Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon lenéz a családtagjaim...

Nagyon lenéz a családtagjaim nagy része, amiért nem akarom megkereszteltetni a majd születendő gyerekemet, sőt még pár barátnőm is, mi ez a társadalmi elvárás, ateistaként persze, hogy nem fogom, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A párom és én is ateisták vagyunk, már abból is egy csomó probléma adódott, hogy érveket hoztam fel a vallás ellen, miután egy csomó szent beszédet kellett végighallgatnöm a vallásról, istenről, jézusról, a Bibliáról. Utálom, ha olyat akarnak ledugni a torkomon, amiben nem hiszek, a tudományok meggyőzőek számomra, nem a tündérmesék.
2013. júl. 22. 19:39
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom azért nem lett megkeresztelve, mert nincs méltó keresztszülő jelölt. Az enyémek szóba se álltak velem, ilyet nem szeretnék a lányomnak. Már 4 éves, attól tartok már csak akkor lesz megkeresztelve, ha Ő maga szeretné. Nem vagyok különösebben vallásos és a családom is belátta, hogy felesleges erőltetni. Szerintem a Te dolgod, nélküled úgysem keresztelik meg, úgyhogy had mondják. Majd lecsitulnak...
2013. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy ha majd felnő, eldönti, hogy milyen vallású akar lenni, és megkeresztelkedik, ha akar.
2014. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Van elég kötelező társadalmi elvárás ( oltások, iskola, TB stb.) ; ami nem kötelező legalább azt hagyjuk ki az életünkből ( még amíg lehet ) !

Vagy lehet társadalom kívüli életmódot is folytatni és nem függni vagy kevésbé függni a társadalomtól ( pl. jurtában ), de ezt még nem próbáltam.

2016. aug. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!