Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor én most hajléktalan vagyok?

Akkor én most hajléktalan vagyok?

Figyelt kérdés

A párom egyszer csak beállított egy másik pasival, és szó szerint egyik percről a másika egy kis szatyorral indultam útnak.

Egy kis albérletbe kényszerültem, ahová ideiglenesen bejelentkeztem.

Otthagytam lakást meg mindent, a bíróság még gyerektartást is megállapított. Teltek a hónapok majd egyszer csak közölte az ex, hogy jelentkezzek ki a lakásból vagy ő jelent ki.

Közöltem, hogy nem tudok sehová máshová állandóra bejelentkezni, de őt nem érdekelte, majd néhány hét után jött egy határozat, hogy miszerint én nem lakok ott életvitel szerűen, megszüntetik azt az állandó lakcímemet.

Lehet olyan hogy valakinek csak ideiglenes lakcíme legyen?

Egy új munkahelynél, egy másik albérletnél (akárminél) nem szükséges egy állandó lakhely?

Ha valami hivatalosat akarok intézni, pl. személyi, jogosítvány, vagy nem tudom?


2013. jún. 29. 19:17
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
18%

12: Meg amíg van tartási kötelezettséged a gyerekekre, addig mint gondviselő, nyilván jogod is van. Onnantól pedig, hogy neki másik élettársa van, nincsen tartási kötelezettséged.

Szóval mindenképpen hozzáértővel konzultálj, mert elég zavaros az ügy, nem is érthető, hogy mi az, hogy valaki egyik nap azt mondja, menj el, és hagyd ott neki az összes vagyonodat, Te meg elmész, és átengeded neki, amit nem akarsz átengedni!

2013. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
94%
És ha a gyerekek véletlen ajándékba kapták a lakást,akkor jól meglehet ijeszteni a családot,mert az ajándékot vissza lehet kérni !!! És olyan nincs ,hogy te semmivel távozz,"ne légy birka " főleg ha ő sosem dolgozott. Szedd már össze magad amig nem késő,és harcolj a dolgaidért !!!!!!!!!!!
2013. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
91%

Pontosan ajándékot visszalehet követelni.

Ne légy már ekkora hülye.

2013. jún. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
95%

Mindent lehet bizonyítani !!!!!!!!! Nagyon sokszor a TANÚ is elég!! És ha kiskorúak a tulajok ,akkor kézenfekvő,hogy nem ők vették. Hanem kapták a nevükre.

HARCOLJ jó ember !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2013. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
57%

Hát de na! :)

A gyerekekkel sem vagy jóban? Ők sem engedik, hogy ott legyen a lakcímed? És mi jogon jelent ki valaki mást bárhonnan is?

Ne hagyd megad!

A gyerekekkel milyen a viszonyod? Övék a lakás, nem? Mi köze a párodnak ehhez?

2013. jún. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó a gyerek írta 10 éves, szerinted mennyi beleszólása van egy 10 évesnek.
2013. jún. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Hű! Elég sok hozzászólás érkezett.

"Onnantól pedig, hogy neki másik élettársa van, nincsen tartási kötelezettséged. "

Nincs?

Mi nem voltunk házasok, a mostani pasijával azok.

Nem szó szerint egyik napról a másikra jött a történet.

Mikor mi összejöttünk akkor az előző kapcsolatából volt 2 gyereke. Az ő nevükre lett íratva.

Aztán nekünk összejött egy kicsi, de meg sem fordult a fejemben, hogy így alakul az életünk.

Én egész nap dolgoztam, az ex meg unatkozott vagy nem tudom, és bulizni járt.

Aztán egyszer csak kiderül a csávója.

Volt nagy veszekedés meg minden. Akkor úgy beszéltük meg, hogy a legkisebb miatt (a közös gyerek miatt) éljünk együtt nyílt házasságban.

Ez volt pár napig, majd egyszer csak közölte az ex, hogy ideköltözne a pasija, mert nem tudja fizetni az albérletet.

Na akkor telt be a pohár és mentem le onnan.

Nem akartam nagyon pereskedni, a legkisebb gyerek miatt.

Nem tudtam hogy az ex ilyen szemét lesz, és csak követel meg feljelent, meg fenyegetőzik.

Ha most egy ügyvédhez fordulok akkor mit mondok? Már otthagytam mindent (igaz erről semmilyen határozat nem született), az egyedüli hivatalos papír a gyerektartásról szól, illetve most az hogy már nem ott lakok állandóra.

Ide az albérletbe nem jelentkezhetek be állandóra már kérdeztem a kezdet kezdetén, csak ideiglenesre.

2013. jún. 29. 20:10
 28/33 anonim ***** válasza:
41%
Elég hülyeség, attól aki írta, hogy megszűnik a tartási kötelezettség, ha új párja lesz a volt nőjének. Ez nem így van, a gyerek után, míg nappalin tanul, mindenképp fizetni kell.
2013. jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
75%
Ha jó értem, akkor az a te házad volt és annak a 2 gyereknek a nevére írattad, akik nem a tieid? Nem semmi módon bántak el veled :(
2013. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan az én házam, közösen szedtük össze rá a pénzt (telek, ez az eladása egyikünk, másikunk részéről), de onnantól kezdve mindent én vettem, és mindent én fizettem (10 éven keresztül) csekkek, stb.

Aztán nem tudom milyen megfontolásból a gyerekek nevére lett íratva a lakás. De ennek már sok éve, tehát nem gondoltam arra hogy egyszer ez lesz az egésznek a vége. Tudom hogy hülye vagyok (ha nem lenne a közös gyerek a lakásban, már rég fogalmam sincs mit tettem volna), csak kérdés, hogy így utólag lehet-e valamit tennem?

2013. jún. 29. 20:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!