Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ennyire felelőtl...

Hogy lehetnek ennyire felelőtlenek a szülők, hogy megengedjék a gyereküknek, hogy pancsoljanak a szökőkutakban?

Figyelt kérdés

Rengetegszer figyelmeztetik, hogy a szökőkutak tele vannak szennyel és, hogy milyen fertőzést lehet elkapni. Ennek ellenére a gyerekek félmeztelenül pancsolnak a város szökőkútjaiban. A szülők is velük vannak, de nem szólnak rájuk.


Tegnap a Kosztolányi Dezső téri parkban két kisgyereket láttam meztelenül a vízesésnél (nem tudom, ezt minek lehet nevezni). Tényleg nem cigányok voltak! Lehet, hogy a meztelenség természetes dolog, de ilyet nem lehet csinálni a városban. Mikor a páromnak elmeséltem ezt, ki volt akadva.


Jómagam is kisgyerekes anyuka vagyok. Sem én, sem a párom nem engedjük a fiunknak, hogy ilyesmit csináljon. Egy normális szülő nem akarja, hogy a gyereke beteg legyen.



2013. júl. 19. 09:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Bár még nem vagyok anya de ez szerintem is borzalmas és illetlen dolog! Biztos rászolnék a gyerekemre ha ilyen az eszébe jutna. Egyébként is úgy gondolom, hogy a legnagyobb kánikulában is, akármilyen kicsi is a gyerkőc legyen rajta egy fürdőgatya. Az immunrendszerét nem úgy kell megvédeni hogy minden baci felmehet a pisilőjén.


21/L

2013. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
78%

A "pisilőjén" kisgatyában is felmegy a baci a vízben, ha akar...


De a város közepén.............durva

2013. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
48%
Na végre! Kezd körvonalazodni, hogy a lényeg: ne legyen az a gyerek meztelen! Esetleges fertözés, mérgezés még csak-csak elmegy, de a pucérság felháborito. Mi bajotok van azzal, ha egy kisgyerek ruhátlan????
2013. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
40%
Nekünk otthon van jacuzzink és agyon vegyszerezzük, mert Igy lehet használni, 2 havonta cseréljük a vizet. Be engedjük a gyereket, mert hát nem dIsznek vettük. Gondolom nem strandolni vitték a gyereket, hogy fürdőgatyát adjanak rá. Hirtelen ötlet lehetett. Az pedig, hogy a férjed annyira kiakadt, hogy rendőrt hIvott volna, ne haragudj, de ennyire unatkoztok, olyan szánalmas.
2013. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%

7-es.


Én is palotai vagyok. :D


Amúgy ezen én is felháborodok. Nekem ha lenne gyerekem, max annyit engednék, hogy bedugja a kezét, de utána is jól lefertőtleníteném a kezét. Nem vagyok amúgy hipohonder.


Hogy miért? Egyszer én is jártam rosszul az újpalotai szökőkútnál ami említve volt. Épp fotózni akartam, mert ez a hobbim, közbe jött két 2 ajtós szekrény csávó, és ahogy elmentek mellettem, fejjel be is borítottak a szőkőkútba, ahogy próbáltam kapálózni, hogy valahogy függőlegesbe helyezzem magam, akaratlanul is benyeltem egy kis vizet. Utána már aznap este kb 2-3 napig hánytam, meg fostam tőle. És tuti ettől volt, mert semmi olyan kaját nem ettem amitől lehetett volna, meg vírust se nyelhettem be, mert alig voltam emberek között utána.

2013. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
69%

14-es egyetértek. Ezen annyira fennakadni, hogy rendőrt akartok hívni??? Borzasztóan szánalmas!


Nekünk nincs jakuzzink, csak sima fúrt kutunk, ihatatlanul homokos, vasas vízzel, meg esővízgyűjtőnk.


Ülepítjük, klórozzuk, algátlanítjuk...kinnt a hordókban meg az ezer literes tartályokban lefedetlenül hónapokig állni hagyjuk a vizet, ha éppen nem kell...


Aztán amikor szükség van rá, akkor öntözünk vele, feltöltjük a medencét, fürdünk benne. Egy szimpla hepaszűrő elég...ennél a szökőkutakban meg azért komolyabb szűrők vannak.


A kérdező és a többi szörnyülködő városi népség hozzáállása tipikusan álhumánus baromság!

2013. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%

Azt hiszem, érdemes utánanézni, egy strandon mennyi fertőzést kaphat el az ember, holott ott bevizsgálják a vizet, és úgy fertőtlenítik, hogy fürdésre alkalmas legyen.

A kút vizét is fertőtlenítik, de teljesen más spektrumú szerekkel, hiszen ott csak az a lényeg hogy ne legyen dzsuvás, büdös a víz.

Én saját tapasztalatból csak annyit tudnék hozzátenni, hogy egyszer átbringáztam fehér cuccokban a westend előtti szökőkút alatt. Nem tudom mi volt abban a vízben, de a fekete cseppek semmivel sem jöttek ki a cuccomból, ki kellett dobni.

Tehát nem, baromira nem jó ötlet a gyereket a szökőkútban pancsoltatni.

Az, hogy csupaszon van a kicsi, szerintem nem megvetendő, legalábbis úgy cirka 3 éves korig. Nem tudom te mekkora gyerekeket láttál, azon felül azért már érlelni kéne egy egészséges szemléletet a meztelekedésről.

2013. júl. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
67%
az anyák azt hiszik,hogy nekik és a gyereknek mindent szabad, ennyi a válasz a kérdésedre.
2013. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom miért engedik. Én sem engedném a már előttem leírtak miatt. A szökőkút nem fürdőzésre való, balesetveszélyes, pl. beakad a szűrőbe, elcsúszik hiszen nem csúszásmentesített stb...meg szép is lenne ha pl a Nemzeti Színház előtt egy tucat ruhátlan kisgyerek fürdőzne a full büdös vízben. Megmaradni nem lehet a közelében, nyilván tiszta vegyszer, lefoszlik tőle a gyerek bőre.


Amúgy otthon lehet meztelen a gyerek, magán ügy, de én sem szeretem ha nyilvános helyen minden nélkül a vízbe engedik. Nem a fertőzés miatt, meg ha akar gatyában is vízbe pisil, hanem mert másokat esetleg zavar. Amúgy is annyi aberrált hülye van, ne adjuk alájuk a lovat. Ha a felnőttek fürdőruhában vannak, akkor legyen a gyerek is abban, adjuk meg a tiszteletet mindenki felé, vagy menjen nudista strandra.


Azon meg jót mulatok, hogy ilyenkor sokak szerint semmi baj sincs azzal, ha a fél város előtt pucéran mászkál a gyerek, de ha kiderül, hogy OTTHON a szülő olykor meztelenül mutatkozik a gyerek előtt fürdés után vagy nagy melegben, akkor már vérengzés és sárdobálás van, hogy lelki nyomorék lesz az a gyerek. Nevetséges.

2013. júl. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
19-es: én sem engedem, hogy a gyerekem nyilvános helyen meztelenkedjen, otthon megengedem, ha nincsenek nálunk vendégek. Egy felnőtt ember se meztelenkedjen a városban, mint az a nő a Váci utcában, akiről pár napja írtak a hírekben.
2013. júl. 19. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!