Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem "kitúrt" a családból...

Úgy érzem "kitúrt" a családból a bátyám barátnője, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Bátyámnak van egy barátnője már két éve.(nevezzük Katinak) Eleinte szimpatikus volt, mikor még csak hétvégente járt haza. Aztán szeptemberben ide költözött. Akkor sem volt vele bajom, mivel én egyetemre járok, és általában 3 hetente jártam haza. Az egyetlen idegesítő dolog amit észrevettem az az volt, hogy nekem a kolit mindig úgy emlegette mintha ott laknék. Pl: "vasárnap már mész is haza?" Mindig kijavítottam, hogy én ITT lakom, de nem nagyon érdekelte. Na mindegy. Anyumék kezdetben nem nagyon bírtk, mert szörnyen lusta, semmit nem csinál, nem mosogat, nem mos, nem takarít, nem segít semmit. Most viszont hazajöttem nyári szünetre és nagyon elkeseredtem. Mindenki imádja. Ez még nem is lenne gond, ha engem nem "felejtettek" volna el. Itthon vagyok egy hónapja, de dolgozok. mezőgazdasági munkát, ami elég fárasztó. hívtam, hogy jöjjön, van hely, de neki melege van kint...ahelyett inkább itthon ül és netezik. meglátogatja nagyimékat, ott van náluk néha egész nap. az 1 hónap alatt hogy itthon vagyok én 5x mentem el hozzájuk. de egyszer sem kérdezték meg hogy hogy vagyok, hanem állandóan Katiról mesélnek, meg őt dícsérik, hogy milyen közvetlen, milyen aranyos. A csaj már úgy hívja a nagyzüleimet, hogy mama és tata. Anyum mikor hazaér munkából rögtön kiabál Katinak, hogy menjen már beszélgetni, nekem meg csak odaköszön. bátyámmal a régi jó kapcsolatunk teljesen megszűnt, bár ezen még annyira nem csodálkozom, mert bármikor volt barátnője, akkor neki más nem létezett rajta kívül. Apuval viszont megmaradt a jó viszonyunk, ő sem kedveli Katit. ennek mondjuk örülök. Viszont, hogy a nagyszüleimet és anyut ennyire nem érdeklem az elkeserítő. Próbálok én veük bezsélgetni de mindig Katinál lyukadunk ki, hogy milyen nagyszerű lány. Értem én, sokkal közvetlenebb, mint én, én inkább visszahúzódóbb vagyok. De annyira megváltozott minden. annyira egyedül vagyok itthon. Anyu mindig Kati tancsát kéri mindenben, engem meg sem hallgat, nagymamáék oda vissza vannak tőle, egyáltalán nem érdeklik, hogy velem mi van. Én már nem tudok mit csinálni, mindig azt gondoltam, ogy milyen jó a mi családunk, milyen összetartóak vagyunk. Én nem akarok Katin bosszút állni, vagy nem akarom , hogy őt kevsébé szeressék, de engem miért nem lehet? miért változott meg minden ennyire 10 hónap alatt? Úgy érzem mintha a családom lemondott volna rólam. én 19L, Kati18L
2013. júl. 5. 19:48
1 2
 11/18 anonim válasza:
64%
Teljesen jogos a kérdező problémája! Ő a gyerekük..akkor Kati ott élősködik? Nem tanul, nem dolgozik, nem segít a házimunkában, csak aranyos?
2013. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40%
Figyi, nem lehet hogy akik szeretik Katit, érzik rajtad hogy te nem csíped, és ezért vesznek semmibe. Mert ők látják hogy jó...stb stb, és gondolják hogy te rosszul ítéled meg, akkor veled nem is foglalkoznak. Egyetlen megoldást abban látom ha nyitsz Kati felé!Először csak apróságokkal, szép fokozatosan ismerd meg, és majd látod hogy ténylegesen milyen.Ha anyudnak nem szúrja a szemét hogy lusta, akkor neked se szúrja. Ő ilyen, te más vagy. Azt nem tanácsolom hogy kisebb nagyobb furakodással keresztbe tegyél neki, mert az előbb utóbb kiderül és akkor te leszel a fekete bárány!Úgyhogy tényleg max a közeledés, gondold meg, ha bátyád elveszi akkor sogornők lesztek, az egész életedet az árnyékában akarod leélni, vagy egyenlő társként, barátként mellette?!
2013. júl. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező! Az nem lehet, hogy az elmúlt 10 hónapban "Kati" segített anyukádnak a házimunkában, beszélgetett a nagyszüleiddel, amit te - mivel nem voltál otthon (és ez értelemszerű, hiszen tanultál) nem tudtál megtenni?

