Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó mellkasszorítás....

Állandó mellkasszorítás. Elmúlik valaha?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, 1,5 évig pánikbeteg voltam, már teljesen kijöttem belőle, a gyógyszert is abbahagytam pár hete.

4 éve folyamatosan szorít vagy nyom a mellkasom, olyan, mintha egy nagy súly lenne benne.

Ezt a gyógyszer és a pszichoterápia sem tudta elmulasztani.

Egyébként akkor kezdődött, mikor nagyon szerelmes voltam, és egy bizonyos helyzetben a srác nem közeledett felém.

Annyira fájt nekem ez a dolog...szóval túl sok volt a stressz, rengeteget hánytam, annyira izgultam, mikor megláttam a fiút. A szervezetem mindenhogy tiltakozott ellene, mert ennyire stresszelt még a közelléte is.

De hát azóta már volt 2 barátom, nem csak ilyen "plátói" szerelem.

De a mellkasom ugyanígy szorít. Biztos hogy a sok stressz is közrejátszott, hogy kialakult. Azt hittem, ha túlleszek a pánikon, ez is elmúlik...

De nem értem...roham rég elmúlt nem is tartok tőle, azt is elfelejtettem, milyen az. Rendbe tettem mindent a lelkemben, az önbizalmam is megerősödött, kiegyensúlyozott vagyok, de ez a rohadt szorítás 4 éve van!!

És rohadtul unom!! Valaki tapasztalt már ilyet?? És elmúlt? Vagy hallottatok már ilyenről?


2010. máj. 5. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nekem elmúlt, de azért kérdesd meg a körzeti orvosodat nem e lehet reflux-od.
2010. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! en tanacsot nem akarok adni, mert nem ertek hozza, csak megnyugtatni tudlak kicsit, hogy nem vagy egyedul, nekem is neha elojon ez es nem tudom miert, mert altalabn nem stresszhelyzetben jon ram. Orvosod mit mond ra ? Mert gondolom jartal pszichologusnal, ha gyogyszert szedtel...
2010. máj. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem, biztos hogy nincs reflufom, jártam minden féle kivizsgáláson, meg ismerem a tüneteit, de semmi baja a gyomromnak.

Egyébként ha ideges vagyok akkor felerősödik.

Hát pszichiáternél voltam, de erre nem tud mondani semmit...a pszichológus meg nem ért semmit.

2010. máj. 5. 22:57
 4/15 anonim ***** válasza:
Orthostaticus intolerancia syndromád lehet a tünetek alapján..
2010. máj. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem hallottam még erről, de most rákerestem neten, könnyen lehet, hogy tényleg ez van.

Esetleg tudnál átfogóan mondani róla valamit?

Mitől van? Tünetek?

2010. máj. 5. 23:01
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező

Az egyes betegségek kizárásával is eljuthatsz az eredményhez. Nagyon okosan elsőre a pszichiátert sikerült kizárni. Persze ettől idegi alapon azért lehet. Ezt kezeli a neurologus. A mellkas szorításnál elsőre a szív hiba ugrana be. Belgyógyászat, EKG. Vagy a háziorvos, EKG. Le tudnád írni, pontosan mit értesz a Te mellkasszorításod alatt? Ha akarod, mailban.

2010. máj. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó! Voltam szívultrahangon, szervileg teljesen rendben vagyok, kitűnőek az eredményeim!

Mihez is hasonlítsam? Olyan, mintha egy nagy vasgolyó helyezkedne el a mellkasomban, akkor a legrosszabb, ha a hátamon fekszem. De ha az ujjammal leszorítom és eltolom a bőrt a mellkasomon, nem érzem.

Arra is gondoltam már, hogy nem lehet, hogy a simaizmok feszülnek be?

2010. máj. 5. 23:08
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia! 22:57-es vagyok ezt: [link] olvasgasd el,és választ kapsz a kérdéseidre!;)Én vegetativ idegrendszeri problémára gyanakodtam nálad,igy találtam meg ezt az infót!
2010. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszi szépen:)

elolvstam, vannak tünetek amelyek egyeznek, régebben tényleg nagyon magas volt a vérnyomásom meg főleg a pulzusom, de szerencsére beállt...

köszönöm mégegyszer:)

2010. máj. 5. 23:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Nincs mit,vigyázz magadra!;)
2010. máj. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!