Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám felnyitni a...

Hogyan tudnám felnyitni a fiam szemét, hogy a választottja egyáltalán nem való hozzá?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket, lépjetek túl a "megint egy fiús anyuka" szlogenen.

A fiam 25 éves és fülig beleszeretett egy nála jóval idősebb 3 gyermekes nőbe. Ezzel még magában semmi baj nem lenne, de folyamatosan derülnek ki a hölgyről információk és úgy tűnik, hogy szinte mindenben hazudik. A fiam persze a fellegekben jár és bármit képes elhinni a nőnek. Már azt tervezi, hogy megkéri a kezét. Ha volt már valaki ilyen helyzetben, hogyan tudta visszarángatni a gyermekét a valóságba? Vagy hagyjam és tanuljon a saját kárán, még akkor is, ha azzal anyagilag és érzelmileg is lenullázza magt?


2013. júl. 3. 11:35
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Eddig sem mondtam semmi rosszat a nőről, pont azért, mert nem akarom elmarni magam mellől a fiamat. Próbáltam a hölgynek segíteni is, de ha nem nem tart rá igényt, akkor nem teszem. Azt viszont elvárná, hogy befogadjam a házamba.

A fiam még tanul és mellette dolgozik. Egy baleset és az azt követő depresszió miatt lett ilyen. Igaz, nem ő vezetett, de mégis bűntudata van. Egy barátja meghalt a balesetben ő pedig elég sok maradandó sérülést szerzett. Azóta mintha másodrangú embernek tartaná magát. Jár orvoshoz, de attól félek soha nem lesz már a régi.

2013. júl. 3. 12:31
 22/31 anonim ***** válasza:
2%
Megint egy anyuka, aki nem képes megérteni, hogy a fia felnőtt, önálló ember.. ha a "megint egy fiús anyuka" nem tetszik. Mindenkinek kellenek tapasztalatok, hogy a saját bőrén tanulhasson. Ha ez nincs, mert anyuka próbálja megkímélni a csalódásoktól, akkor lesz egy tutyimutyi, önállótlan nagy gyerek, aki lehet, hogy később sokkal nagyobb h*lyeségekbe fog belemenni, amikor már nem lesz ott az anyuka, hogy megvédje. Viszont írtad, hogy sokat van nálatok és nincs munkája. Eltartani nem kell neked, ha a gyerekük születne, akkor sem. Tehát ezt mondanám neki: ezzel a nővel nincs minden rendben, én eltartani nem fogom, de te azt csinálsz, amit akarsz. Viszont ha gyereketek születne akkor az teljes mértékben a ti felelősségetek, nem fogom én felnevelni.
2013. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Határt szabhatsz az anyagi lenullázásnak, az érzelminek nem.

Ha nincs is olya lakhelye a fiadnak, ami fölött ő rendelkezik egyedül, mert veled lakik, akkor ez könnyű lesz, mert beleszólásod van, hogy abból, ami a Tiéd is, mennyit vehet igénybe a nő. Nekem pl. megszabta anyukám, hoyg mennyit vendégeskedhetnek ott a barátaim (sajnos, pedig nem állt fenn iylen veszély). Szóval ezért tehetsz Te. A Veletek közösből nem adhat neki, ha megtiltod.

2013. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
33%

Ne fogadd be a házadba, ennyi.

Szabj határt, hogy mennyit vendégeskedhet ott úgy, hoyg ő ezt nem viszonozza.

Én sose hívnék meg oylan fiút magamhoz,aki nem hív meg magához. Egyoldalú akkor a kapcsolat, nem egyenrangú.

Mindig figyelek arra, hoyg amennnyit a fiú adni tud, nagyjából annyit adjak én is.

2013. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Megszabhatod, hogy mennyit lehet nálatok. De, ha a fiad annyira szereti, akkor albérletbe fog költözni a nővel és, hogy fizetni tudja befejezi a sulit, hogy többet dolgozhasson.
2013. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
90%

Istenem, ennyi rosszindulatú válaszadót!


Vegyétek már észre, hogy a kérdező nem egy hárpia, aki a kicsifiát örökké magához akarja láncolni, hanem egy normális, aggódó anya! A gyereke lelkibeteg és egy korántsem egészséges kapcsolatba menekül. Melyik anya ne szeretné megvédeni egy ekkora hibától?


