Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól tettem, hogy utána mentem?...

Jól tettem, hogy utána mentem? Mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés
Összevesztünk a barátommal. Megharagudtam rá, nem vettem fel neki a telefont, mikor hívott. Mikor megnyugodtam, felhívtam. Egy közeli bárban volt, azt mondta, holnap találkozunk, és lerakta. (ez mind tegnap történt). Hívtam kikapcsolta a telefonját. Úgy döntöttem, utána megyek. Bementem, láttam, hogy a kollégáival és pár ismerősével ül. Beültem mellé, látszólag nem örült nekem. Az egyik nőre, aki ott dolgozik, elég féltékeny voltam/vagyok. Amíg nem tudta ki vagyok, mosolyogva hozta nekem az italt amit rendeltek, utána már csak pofákat vágott rám. Tetszik neki a barátom, egyértelmű jeleket adott. Mindegy, végül is nem ez a lényeges. Szóval, baj, hogy a barátom után mentem? Az járt a fejembe, ha most nem megyek utána, mindig azt fogja hinni, hogy ebbe a bárba menekülhet, ha összeveszünk.
2009. okt. 21. 13:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
az alapja nagyon jó, amit írsz, hogy meg kell beszélni. De nem mindegy a helyszín. Telefonban sose jó "rendet-tenni", mert tök más, mint a valóságban. Ez oké.A telóban keményebb dolgokat is megenged az ember magának. De azt nem jól tetted, hogy nem vetted fel, mert elzárkózást mutatsz vele, ez pedig ellentmond annak az elvednek, hogy "rögtön meg kell beszélni". Ilyenkor jó gyorsan 10ig elszámolsz, és kedves hangon biztosítod, hogy átgondoltad, őneki is igaza van jópár dologban, de beszéljétek ezt meg személyesen. Ha szeret, nem baj ha csak másnap hív fel, higgadtabban, megfontoltabban. Mert ez így csak látszat-megoldás. Az hogy utána mentél meg pláne. Egy érett férfi, ha megbántódik nem a bár vagy a kocsma felé veszi az irányt. Abból- és bocsi, de le kell írnom-lesz az alkoholista.De még azt is el tudom képzelni, hogy csak a haverokhoz ugrott be a gőzt kiengedni. Érted, hogy nem ellened akarok írni, csak lásd más szemszögből is a dolgokat....
2009. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem sem tetted jól, hogy utána mentél. Ezzel azt jelezted neki, hogy ő a főnök, mert bármiféle konfliktus is adódik köztetek, te vagy az, aki először enged és tisztázni akarja a dolgokat. Az, hogy hozzá bújtál, puszilgattad, stb. csak még jobban megerősíti ezt, sajnos.

Ha legközelebb megint összevesztek, engedd, hadd menjen! Ne hívd, ne küldj neki üzenetet, várd meg, míg ő keres. Én egyetlenegyszer mentem utána, illetve szálltam le utána egy járműről, mert a mondat közepén akart faképnél hagyni. Elmondtam neki a mondandómat, aztán felszálltam a következőre és hazamentem. Nem hívtam, pedig majd megevett a fene, de akkor is kivártam, hogy ő kezdeményezzen. Persze amikor felhívott még aznap este, próbált kimért lenni, hogy majd másnap hazajön és beszélünk, de én akkor is csak annyit mondtam, hogy ekkor és ekkor jöhetsz. Aztán mikor megjött, ő kért bocsánatot. :-)

2009. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz, de nekem más a véleményem ezzel kapcsolatban.
2009. okt. 21. 16:28
 24/25 anonim ***** válasza:

A 13:37os vagyok: csak annyi megjegyzésem van még, hogy ugyan sokak szerint hülyeség amit irtam, de ezzel a hozzáállással már majdnem 25 éve élek boldog házasságban, és a párom is velem (éppen a közelmúltban mondta nekem, hogy mennyire örül, hogy velem élhet és mennyivel szegényebb lenne az élete, ha nem találkoztunk volna össze).

Ennek alapján lehet, hogy mégse hülyeség az, ahogy viselkedek a párommal.

2009. okt. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem akarlak bántani, de tényleg azt gondolod, hogy azért nem fog többet eljárni, mert te most utána mentél? Eleve az lenne az első lépés, hogy a lakásból sem "engeded" ki, amig meg nem beszéltétek a dolgot. Ennek, hogy ő elment, sőt már be is ült egy bárba, és te úgy mentél utána semmi értelme nincs. Nem is értem. Ott hozzábújsz, eljátszod a többiek előtt, hogy minden rendben, amikor hazaértek, akkor meg kezditek előről? Először szoktak vitázni, utána békülni általában. Én speciel biztos nem mentem volna utána. Pláne, hogy mi hisszük a férjemmel, hogy egy-egy kiadósabb veszekedés után, kell a másiknak időt és teret adni, hogy feldolgozza. Én sem tudok pl. úgy lenyugodni, hogy ott ül a párom 20 cm-re. Ilyenkor mondjuk elmegyek sétálni. És őt is elengedem, ha ő úgy gondolja, hogy szüksége van rá. Megnyugszik szépen, és ha visszajön megbeszéljük. Nincs értelme utána menni. Pláne, ha veszekedés hevében én küldöm el, akkor még úgy se megyek utána. Azért küldtem el, mert okom volt rá.

Szóval szerintem nem éppen a legjobban döntöttél, amikor utána mentél.

2009. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!