy még évekig húztuk volna.

Arról, hogy nem vehette volna ki "szegényke" a részét az életünkből, hát... Engem talán kér valaki, hogy gondoskodjam a gyerekemről vagy szeressem a páromat? Tutujgatni kellene egy felnőtt embert, akit éppen felelősségteljes családapának készülök kinevezni, és rátestálnám az életemet a gyerekemével együtt? Hiszen éppen ezzel csinálnék belőle nyomorékot! Az nem megalázás, ha óvodásként bánok vele? Hát nem magától kéne tisztában lennie 36 évesen a családapai feladataival, ha már önmagától nem is szeret, a fene egye meg, legalább a gyereke felé valamiféle apai helyet kiharcolnia magának? Csapjon az asztalra, ha már én nem vettem észre a problémáját! Hát rendben van az, hogy a társad, akivel 50-50%-ban vállaltátok a gyerekkel járó munkát, felelősséget, örömöt, egyszerűen meggondolja magát vagy megsértődik, amiért megint volt vacsi és nem kell érte harcolnia, és inkább duzzogva elvonul? Hát mi ez, ovi? Szerintem éppen azért tart itt a társadalom, éppen azért van annyi széthullott házasság, mert mi, nők, minden szemétségre mentséget keresünk a férfiaknak. "Szegényke" azóta röhögve éli világát, amíg én elveszítettem a munkámat a baba vállalás miatt. Éppen most lett volna szükségem rá, hogy családapa legyen! Éppen most jöhetett volna elő a nagy feladat vállalásával, mert én kiszolgáltatott lettem. És ő éppen akkor szabadul meg tőlünk. Hát nem érdekes? Azt hiszem, sajnos itt bukik meg a "szegény ember nem jutott szóhoz" elmélet. :( Mindezzel együtt köszönöm a véleményt.

2009. okt. 15. 17:30
 38/45 anonim ***** válasza:
82%
Ne vádold magad, szerintem itt Te a fejed tetejére is állhattál volna, akkor se biztos, hogy másként alakul az életetek. A párodnak olyan baja, problémája lehet, ami tőled és a gyerektől független, (nőügy, önértékelési-, személyiség zavar, munkahelyi stressz, akármi) mert aki 36 évesen el tudja hagyni egyetlen szó nélkül úgy a gyerekét, hogy vissza se néz, ott elég nagy bajok lehetnek a "toronyban". Még az is eszembe jutott, hátha csinált valami zúrt, vagy belekeveredett valamibe, amitől bepánikolt és így reagált, hogy eltaszított magától mindenkit. A szüleivel van valamilyen kapcsolatod? Nekik mi a véleményük erről az egészről? Ezt csak azért kérdezem, mert nekem is van két felnőtt fiam és én valószínűleg leszedném róluk a keresztvizet, ha így viselkednének az unokámmal.
2009. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

A szüleivel is megszakította a kapcsolatot ugyanakkor, amikor velünk. Nemrégiben beszéltek először azóta, és a szülők nem bántak vele kesztyűs kézzel. Azóta elkezdett fizetni valamit a baba után. De továbbra sem kíváncsi rá. :( Egyébként újságíró is a munkája mellett, és a dolog érdekessége, hogy sorra írja a cikkeket arról, hogy "hogyan vigyázzunk drága gyemekeinkre" a közlekedésben vagy a mindennapi életben. Hát ezt nem lesz könnyű megmagyaráznom a gyereknek, ha felnő...

Köszönöm a sok hozzászólást!

2009. okt. 15. 18:32
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó kommented alapján számomra egyértelmű, hogy igen erős zavar keletkezett nála a valódi élete és a világ felé mutatott arca között. Tudja, hogy kellene viselkednie, éreznie, ezt szépen megírja, csak éppen teljesen máshogy tesz otthon. Az ilyen ember még önmaga előtt is letagadja, hogy valamiben kudarcot vallott, szégyelli, hogy gyenge, nem felel meg a saját elvárásainak sem. Nem tudja elfogadni a saját gyengeségével, azt meg végképp nem viseli el, ha valaki ezzel szembesíti, ezért mindenkit elüldöz maga mellől..
2009. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!