Ha itt egy nő feltesz egy kérdést, melyben leírja, hogy 8 általánosa van, sose dolgozott még de van 3 gyereke, eltartatja magát az állammal és az apával/apákkal, és most épp a következő áldozatot készül becserkészni, valamint 36 évesen a párja szüleire akaszkodna rá, és emellett még hazudozik is...hát olyan kommentek születnének itt, hogy ihaj. Most meg a kérdezőnek szól be minden 2. válaszadó, hogy hagyja őket.


Kérdező: a nálatok töltött időt valóban korlátozhatod illetve teljes mértékben be is tilthatod. Nem vagyok az ilyen megoldások híve, de ez a nő egy hazug és egy élősködő egyben. A fiúnak egyszerűen magyarázd el mindenféle szidalmazás nélkül, tárgyilagosan, hogy szerinted ez nem egészen normális életvitel, és te ennél jobbat kívánsz neki, ennyi.

2013. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
56%

26-nak


Azért írták sokan, hogy ne szóljon bele, mert sajnos az az általános, hogy a fiús anyák túlságosan féltik a gyereket. Sokszor ok nélkül nem jó nekik a jelenlegi barátnő, de nem volt jó az előző és nem lesz jó a következő sem. Azt hiszik, hogy egy barátnő nem tudja ellátni a fiúkat, úgy ahogy ő. Ez az egy legalább biztos, de egy pasinak barátnőre, feleségre van szüksége. Nem még egy anyára.

2013. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
68%

Mintha a bátyámról irtál volna,bár közöttük nem 11 év volt csak 6 és nem 25 éves volt hanem 30.Nálunk hatalmas nagy problémák voltak emiatt.Akkor halt meg édesapánk,örököltünk pénzt amit lakásvásárlásra akartunk forditani.Mivel én külföldön élek,megbiztam testvéremben,édesanyámban.A csajjal mentek lakást nézni és a végén még majdnem a felét a nevére iratta és be is költöztette.Összeköltözés után 3-4 héttel közölte,hogy ő mégsem akar 1 pasival együtt élni,igy bátyám kiköltözött.

Mindegy a lényeg az,hogy résen legyél,mert az egy dolog,hogy érzelmileg megszivatja az ellen nem tudsz tenni,de a teljes életét ne tegye tönkre.Ne hagyd!

2013. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Sajnos azon kívül, hogy elmondod az észrevételeidet és a tanácsaidat, nem sokat tudsz tenni. A fiad felnőtt ember, el nem tilthatod tőle. Az ember ilyenkor csak a saját kárán tanul.
2013. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
75%
Már bocsánat, de miért baj az, ha valaki kulturáltan tanácsot kér egy olyan helyzetre ami új neki. Tök mindegy, hogy fiús anyuka vagy lányos, a probléma az probléma, és ez az oldal azért van, hogy kérdezzen bárki. Biztos azért vagyok felháborodva, mert én is fiús anyuka vagyok és olvasva az sztorit, hát örülök nagyon, hogy nem velünk történik, de még nálunk is lehet ilyen szitu, de isten mentsen. Szóval tényleg nagyon rossz lehet látni ami a fiú val történik, de én is azt mondom, nem lehet megspórolni a tapasztalatot. Én annyit tennék a helyedben, hogy elmondanám a véleményem a fiamnak, csak tényszerűen, nem érzelmektől terhelten, és felhívnám a figyelmét, hogy amit a nyakába vesz, azt egyedül kell majd tovább vinnie, felkészült e erre? Nem nagyon szerencsés ha könnyítesz a helyzetükön azzal hogy nálad vannak sokat, mert akkor nem érzi a fiad a teljes súlyát a sztorinak. Az érzelmi sérülés elkerülhetetlen, és nem is jó elkerülni, az anyagi veszteség is pótolható, én attól tartanék legjobban, nehogy ideje korán még egy közös gyerek is beessen, mert azt már nem igen lehet helyrehozni amikor leesik a rózsaszín köd a fiú szeméről. Nekem is van két nagy fiam, mindig mondom nekik, hogy gyereket csak annak csináljanak, akit már jó pár éve ismernek, mert a gyereket nem lehet betenni a fiókba, ha a kapcsolat zátonyra fut. Persze az idő sem garancia mindenre, de azért sok dolog világosságra kerülhet az idő múlásával. Amúgy meg igaza van annak is, aki azt mondja, te nevelted a gyereked, azon is múlik mit lép, hogy mit hozott otthonról. Végső soron az ő élete, úgy rontja el ahogy tudja, de te mindig az anyja maradsz bármit csinál, szeresd, ez a dolgod! Remélem jó kimenetele lesz a dolognak, lehet hogy valami fontosat kell most a fiadnak megtanulnia egy életre ettől a nőtől. 38/nő
2013. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!