Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nem dolgozó nők, miért...

A nem dolgozó nők, miért hozzák fel mindig külön feladatként a mosást? Hisz, az egy pár perces folyamat maximum, nem egy megerőltető dolog.

Figyelt kérdés

2013. júl. 24. 16:50
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
84%

mert a nő mossa a pasi sz.ros nadrágját. :D Na...


Persze,hogy nem megerlőtető a mosás de a sok sok dologgal már igen

2013. júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

"Itt folyton kiemelik, hogy mosnak, mintha meg kéne benne szakadni ---- szakadni nem de felér egy igen intenzív tornával :-)

Kiválogatni? Órákig tart. ---- nekem mivel minden egybe dobnak be vagy 15-20perc biztos van

Vasalni? Miért mindent ki kell? Nem hiszem. ---- majdnem mindent a zoknikat és a fehérneműt kivéve igen mindent az is vagy 1-1,5 óra mire kész vagyok vele

Összehajtogatni? Az is nagyon kemény fizikai meló."

és betenni a szekrényekbe kiválogatni h kié melyik zokni .... és jaja ha elrontom :-)

5 emberre mosok 8kg géppel szal az majdnem 2 mosás egyszerre


miért szerinted akkor munka a munka ha kemény fizikai?

mert spec a házimunka az, hajolgatsz emelgetsz nyújtózol guggolsz jössz mész fel le a lépcsőn


szerintem cserélj egy napra a feleségeddel és írja fel h pontosan mit kell csinálnod - tuti hulla fárad leszel estére


am a zoknikat spec illik előtte átdörzsölni a mosószerrel vagy pl beáztatni a pisis kakis rucikat átdörzsölni kifacsarni

2013. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, nincs feleségem. Intenzív torna? 20perc kiválogatni? Minek kell mindent kivasalni?

Lépcsőzni is kell? Aztaaaaa! Sőt reggel fel is kell kelni az ágyból, az is kemény ám :D

2013. júl. 24. 18:07
 24/46 anonim ***** válasza:
91%

Bár én dolgozok, de én is utálok mosni. Nem maga a beteszem-megnyomom a nehéz nyilván, hanem a válogatás, a folttisztító (3 gyerekünk van), a heti 20 "ezt gyorsan mosd ki mert holnapra csak ez a jó" stb. Persze egy idő után a gyerek (és a férfi) eljut oda, hogy vagy időben hozza, vagy maga csinálja, de ez nálunk még csak a férjemre és a legidősebb lányunkra igaz.

Vasalás: a férjemmel mind a ketten inges-blúzos munkahelyen dolgozunk, ilyen időben napi kettőt is elhasználunk. Plusz a nadrág, szoknya. Ugyanezen okból kifolyólag a teregetés sem 2 perc, mert akkor vasalásnál szívok.

Emellett 3 lányunk van, szeretik a csinos, csajos ruhákat, amiket bizony vasalni kell. Nagyobb korban mondjuk már ők is vasalnak nyilván.


Szóval ha 1 házimunkát kiiktathatnék, biztos a ruhatisztítás lenne az :-)

2013. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
82%
22-es, rá se hederíts, fogalma nincsen a kérdezőnek, hogy miről beszélsz. Gondolom- ha már általánosítunk - akkor a kérdező napi 8 órában egy irodában ül, nyomkodja a gépét és arra veri a nyálát, hogy ő bizony dolgozik, bezzeg, akik csak mosnak otthon.
2013. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
20%

Nekem a válogatás kemény 5 perc szokott lenni, a földre szétdobálom a megfelelő kupacokat és ez heti mosás.

A vasalandók (blúz, ingek) vasárnap egy óra alatt megvannak, nem hétköznap rohangálok vele. Irodában dolgozom, lehet, hogy a mi cégünk van nagyon eleresztve, de van légkondink és kemény 22-25 fok van. A megfázás gyakoribb, mint a megizzadás.

Teregetés további 10 perc. Ruhahajtogatás is kb ennyi. Eltenni egy mozdulat.

Ráadásul rengeteg olyan felsőm van, ami finom anyagú, de annyira eltérő színűek, hogy nem jön össze egy tekerésnyi, ezeket kézzel mosom-öblítem. Ez szintén heti fél óra, mert egyszerre csinálom meg.

Amikor kicsi volt a gyerek, ha összekoszolta magát, azonnal lehúztam róla, beledobtam egy mosószeres lavórba és ott ázott magában egy darabig. Sikálni nagyon ritkán kellett bármit.


Szóval minden vasárnap kb 2 óra és egész héten nincs vele gondom. Ebből 1 óra a vasalás, ahogy írtam.

2013. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes, hogy a 26-os milyen kevés idő alatt letudja, míg másoknak ehhez több óra kell. Nem lehet, hogy mások rosszul csinálják?
2013. júl. 24. 18:18
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy valaki hány emberre mos és milyen ruhát.


Én írtam, hogy 3 lányom van és ingben dolgozunk.

Lányok: egyik kézilabdázik, másik focizik, harmadik szerencsére úszik. De mind sminkelnek/próbálkoznak a sminkeléssel, körömlakkal. Mindannyian szeretnek főzni. Ezek olyan foltok, amik nem mindig jönnek ki egy egyszerű mosással.

Ing/blúz: van légkondi, de heti 3-4x biztos utazunk ügyfélhez. Meg én amúgy is izzadok ha izgulok, szóval a délután 4kor kezdődő tárgyalásra nem szívesen megyek ugyanabban az ingben, amiben reggel 7kor elindultam otthonról. Jobban érzem magam, nekem megéri.


Nem szoktam amúgy panaszkodni fűnek-fának hogy milyen szar a mosás, de most ez volt a kérdés.

2013. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
68%

azért mert mosás,főzés,vasalás,terigetés,állatok etetése,takarítása,porszívózás,mosogatás,ágyazás,kávéfőzés a munka előtt,felöltöztetni két gyereket,uzsit csomagolni,átnézni a leckét,dolgozni


Nem külön hangsúlyozza senki csak egyszerűbb mondani mint ezt felsorolni.

2013. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
80%
Taníts minket kérdező, ha már ilyen szupernő vagy! Mondd meg, hogy kell csinálni! Had okosodjunk! Mesélj, TE hogy csinálod?
2013. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!