Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy csalódást fogok okozni a...

Nagy csalódást fogok okozni a szüleimnek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, és a lelkemre kötötték, hogy semmiből nem bukhatok meg. Nem lehet kettesem. Csak négyest és ötöst akarják elfogadni. Nos ez ebben a félévben nem teljesül. Valószínűleg 3 tárgyból bukok a 18 közül, és oda lesz a kevés kis ösztöndíjam is. Arra gondoltam, hogy mivel jó órarendet sikerült összeállítanom ezért péntek-szombat-vasárnap dolgoznék, ezzel megkeresve azt az összeget. Később pedig kedvezményes tanrendet kérnék a dékántól, és fél évet dolgoznék egyfolytában. Akkor csak vizsgázni kellene bemenni.

Lelkileg ha nem is, anyagilag tudom majd kompenzálni így a dolgokat?


20/L



2013. jan. 28. 00:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

mennyi volt az ösztöndíjad? biztosan elesel így tőle?

a kedvezményes tanrendhez (nálunk legalábbis) nagyon kemény indokok kellenek, pl. folyamatos munkahely vagy gyerek...


amúgy a szüleid jártak egyetemre? ha nem, fogalmuk nincs, mit kérnek... nem mindig a diákon múlik a jegy...

és semmit se jelent (ösztöndíjon kívül, persze), hogy hányassal mész át, ha átmész. Ha nem, majd átmész keresztfélévben. Ennyi.


Én itt vagyok ötös államvizsgával, munkanélküliként. Van olyan szaktársam, aki dolgozik a szakmában, pedig még nem is végzett (csúszott pár tárggyal), csak protekció kellett...


csak nyelvvizsgát tegyél időben...

2013. jan. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
100%, hogy elesek tőle. Havi 12.000 FT az ösztöndíjam, a szüleim pedig mindketten szakmunkások. De ettől most a görcs itt van a gyomromban. Nyelvvizsgám még nincs, pedig már másodéves vagyok.
2013. jan. 28. 01:59
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
De hallod.. 18 tárgyat mi a qrva életnek vettél fel egy félévre?
2013. jan. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

akkor nagyon hamar húzz bele a nyelvbe... nálunk most a fél évfolyam ezért nem kapja meg a diplomáját. és ami a legszebb (ezt én is most tudtam meg), hogy ha nincs meg a nyelvvizsga, ezáltal a kemény kötéses diploma sem (csak egy elismervényt kapsz, hogy elvégezted a tárgyakat, ami ráadásul nyvizsga nélkül 5 év múlva elévül és kezdheted elölről), akkor csak sima érettségizettként kereshetsz állást, így nem fogadják el a szaktudást.


de tényleg miért vettél fel 18 tárgyat??? ebből mennyi volt a kötelező? mert ha 4-5 tárgy nem volt az, akkor még lehet jó a KKI-d és még megkaphatod. Nekem is volt olyan szaktársam, akit rántottak, de így is 5egész felett volt az átlaga, mert több tárgya volt, mint a kötelező.

2013. jan. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ja, első voltam
2013. jan. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
én bölcsészkaros vagyok és nekem az a tapasztalatom, hogy az egyetemi jegyeid nagyjából azon múlnak, hogy szerzel-e valami respektet az első félévben, amitől a tanárok egy kicsit beszélnek rólad vagy sem. Én például akkor sem kapok ötöst, ha ugyanazt tudom, mint akinek ötöst adtak, mert számukra érdektelen vagyok, nem is figyelnek rám, amikor vizsgázom, így a végén mindig egy olyan közepes jegyet adnak, mint amilyen közepesnek engem is tartanak. A szüleid elvárása egyszerűen baromság. Ha ezt nem bírják megérteni, akkor szerintem semmi okod az érzelmi megrázkódtatásra. Ezek az ő korlátaik ennek a dolognak a megértésében. Ha úgy érzed, hogy anyagilag meg tudod oldani a dolgot, szerintem hagyd a francba, mert úgysem fogják megérteni.
2013. jan. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez is tipikus eset, amikor az ember szülei az egyetemet is csak kívülről látták, fogalmuk sincs, hogy mi megy vizsgákon, mert nálunk pl.attól függ, milyen kedve van a prof.-nak, vagy milyen bugyi van a prof.-asszonynak.


Kitartás! Előbb vagy utóbb belenyugszanak.

2013. jan. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj volt felvenni 18 tantárgyat, mert félévente átlagban 30 kreditet kell összeszedni és a szakunkon átlagban 1-2 kredites szar tárgyakkal szívunk sokat.
2013. jan. 28. 09:23
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
de msot komolyan? havi 12000 Ft-ért? nem azért, de ha nem éhbérért harcolnak a szüleid, 12000Ft-ért ne b.szd már el a tanulmányaidat, ha még a hétvégéid is foglaltak lesznek, fele ennyi energiád nem lesz tanulni. én is most fogom otthagyni a diákmelót, mert buktam egy tárgyból és a tanulás fontosabb mint az a plusz 10ezer
2013. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el!

A szüleidnek próbáld meg elmagyarázni, hogy ez néha sajnos előfordul az egyetemen. Rosszabbul sikerült ez a félév, a következő majd jobb lesz. A lényeg az, hogy Te ne add fel!


Ha el akarsz menni melózni, akkor a legjobb, ha felkeresel egy diákszervezetet. Nem tudom, merre laksz, én a Schönherz-nek dolgoztam ( [link] ) és heti kb 3x4 óra munkával nem havi 12 000-nél sokkal többet kerestem. De mehettem volna többet is, ha vállalom.

Igaz, ez még a válság előtt volt.

2013. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!