Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire hibás a szülő abban,...

Mennyire hibás a szülő abban, hogy a gyereke lóg az iskolából?

Figyelt kérdés
Általános iskolában azért ez nem túl gyakori, középiskolában már annál inkább. Ilyenkor a szülő a hibás, mert nem figyel eléggé a gyerekére, vagy az a tizenéves, aki nem tud éretten gondolkozni és döntést hozni? (Itt arra gondolok, hogy a gyerek saját magának árt azzal, hogy lóg az iskolából.)
2009. okt. 21. 15:21
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

"minden hónap elején az előző havi hiányzásokról értesíteni a szülőt" nem az iskolától kell elvárni hogy a szülőnek parolázzon, a szülőnek kéne felvennie a telefont és felhívni az osztályfőnököt hogy érdeklődjön."


Igen, de ha a szülő késő délutánig dolgozik, 4-5 körül már hogyan hívja a szülőt? Jó tudom, most azt lehet mondani, hogy akit annyira érdekel a gyereke sorsa, megoldja.

2009. okt. 21. 16:37
 32/37 A kérdező kommentje:
*iskolát
2009. okt. 21. 16:39
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy itt nemcsak egy problémáról van szó, mármint arról, ha lóg a gyerek az iskolából. Ez egy komplex nevelési probléma. Az, hogy lóg, csak egy dolog. De felmerül az ennél is fontosabb kérdés: mit csinál a lógás ideje alatt? Hol van, kikkel és mivel tölti az idejét? Tehát a lógás kapcsán alaposan el kell beszélgetni a nebulóval és kideriteni: mi az oka a lógásnak és mit csinál a suli helyettt.
2009. okt. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Szerintem hülye indok, hogy az iskola a hibás, ha valaki lóg.

Engem egy idősebb csaj terrorizált a suliban, mégsem lógtam. Egyszerűen kikerültem. Mindent meg lehet oldani, és ha egy egész osztály nem kedvel egy embert akkor nem az osztály a hibás.

2009. okt. 21. 16:43
 35/37 A kérdező kommentje:
Én pl. itthon voltam és aludtam. De igazad van, hogy fontos az is, hol van a gyerek az iskola helyett.
2009. okt. 21. 16:54
 36/37 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a kommenteket.

Viszont a velemenyem az, hogy a szulo, ha nappal dolgozik is, meg feltudja emelni a telefont es felhivja az osztalyfonokot, hogy erdeklodjon a gyerek felol, hogy mi van? En is dolgozok, de 2-3hetente feljarok a suliba, hogy megnezzem, hogy van-e panasz a lanyomra (eddig meg nem volt)

32/anyuka

2009. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Az én szüleim egyszer sem voltak szülőin, egyszer sem beszéltek az oszival, nem azért mert dolgoztak inkább a piálást választották. Soha nem mondták h ne lógj, lógtam is, de mindig megoldottam az igazolásokat, a problémákat. Soha nem buktam le is érettségiztem. Örültem volna ha olyan szüleim vannak akiket foglalkoztat mivel töltöm a napjaimat. Egy 15-16 éves pontosan tudja h lógni nem jó!
2009. okt. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!