Vele találkoztak napi szinten, valószínűleg megváltozott róla a véleményük.

Azt viszont, hogy neked valami gondod van, nem tudják, mert TE nem mondod el nekik...


Amúgy miért kellett volna "Katinak" mezőgazdasági munkára mennie? Te úgy döntöttél, mész nyári munkára, ő nem, (joga volt így dönteni) valószínűleg eszébe sem volt menni, csak nem akart megbántani, azért mondott ilyen gyenge kifogást.

Azt értem, hogy nem kedveled, - főleg, mivel úgy érzed, átvette a helyed - de ha efféle nem létező hibákat találsz benne, attól neked még nem lesz jobb!

2013. júl. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
"Figyi, nem lehet hogy akik szeretik Katit, érzik rajtad hogy te nem csíped, és ezért vesznek semmibe. Mert ők látják hogy jó...stb stb, és gondolják hogy te rosszul ítéled meg, akkor veled nem is foglalkoznak. " Őszintén, szerinte ez jogos, ha a családom semmibe vesz, mert nem bírok egy csajt aki 10 hónapja velünk lakik? mellesleg nem ez a helyzet, konkrét bajom nincs vele, szoktunk beszélgetni, stb. vannak idegesítő szokásai, de mint emberren, most nem vele van a bajom, hanem a helyzettel.
2013. júl. 5. 20:43
 15/18 A kérdező kommentje:

20:33 nem, nem segített a házimunkában, anyum panaszkodott is eleinte. most hogy kint dolgozk, én érek haza először és még nekem kell elmosogatnom utána. ezek a dolgok zavarnak benne, de egyébként személyiségileg tényleg egy jó fej csaj.

megemlítettem neki, hogy van ez a lehetőség, jöhet velem dolgozni. úgy gondoltam anyuéknak könnyebb lenne. kap 25ezret havonta a saját szüleitől, azon kívül tesóm most nem dolgozik, tehát mi tartjuk el. azért hívtam dolgozni, mert azt hittem egyértelmű, hoyg ha valahol máshol lakok, akkor ha tehetem megpróbálom magamat eltartani amennyire bírom, ezzel meghálálom, hogy befogadtak...

2013. júl. 5. 20:47
 16/18 anonim ***** válasza:
1%

Ó! és még le is pontoztál, kérdező, jajj, most hová bújjak szégyenemben? :P


Hajtod a magadét, de azt nem vetted még észre, hogy "Kati" nem te vagy? Hogy ő egy másik ember, saját élettel, aki ráadásul a testvéred barátnője, lehet, hogy a sógornőd lesz. Mit kellene meghálálnia? Ha a összeházasodnak a testvéreddel, a hátralévő életét hálaimákat rebegve kellene talán töltenie, mert "befogadták"? Hiába erősködsz, hogy te mennyire kedveled őt, a szavaidból süt a lenézés és a gyűlölet iránta.

2013. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
csak szólok, hogy most mielőtt olvastam volna a válaszodat már le volt pontozva 0% ra ;)
2013. júl. 5. 23:05
 18/18 anonim ***** válasza:
Együtt van még a bátyád a Katival?
2022. jún. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!