Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor én most hajléktalan vagyok?

Akkor én most hajléktalan vagyok?

Figyelt kérdés

A párom egyszer csak beállított egy másik pasival, és szó szerint egyik percről a másika egy kis szatyorral indultam útnak.

Egy kis albérletbe kényszerültem, ahová ideiglenesen bejelentkeztem.

Otthagytam lakást meg mindent, a bíróság még gyerektartást is megállapított. Teltek a hónapok majd egyszer csak közölte az ex, hogy jelentkezzek ki a lakásból vagy ő jelent ki.

Közöltem, hogy nem tudok sehová máshová állandóra bejelentkezni, de őt nem érdekelte, majd néhány hét után jött egy határozat, hogy miszerint én nem lakok ott életvitel szerűen, megszüntetik azt az állandó lakcímemet.

Lehet olyan hogy valakinek csak ideiglenes lakcíme legyen?

Egy új munkahelynél, egy másik albérletnél (akárminél) nem szükséges egy állandó lakhely?

Ha valami hivatalosat akarok intézni, pl. személyi, jogosítvány, vagy nem tudom?


2013. jún. 29. 19:17
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
100%

Vard meg mig kijelentenek(fiktivalasi eljaras vegzese jogerore emelkedik). a hatarozat kezbesitesetol szamitott 15 nap mulva(+egy ket het).

menj el a maltai szeretetszolgalathoz,mond hogy szeretnel hajlektalan igazolanyt,mert jelenleg szivessegbol rokonoknal laksz. bp-en csak egynek a cimet tudom: 3.kerulet miklos ter 5. (ez a 86-os,34-es,106-os busz Raktar utcai megallojanal van(persze nem tudom pesti vagy-e).

ha megvan az igazolvany,menj be egy okmanyirodaba,ahol jelenleg tartozkodsz(kerulet,varos) es jelentkezz be telepulesszintre. ez lesz a lakcimkartyadon: pl. :bp. 03. kerulet,lakcim nelkuli.

igy mindent tudsz az adott helyen intezni. pl. szoc. segelyt,ilyesmit.

jogsihoz is eleg.

minden mashoz pl. szem.ig. nem kell meg ennyi sem es orszagosan barhol intezheted.

remelem segitettem.

2013. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

"És miért nem vettetek Neked haszonélvezetet a lakásra? Kinek a pénzéből vettétek?"


Meg sem fordult a fejemben, hogy vén fejjel kidob majd az utcára.

Igazság szerint mindent én vettem a berendezéseket is egytől egyig, hisz ő nem dolgozott, én robotoltam reggel 6-tól este 6-7-ig.

De SEMMIT nem tudok bizonyítani!

Mármint hogy pl. a hűtő vagy akármi az én pénzemből volt.

És ha bármit mondok mondjuk hogy elhoznék egy hajszárítót mert nekem nincs, akkor mindig a legkisebb gyerekkel (10 éves) zsarol, hogy neki arra szüksége van, és ne vegyek el a gyerektől semmit. És az utolsó papírzsepit is a gyerekre fogja.

2013. jún. 29. 19:32
 13/33 anonim ***** válasza:
57%
Azért szépen kipenderítettek. Miért mentél bele,hogy a gyerekek nevére kerüljön a lakás? Vagy teneked előtte sem volt közöd a lakáshoz ? Most a család többi része szépen éli az életét ,te meg menj a híd alá. Vagy kiérdemelted? De a részed akkor is járna,ha nem íratod a gyerekek nevére.
2013. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
88%

Akkor lehet, ha engedi bejelentkezni a főbérlő.

kell az aláírása és a tulajdoni lap hozzá..


És h--lye az, aki enged valakit bejelentkezni, főleg, ah nem hivatalosan adja ki az ingatlant....

2013. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
13%

nem kell a bejelentkezeshez tulajdoni lap csak egy helyrajzi szam!

es rengeteg tulajdonos beengedi jelentkezni az alberlot.

2013. jún. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
De állandóra nem engedik tudtommal soha.
2013. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

a tulajok 90% nem engedi h állandóra bejelentkezz !

ezt ingatlanosként mondom !

2013. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
87%

12: Honnan gondolod, hogy Neked kell ezt bizonyítani, és nem őneki kell bizonyítania azt, hogy nem a Te pénzedből volt?

Tényleg fordulj ügyvédhez, mert nagyon furcsa hiedelmeid vannak, és az látszik, hogy csak félszből meghátrálsz inkább. Ne hagyd Magad kisemmizni!

Pl. házasok voltatok? Mert akkor minden vagyon feleződik, amit a házasság alatt szereztetek. Ha együttéltetek, az együttélést tudod bizonyítani, és arra is van polgári jogi szabály elválás esetére, az osztozkodásra.

2013. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
91%

Hol?

mert nekem kellett, sőt még a párom is személyesen, amikor bejelentkeztem, pedig csak ideiglenesen, nem is állandóra

2013. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
50%

Milyen dokumentumokra van szükség az ügyintézéshez?

A kérelmező érvényes, személyazonosításra alkalmas okmányára (pl. személyi igazolvány, útlevél, jogosítvány), a lakcímkártyára (az igazolvány cseréje esetén),

a lakás feletti rendelkezési jog igazolására (tulajdoni lapra vagy adásvételi szerződésre, önkormányzati bérlakás esetében bérleti szerződésre), illetve a lakás tulajdonosának vagy a lakás használatára egyéb jogcímen jogosultnak a hozzájárulására.

2013. jún. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!