Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben elfogadnátok az...

Ilyen esetben elfogadnátok az "apátok" pénzét?

Figyelt kérdés

Egyedül hagyta anyukámat terhesen, sosem találkoztam vele. Most 31 éves vagyok, felbukkant. Nincs gyereke, szeretne megismerni engem és a családomat. Kedvesen, de határozottan elutasítottam.

Nem adt fel, lassan 3 hónapja "zaklat". Most végre megértette hogy nem adom be a derekam, felajánlotta hogy szívesen támogat havi fix összeggel.


Én nem szeretném elfogadni, mert félek hogy kérne valamit cserébe. Anyukám szerint elfogadhatom.


Átlagos anyagi helyzetben vagyunk, tudunk félretenni is, ezt a plusz összeget luxusra költenénk vagy félretennénk.


2013. ápr. 24. 14:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%
Így hogy nem találkozol vele, így nem lenne pofám elfogadni a pénzt. Akkor legalább adj egy esélyt a dolognak, és találkozz, beszélgess vele egyszer. Ő is had legyen boldog ettől, megbocsátani tudni kell.
2013. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem akarnék vele kapcsolatot ápolni, akkor nem fogadnám el, mert így valóban a lekötelezettje leszel.

De mondjuk én azért adnék neki mint apának egy esélyt.

2013. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
10%
Fogadd el, jár neked! Egy egyedülálló anyuka...
2013. ápr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Így nem. Ha meg akarod ismerni és utána elfogadod úgy oké
2013. ápr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%
fogadd el, de ne éljétek fel ... gyűjtsd külön, hogy ha később oda juttok, hogy megbánod valami miatt az elfogadását egyben vissza tudd adni (kamatot nem kap!)
2013. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Én is így érzem helyesnek, hogy nem fogadom el.


Esélyt nem adok neki, főleg anyukám miatt. Lelkileg-testileg ráment a szakításra és arra, hogy próbáljon számomra élhető életet biztosítani. Akkoriban ráadásul szégyen volt leányanyának lenni, a szülei is kitagadták. Nem fogok neki fájdalmat okozni.

2013. ápr. 24. 15:06
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
En adnek neki egy eselyt. Nekem sanyaru gyerekkorom volt, apam miatt. O nevelt fel, borzaszto dolgokat tett. 28 eves koromban kert bocsanatot, megbocsajtottam neki, s azota jo a kapcsolatunk. Megbocsajtani tudni kell. Neha kovetunk el hibakat, hatalmas dolog belatni, szembenezni vele, s bocsanatot kerni. Ha nem gondolna komolyan, ha nem akarna tenyleg megismerni, es jo lenni veled, akkor nem kerne bocsanatot. Ne ugy fogd fel, hogy meg akar venni, nem rossz szandek vezerli. Csak igy tudja legegyszerubben kifejezni azt, hogy eddig nem tamogatott, s most mar tamogatni szeretne. En, ha megbocsajtanek neki se fogadnam el a penzt, csak azert, hogy nekem jobb legyen. Ha nagyon akarja, akkor elfogadnam...Ebbe benne van az is, hogy igy megnyugszik a lelke, de ha megbocsatasz neki, akkor talan ezt is megadhatod neki, az oromot, hogy adhat neked. Talalkozzatok egy olyan helyen, ahol nyugodtan beszelgethettek. Haladjatok szepen lassan, ismerjetek meg egymast. Fogd fel ugy, hogy visszakaptad az apukadat annyi ev utan.
2013. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%

Szia


Én a helyedben felvenném vele a kapcsolatot. El tudom képzelni mennyire nehéz lehet ,de nem tudhatod milyen okból hagyott el. Talán ,ha találkoznál vele és beszélnétek kicsit megismernéd még pozitívan is vélekedhetnél róla a körülményekhez képest.


Pénzt én sem fogadnék el!

2013. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
úgy gondolom neked van gyereked ... mondd meg apádnak, hogy az unokáknak nyisson számlát és vezekeljen, fizessen arra ... mégsem te fogadod el, a gyerekeidnek sem jön majd rosszul, és apád sem szórja el máshová a pénzét
2013. ápr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%

Én azért megkérdezném tőle, hogy miért hagyta el anyukádat, biztosan meg van rá az oka. Gondolom anyukád egész életedben csak a rosszat zúdította rád róla, hallgasd meg az ő álláspontját, adj neki egy esélyt.

Pénzt ne fogadj el tőle, csak ha rendben van a kapcsolatotok.

2013. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!