Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a családok ahol nem...

Azok a családok ahol nem dolgozik egyik szülő sem hogy élnek meg?

Figyelt kérdés
PL.a kissebbségi családokban általában nem dolgozik egyik szülő sem,de még a nagyszülök sem viszont gyerek van min.3-4.Ők hogy élnek meg?hogyan fizetnek rezsit,telefont.stb...?!
2013. júl. 11. 16:31
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Ok.

Lássuk:

3 gyerekes család esetében ha minden bevetnek,tehát anya papíron egyedülálló pedig nem az akkor gyerekenként 17ezer ft a családi pótlék ami 68 ezer ft havonta,anya kap állandó anyaságit ami 25ezer ft azt hiszem ez eddig 93ezer ft.Papíron apa nincs de nem dolgozik akkor segélyt sem kap,ugye mert azt már nem adják oda csak úgy...akkor 93ezer ft havonta 6 emberre,az semmire nem elég,ha albérletet fizetnek,rezsit stb. mert fejenként épp 15ezerre jön ki ez a bevétel,az nagyon kevés.

2013. júl. 11. 16:44
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az önkormányzat fizeti nekik az áramot, vizet, télen fát kapnak, akik bizonyos utcákban élnek, karácsonyra laptop, elektromos bicikli, kandalló, húsboltokban nem fizetnek, hanem kapnak egy számlát, amit csak be kell vinniük az önkormányzatra, majd ők lerendezik helyettük...

Meg amiről még nem tudok...

Kell a szavazat a fideszes polgármesternek...

Szolnok megye.

2013. júl. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
24%
Válaszolók: Azért legyünk már valamivel tisztába. Nem csak a romáknak nincs munkájuk, nem csak náluk van, hogy a szülők nem dolgoznak. Azért gondoljatok bele, hogy ti felvennétek e az előítéleteket is figyelembe véve egy romát? És utána abba, hogy mi volna, ha ti is azok lennétek, és mennétek dolgozni, de látható módon azért nem kellessz mert az vagy. Ugyan úgy magyarnál is van szemétláda, ingyenélő is.
2013. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%
Felesleges számolgatnod! Tök jól megvannak. (a mi adónkból)
2013. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
34%
Nekem van ismim, aki a segélyosztást csinálja egy önkormányzatnál. Mondta, hogy látja amikor fizetés volt minden xart vettek a boltban, utána meg nézték a napot merre jár. De ez nem a romákra jellemző, ez a pénzel való rossz bánásmódra vezethető vissza. Hányan vagyunk, akik rendes fizetésüket nem tudják beosztani? Mert nem tud nemet mondani saját magának amikor valamit meglát. Ugyan úgy egy szegényre is rátör ez sokszor amikor pénzhez jut, vágynak jobb kajára, dolgokra. De senki ne gondoljon már több százezerre, hogy ennyiek a segélyek. 22800 ft. Ennyi a szocsegély.
2013. júl. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Azért gondoljatok bele, hogy ti felvennétek e az előítéleteket is figyelembe véve egy romát?"


Én építőipari vállalkozó vagyok!

Volt időszak mikor félretettem az előítéleteimet és alkalmaztam romákat. Főleg kőműves segédmunkás munkakörben. Végül azt a következtetést vontam le, hogy náluk lustább, semmirekellőbb, trehányabb, hitványabb népség nincs!

Megfogadtam, hogy soha többet nem veszek fel romát és nem érdekel, hogy egyesek mennyire hangosak kiabálják, hogy "hátrányos megkülönböztetés".

2013. júl. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
A mi ismerősünk keze alatt is romák voltak és ő meg volt elégedve a segéddel. Igaz, elszaladt volna a ló ha nincs kemény főnökük, de dolgoznak ha kell. Csak ugye ha sokáig nincs más alá rendelve az ember, és utána dolgoznia kell, nem egyből megy a szó nélküli munka nekik sem. Ami nem jó természetesen.
2013. júl. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Szolnok megye.Úristen!!!Ilyen nincs!Ez nem lehet!
2013. júl. 11. 17:40
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezért nem élsz meg. Nem ismered a trükköket. Elválnak, több a pénz. Lemondanak a gyerekről (de csak papíron) és a nagymama nevére írják. Plusz segély, de csak X ideig. Ha lejárt, akkor ráírják más nevére. Ha még távol is van bejelentett lakóhely, akkor több juttatás.

Hajjaj, se szeri se száma.

2013. júl. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Egészítsük ki, hogy a gyerekzaciból (gyerekotthon)kiveszik a rokonok gyerekeit, akiket ilyen-olyan okok miatt kiemelnek a családjukból és nevelőszülőként még mennyi bevételre tesznek szert.
2013. júl. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!