Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire hibás a szülő abban,...

Mennyire hibás a szülő abban, hogy a gyereke lóg az iskolából?

Figyelt kérdés
Általános iskolában azért ez nem túl gyakori, középiskolában már annál inkább. Ilyenkor a szülő a hibás, mert nem figyel eléggé a gyerekére, vagy az a tizenéves, aki nem tud éretten gondolkozni és döntést hozni? (Itt arra gondolok, hogy a gyerek saját magának árt azzal, hogy lóg az iskolából.)
2009. okt. 21. 15:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
71%
Van módjuk a gyerekeknek amúgy találkozni, vagy a lógás az egyetlen lehetőség a lánynak, hogy a barátjával lehessen?
2009. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
15:33! Tegyük fel, hogy a gyerek aki lóg, szerez HAMIS orvosi igazolást.
2009. okt. 21. 15:35
 13/37 A kérdező kommentje:
Persze, van más módjuk is. Ha egy hétvégére elengedik házibuliba, gondolom azt sem szabják meg neki,gy a barátjával legyen.
2009. okt. 21. 15:36
 14/37 anonim ***** válasza:
88%
A 15:33-as vagyok. Elmondanám az még a "jobbik" eset ha a gyerek veszi a fáradságot és igazolást szerez magának. Az már más kérdés, hogy honnan...
2009. okt. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Igen, még a jobbik eset, de amikor értesítik a szülőt, hogy gyereke X tantárgyból az évi kötelező óraszám 35%-ról hiányzott, és osztályozhatatlan, akkor a szülő csak néz, hogy mi a franc van.
2009. okt. 21. 15:42
 16/37 anonim ***** válasza:
75%

2. vagyok. Egy pofon még nem árt a gyereknek szerintem. Értelemszerűen nem agyba-főbe kell verni. Engem sokat vertek, tudom milyen, de valszeg ha lesz gyerekem, nem fogom tudni megütni. De ettől még azt mondom, hogy 1-2pofon jót tehet.


De az állam-nál nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a tanárok keze meg van kötve totálisan, már szinte az is bűn, ha leosztályozzák a gyereket, mert sérül a piciny lelkük, folytathatnám még, nem nézel híreket? A diákoknak több joguk van mint egy tanárnak, nem tudnak rendesen tanítani rendet tartani, őket nem védi meg senki.


A szülőnek meg nem napközben kell árgus szemekkel figyelnie a diákot, hanem alapból úgy nevelni, hogy ne lógjon. Illetve ha rajtakapják, akkor megbüntetni. Mind1 hogy erre nem térek ki, ami hatásos nála, de itt is az üthet vissza, ha nem nevelte meg korábban, akkor a büntik se elég hatásosak sokszor már.

2009. okt. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
86%

Én azért lógtam, mert nem szerettek az iskolában... Éretlen kis tuskók voltak, persze nagylányos, meg nagyfiús dolgokkal, csakhogy az érettség nem a műkörömből áll. Utáltam, hogy sokszor késett a tömegközlekedés, és ha beértem, akkor állandóan beszólogattak meg ilyesmik. Egy idő után már nem mertem bemenni se, ha késett a tömegközlekedés vagy ha ne adj isten elaludtam! Volt olyan, hogy találkoztam egyikkel amikor rohantam a suliba, épp lógott, tehát nem ment be órára és nekem szólt be, mikor majd kiköütem a tüdőt, úgy loholtam. Én meg különben sem voltam nagy társasági lélek, így nagyon elegem lett belőle. Én csak azt akartam, hogy hagyjanak békén. De amikor rohannak kezet mosni, mert hozzám értek, akkor már megijedtem hogy tényleg eltávesztettem az utat és véletlenül az iskolával szemben lévő bölcsibe mentem be! Persze igazolásom mindig volt. Perzse így is engem csesztetett mindneki, ofővel egyetemben, másoknak meg csak ejnyebejnye járt, mikor nyilvánvaló volt, hogy nincs igazolásuk meg semmi, mert inkább malmoztak a suliban óra helyett.. :( Na hát ezért nem tudom, hogy a szülők voltak-e a hibásak vagy nem. Lehet hogy ők neveltek ennyire különbözőnek, hogy mindenki kinézzen, de lehet hogy az én hibám vagy nem tudom...

20L

2009. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
89%

Felnőtt fejjel visszagondolva, abszolút nem a szüleim tehettek arról, hogy ellógtam a suliból. A lázadásom része volt a lógás, hiszen így azt csinálhattam, amit akartam, nem ellenőrzött senki, ilyenkor "felnőttnek" érezhettem magam. És persze így küzdöttem az ellen, amit ők képviseltek akkor a szememben. Azóta én is azt az értékrendet követem, akaratlanul is, hiszen hányszor fogadkoztam, hogy semmit sem úgy fogok csinálni az életben, ahogy tőlük láttam...

Ez egyébként olyan dolog, amit nem kell senkinek a nyakába varrni. A szülő nincs ott, hogy észrevegye a lógást, az iskolában meg sem tudják, ha a gyerek elég rafinált ahhoz, hogy igazolásokat szerezzen. A lógás meg... szerintem egy bizonyos életkorban természetes. A gyerek aztán úgyis ráun egy idő után. De ez csak akkor működik így, ha rendezett családi körülményei vannak persze.

2009. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
45%

utolsó: ha a szüleid belédnevelték volna, hogy lógni nem szép dolog, akkor nem tetted volna hiddel. így tehát nevelés hiánya miatt tetted. nem?


Amúgy én is lógtam sokat, de csak az érettségi utáni szakokon. (volt amikor estin tanfolyamra rájtam, nappal meg rendes suliba a +1éves képzésre, mikor hol melyikre mentem be). Viszont voltak előképzettségeim önerőből, így nem volt mindíg nagy károm a hiányzásból, megoldottam.

2009. okt. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Nekem leginkább az volt a problémám, hogy egy idő után kimerültem, és szükségem volt egy napra, hogy pihenjek.
2009. okt. 21. 15:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!