Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hol van az a pont...

Szerintetek hol van az a pont amikor már nem érdemes küzdeni egy kapcsolatért? Van már ilyen poszt, de egyikben sem szerepel gyerek.1,5 éves a kisfiunk.

Figyelt kérdés
A párommal 11 éve élünk együtt, ő 12 évvel idősebb nálam. Mégis mintha megrekedt volna kb. 23 éves szinten. Nagy szabadságigénnyel rendelkezik. Régebben fontosabbak voltak számára a haverok, mint a család. Van egy 1,5 éves kisfiunk, akit imádunk mindketten, de egymással már szinte nem is beszélünk. Kötelességtudatból nem megy el itthonról túl gyakran, viszont helyette rákapott egy online játékra (Farmerama), és már beszélgetni sem tudunk úgy, hogy ne a gép előtt ülne. Majdnem minden reggel úgy kelek fel, hogy új életet szeretnék kezdeni, de nem egyszerű... Közös lakás (hitel), gyerek, és a szüleim részéről a nyomás, hogy ha már gyerek van, akkor együtt KELL maradni. Igazából csak hozzájuk tudnék haza menni, de a tudat, hogy nem támogatnak, meggátol ebben. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2013. júl. 16. 14:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Szereted még? Tisztázd le magadban a dolgokat, ha fontos Neked, és tényleg ő a fontos, nem csak a "gyerek apja"-ként, hanem férfiként, akkor mielőbb ülj le beszélni vele! De légy erélyes! Sajnos az én párom ugyanilyen, másfél éve vettem elő először a problémát, komolyan elbeszélgettem vele, de nem voltam elég erélyes, semmit nem javult a helyzet. Szóval ne hagyd, hogy elviccelje, elbagatellizálja a dolgokat, áss mélyre és beszélgessetek! Ha nem dolgoztok a megoldáson, egyre rosszabb lesz a helyzet, ez biztos! Sajnos mi már a szakadék széléig jutottunk a halogatással, de ti még az elején vagytok, mindent bele!
2013. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ti már át léptétek azt a határt. Ne foglalkozz a szüleiddel,ez a te életed. Lépj!
2013. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Most mondjam azt, hogy te is azt hitted majd a gyerek miatt megváltozik de tévedtél.

Üljetek le beszélgetni a gyerek nélkül és hozzatok egy közös döntést.

2013. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Azt írod, régebben is ilyen volt. Gondoltad, hogy meg tudod változtatni? Ennyire boldogtalan vagy, mégis úgy döntöttél nemrég, hogy gyereket szülsz neki?

Ha van miért menteni a kapcsolatodat a gyermeken kívül, akkor menjetek párterápiára. Lehet, hogy valami miatt sok sérelem gyűlt fel benne, ezért ilyen hideg. Hogy a gép előtt éli az életét, az lehet menekülés, talán nem mer szembenézni azzal, hogy nem boldog ő sem. Próbálj meg vele őszintén beszélgetni. Olvasd el Gary Chapman Egymásra hangolva című könyvét, sok mindenre rávilágíthat, ami miatt esetleg idáig jutottatok.

A szüleidnek nincs igaza abban, hogy a gyerek miatt kellene vele maradnod! Ha ezt súgja a szíved, költözz a szüleidhez, de egyenlőre még ne váljatok el. A külön töltött idő sok mindent átértékelhet.

2013. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
12%
ennek annyi. vagy lesz bátorságod kilépni és jobb/rosszabb, de mindenképp új életed les - más, mint a mostani. vagy maradsz és éled ezt az életet, amíg le nem telik
2013. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%
próbálj beszélni a pároddal, hogy ezt nem csinálod tovább; vagy megváltozik, vagy elmész. tudom, mit érzel, azt hiszed, hogy muszáj nyelned, azért mert van egy közös gyerek.. nekem két gyerekem van, két különböző apától. én is átmentem hasonlón. a lényeg, hogy a gyerek nem lehet úgy boldog, ha látja, hogy leszarjátok vagy ölitek egymást. egy egészségtelen családkép fog kialakulni benne. a szüleim elváltak, de előtte évekig ölték egymást. az volt a duma, hogy miattam maradtak együtt odáig. hát én rendesen boldog voltam, mikor végre elváltak, mert jobb volt két normális szülő külön, mint két idegbeteg együtt. a lényeg, hogy ne tartson vissza a gyerek, sem a hitel. próbálj beszélni vele, mondd meg neki, hogy boldogtalan vagy és tegyen vmit a kapcsolatotokért. ha nem tesz, pedig menj vissza a szüleidhez (bár még jobb lenne, ha albérletbe mennél), majd megértik idővel, hogy nem voltál vele boldog. mégiscsak a te rokonaid.. melletted fognak állni.
2013. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A külön töltött időben pont azt fogja érezni a kérdező, hogy "jé, a férjem nélkül is jól elvagyok" mivel a férjével alig van kapcsolata. (Tudom, próbáltam...) Esetleg a férjének fog hiányozni, de sajnos nem ő, hanem a gyerek. Majdnem 100% hogy így lesz, persze egy próbát lehet tenni!
2013. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
20%
Sajnos a korkulönbseg önmagaban nem garantalja a kapcsolat sikeret az en hazassagom is veget ert a ferjem 16 evvel volt idösebb es nem a korkulönbseg volt a gond igaz se elöny
2013. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
7-es! 4-es vagyok. Én is próbáltam, nálunk bejött. 4 hónapig voltunk külön, mire rájöttünk, hogy egymás nélkül rosszabb, és helyre tudjuk hozni, mert akarjuk. Ha bírtuk volna külön, akkor meg az azt igazolta volna, hogy nem lett volna értelme tovább együtt maradni. Szerintem igaz az a mondás, hogy a távolság olyan, mint a szél: a kis tüzeket eloltja, a nagyokat fellobbantja.
2013. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"amikor már nem érdemes küzdeni egy kapcsolatért?"


Te mit "küzdesz" ezért a kapcsolatért? Belegondoltál már valaha, hogy mi van akkor, ha pont előled menekül a virtuális világjába? Tud veled érdekfeszítő társalgást folytatni, vagy csak a szokásos "mit főzzek holnap-ma a fiunk ezt+azt csinálta-mit nézzünk a tévében" témák mennek? Megkérdezted, hogy esetleg az nyomasztja-e, hogy most gyakorlatilag az ő felelőssége a család anyagi biztonsága, ezért lazít annyit a gép előtt, hogy addig se a problémákon rágódjon? Másfél éve még ő volt számodra a nagy ő, akivel szuper ötletnek tűnt gyereket vállalni, mi változott? Mindennek oka van, ki kell deríteni és változtatni rajta.

2013. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!