Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülök! Ti elfogadnátok ezt a...

Szülök! Ti elfogadnátok ezt a döntést a gyereketektől?

Figyelt kérdés

Szüleim kényszerítenek, hogy menjek egyetemre, de én nem akarok. Megértem, hogy kell a szakma , de nincs ehhez egyáltalán erőm. Még a gondolattól is sírógörcsöm van. Szívből utálom azt a várost és iskolát is (már tanultam ott és már tandíjat kellene fizetnem az oktatásért, amivel nem akarom terhelni a szüleim, nekem pedig nincs pénzem), ráadásul a páromtól is elszakadnék (így is csak ritkán tudok vele találkozni /3-4 hónap/, mert ő külföldön tanul és nem tud ide jönni, mert nem beszéli a nyelvet). Úgy döntöttem, hogy nem megyek ide egyetemre, hanem kimegyek hozzá, dolgozom (a munkalehetőség már folyamatban van egy cégnél) amíg szükséges (leteszem a nyelvvizsgát és pénzt spórolok) és aztán ott megyek egyetemre. Így nem kellene függnöm a szüleimtől (mint most) és ha szükséges, akkor esetleg kérném a segítségüket. A párom mindenben támogat , de a szüleimmel nem tudom mi lesz. Vagy ti mit tennétek a helyemben?

Köszönöm a válaszokat.

21/L


2013. júl. 15. 11:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ellenzik :'( apám majdnem lekevert egy pofont, anyám meg nagyon ideges lett :'( :'( szökjek meg?
2013. júl. 15. 23:00
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem normálisak a szüleid, komolyan. Tök normális terveid vannak, én is ezt tenném a helyedben, a lehetőség most már csak a külföldben rejlik!!! Értesd meg velük, hogy mennyivel jobb színvonalat és mennyivel több lehetőséget tartogatna, ha kimehetnél. Nekem még mondják is, hogy menjek ki inkább tanulni/dolgozni, ne maradjak itthon, mert idehaza minden egyre rosszabb lesz csak.
2013. júl. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mindegy, h ellenzik-e vagy sem (szerintem), téged nem tudnak mivel sarokba szorítani (nálunk sajnos más volt a helyzet anno), majd megbékélnek a szüleid. 21 évesen azt csinálsz már, amit akarsz :)
2013. júl. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azert egy pasi miatt aki arra sem kepes hogy rendszeressen meglatogasson letenni a tanulasrol es robotolni ill a gatyajat mosni nem okos dolog.

A jovodet kell epiteni nem a kapcsolatodat Arra meg boven raersz.

Ha kicsi eszed van tanulsz akar kulfoldon is barmilyen szakot ami hasznos pl fizikoterapia, vedono , stb.Ezek kulfoldon jol megfizetett keresett onnalo bachlor szakmak.Elonye ezek a bachlor sulik csak 3/4evesek es kozben mehet a nyelvtanulas.

Ne dobd el a jovodet soha egy ferfi miatt.

Az okos no elso ferje a diplomaja/ foiskolaja!!!(szurinami szolas mondas)

Soha ne fuggj ferfitol mert megerzik es rosszul fognak banni veled.

2013. júl. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi történt tavaly óta? Megoldódott a dolog?
2014. okt. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!