Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hét éve vagyunk házasok. Én...

Hét éve vagyunk házasok. Én nagyon vágyom egy gyerekre már évek óta. Nagyon-nagyon. De anyagi okokból nem engedhetjük meg. Hogy lehet ebbe belenyugodni? És öregek is vagyunk már szülöknek.38N / 46F

Figyelt kérdés

Kicsi a fizetésünk és a férjem nem tudna eltartani, hogy otthon maradjak a gyerekkel. Bölcsödére, baby sitterre nem lenne pénzünk. Család, segítség nincs.

Állandóan szomorú vagyok. Gondoltam, majdcsak elmúlik, de csak rosszabb lesz. Ha belegondolok, hogy öreg korunkra teljesen egyedül leszünk, kétségbeejt.

Aki lemondott a gyerekvállalásról, mivel gyözte meg magát?


2013. júl. 20. 21:49
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
59%
Ismerek olyant, akinek 3 gyereke van, mind külföldön lakik.
2013. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
51%
Én pedig teljes mértékben egyet értek az ötössel. Ha valamit el szeretnénk érni, azért tenni kell, siránkozással nem lehet egyről a kettőre lépni. Egyébként pedig nem vagytok öregek. Apám 45 volt, amikor születtem, simán felnevelt és a kora ellenére is jó egészségnek örvend. Ezek csak kifogások részedről. Ha nagyon akarnátok tennétek ill. már tettetek volna érte, főleg, hogy volt rá 7 évetek. Lehet lepontozni.
2013. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
87%

A szülés után 6 hónapig a teljes fizetését kapja az anyuka és, ha másképp nem megy, ezután visszamehet dolgozni, és a babát bölcsibe adhatja. Vagy lehet GYES-en, és mellette részmunkaidőben dolgozik.

A családi pótlék ugyan nem túl sok, de talán fedez valamit azokból a szükségletekből, amiket a baba jelent.

Most még nem késtél le a dologról, de néhány év múlva talán igen.

Ne légy kicsinyhitű!

2013. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem már az nagyon helyes dolog, hogy felmértétek, hogy ez bizony nem fog menni. Sok nőt vissza sem vesznek melózni szülés után, 0 Ft tartalékkal meg még egyetlen embernek sem ajánlatos létezni bele a nagyvilágba, nemhogy egy gyerekkel.


Az örökbefogadás, mint köztes megoldás mellett én még önkénteskedésre gondoltam. Biztos van olyan gyerekekkel foglalkozó intézmény, ahol elkélne a segítség(nem anyagiakra gondolok). Így azt a szeretetet, amit nem adhattok a saját gyereketeknek, adhatjátok rászoruló fiataloknak.

20L(elnézést a tegezésért, de így könnyebb volt írnom)

2013. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy hideget és meleget is fogok kapni ezután a kérdés után.

Ami a tanulást illeti. Közgazdász föiskolai diplomám van. Férjemnek is és nekem is átlagos munkahelyünk van. Ketten együtt keresünk annyit, hogy kényelmesen megéljünk. Nem kell nélkülözni.

DE! Nem élünk Magyarországon. Én 12, férjem 26 éve élünk itt. És itt nincs gyes, gyed, családi pótlék, adókedvezmény, stb. Ha itthon maradnék, akkor a férjem fizetése már nem lenne elég 3 ember eltartásàra + lakás bérlésre.

Ezt évek óta tudjuk. Ezért a kérdés arra vonatkozott, hogyan lehet lelkileg ezen túltenni magadat. Köszönöm a válaszokat. Kívülállóként látva a helyzetet, igazán hasznos válaszokat adtatok.

2013. júl. 20. 22:49
 16/38 anonim ***** válasza:
86%
Én könnyen belenyugodtam, pedig szerettem volna gyeremeket, de az idegi állapotom miatt félek. Az első időkben kevés alvás, a sírás, így is idegbeteg vagyok.. Félek, hogy a falhoz csapnám mérgemben...
2013. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
71%
Én még olyan országról nem nagyon hallottam,ahol semmiféle támogatás nincs az anyának,ha kiesik a munkából./persze,lehetek tudatlan :-) /Melyik országban éltek?Amúgy meg a kommentedben benne van a lényeg: " kényelmesen élünk".A gyerekért sokszor pár dologról le kell mondani és visszább venni az igényeket,más-nem addig biztos,míg nem tudnál dolgozni újra.Ezt kell eldöntenetek,hogy ez menne -e egy gyerekért,szeretnétek-e annyira egy babát.
2013. júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
19%

Az ilyen emberek, akiknek nem lesz gyereke, sokszor alkoholistává válnak. Ez van.


Gyerek nélkül nincs élet! Mert az életet a gyerek jelent.

2013. júl. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
51%

"Ketten együtt keresünk annyit, hogy kényelmesen megéljünk. Nem kell nélkülözni. "


Az a helyzet, hogy a gyerekekl mindenképpen vége a kényelmes életnek, jobbmódúnak is, szegénynek is.


Éljetek kényelmesen, ha az a fontosabb.

2013. júl. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
89%
Én igazán nem akarok turkálni az anyagi dolgaitokban. De ez a kényelmesen élünk megfogott. Én is ilyen helyzetben vagyok. A férjem nem dolgozik, mert olyan egyetemnek jár a levelező tagozatára, ami kéthetente van szerda, csütörtök, péntek. Plusz a vizsgaidőszak. Ezt egyik munkahely sem tolerálja. De nem is ez a lényeg. Mi is kényelmesen élünk, és pont. DE! Most 9 hetes terhes vagyok, és azt mondtam, hogy ha a baba születése után én csak pirítós kenyeret tudok enni egész további életemben, akkor is kell nekem, és mindenről de mindenről lemondok érte.
2013. júl. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!