Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalanságomban és elkeser...

Tanácstalanságomban és elkeseredésemben írok ide. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nem is értem, mit remélek, hisz a helyzetemre nincs olyan megoldás, ami mindenkinek jó lenne. De már az is jól esik, ha kipanaszkodom magam valahol, valakinek, bárkinek... Próbálok rövid lenni. Egy olyan kapcsolatban vagyok kénytelen élni, amelyben nem hogy boldog nem vagyok, de már eljutottam a depressziós tünetekig. Miért használtam a "kénytelen" szót? Mert egyszerűen nincs más választásom, lehetőségem. Egy kisgyermekünk van. A párom tart el minket, nekem semmilyen jövedelmem nincsen. Nagyon szeretnék elhelyezkedni, azonban már 1 éve próbálkozom, nulla eredménnyel. Több lábon is állok, többféle állást is betölthetnék, csak éppen nem tudom összeegyeztetni az életünkkel, az én, és a gyermekem életével. Ugyanis amíg a párom külföldön dolgozik, addig mi kettecskén éldegélünk itthon, segítség nélkül. Senkire nem számíthatok, aki esetleg besegítene, és mondjuk elhozná délutánonként az óvodából, amíg dolgozom. Szó szerint senkire. Így aztán úgy áll a dolog, hogy 8-4-ig tudnék dolgozni, ilyen munkahelyből pedig kevés van, ha van is, oda pedig nem én kellek. Tudom, miről beszélek, mondom, 1 éve keresek munkát... Szóval: én itt vagyok kereset nélkül egy halott kapcsolatban a gyerekem apjával, akivel kényszerből és muszájból vagyok együtt, mivel nem tudnám eltartani kettőnket a semmiből, az albérletben. Költözni sem tudnánk senkihez, már megtettem volna. A páromnak fogalma sincs, hogy érzek, játszom, megjátszom, ha nem is a boldogságot, de valami olcsó másolatát. A gyermekem pedig egyre jobban érzi, látja, tudja a hazugságomat. Nem akarom őt így nevelni. Nem akarom, hogy azt lássa, az anyja egy idegbeteg, boldogtalan, depressziós hárpia. Szabadulni ebből a helyzetből? Hogyan? Talán nem is választ várok, nem kereshetem másnál a "megfejtést".
2013. júl. 12. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha úgyis egyedül vagytok itt, a párodhoz nem tudtok kiutazni? Az nem játszik? Külföldön még akár részmunkaidős árufeltöltői állás is összejöhet, ami azért a semminél több.
2013. júl. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekem is ez jutott eszembe először: miért nem mentek ti is ki? A normális országokban a kisgyerekesek előtt sok lehetőség van, a részmunkaidőtől kezdve, a munkahelyi bölcsin/ovin át, az állami támogatásokig. Új világ nyílna meg előtted. Itthon nagyjából csak a "nyomor" vár rátok, ezt te is tudod.
2013. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy kényszerből, muszályból vagy együtt a pároddal. Ezek szerint nem is szereted?
2013. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Végérvényesen megromlott a kapcsolatod a férjeddel?

Milyen településen élsz? Esetleg pár órás alkalmi munkát találnál? Gyerekfelügyelet például? Ha Budapesten, vagy nagyobb városban élsz, akkor vállalhatnál ilyesmit is.

Milyen végzettséged van?

2013. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudom már szeretni. A miértekbe kár és felesleges lenne belemenni.
2013. júl. 12. 20:53
 6/14 anonim ***** válasza:
milyen végzettséged van? Milyen területen keresel munkát?
2013. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam alkalmi munkával, jelentkeztem, nem kellettem. Próbálkoztam vállalni gyermek felügyeletet, nem jelentkezett senki a hirdetésemre. Próbálkoztam netes munkákkal, egytől-egyig átverés. Próbáltam bébiszittert keresni arra a napi 1 órára, de nem tudnám fizetni. Próbáltam én már mindent. Három szakmám is van, de nem szeretném leírni, milyen, mert attól is tartok, talán valaki rám ismer...
2013. júl. 12. 20:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Én írtam neked privátban. Az jutott eszembe, hogy regisztrálj az otthonról.hu-ra. Itt otthon végezhető internetes munkát kaphatsz. A semmitől jobb.
2013. júl. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző: köszi, én is kipróbálom, remélem nem a szokások piramis és kamumunka ajánlat.
2013. júl. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálam megbukott. Telefonszám megadása kötelező, és fizetős sms-t küldenek, ha bepipálom. Ha nem? Lehet, akkor is, ebben nem bízom.
2013. júl. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!