Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszanak a testvére...

Jogosan haragszanak a testvéreim anyukámra? Tényleg én gondolkodok furcsán?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, nem élünk otthon, felnőttek vagyunk. Nevelőapánk 3 évvel ezelőtt halt meg, azóta van egyedül anyukánk. Eladta a házat és vett egy kis lakást.


Egy ideje többet költ magára, eljár pihenni, úszni, kozmetikushoz, színházba - semmi extra vagy furcsa és véleményem szerint nem is esik túlzásba.


A testvéreim viszont teljesen kivannak, hogy ha így folytatódik az egész örökségünket elkölti, mert biztos nem a nyugdíjából fizeti ezeket szerintük.

Engem nagyon zavar, hogy úgy vannak ezzel hogy a mi örökségünket költi. Ő és a nevelőapánk dolgoztak meg ezekért, tisztességben felneveltek minket, ennyi jár anyunak szerintem.

Én beszéltem anyuval, jó nyugdíjat kap, kijön belőle, a megtakarítás után kapott kamatot veszi fel 3 havonta de a megtakarításhoz nem nyúl. De ha nyúlna is, szerintem ezért sem lenne joguk haragudni rá.


Ti mit gondoltok erről?


2013. júl. 28. 16:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%
Én teljes mértékben neked adok igazat!
2013. júl. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
A nevelő apa után nem örököltök, ami meg anyukátok eddig összegyüjtött az az ő pénze amíg él.
2013. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

Én is úgy gondolom, hogy igazad van, de azért figyelj rá, nehogy túlzásba vigye, mint a lottónyertes, aki 1 nap alatt költi el a milliókat. :)


Pl. a nagymamámról azt mesélték, hogy amikor megemelték a fizetését, akkor elég sokat költött a cserepes virágokra. Nem baj, ha szereti őket, csak nem kellett volna annyit vásárolnia belőle, mert amikor télen behozták a növényeket, volt, hogy nem tudta hová tenni őket, egyet rárakott a TV tetejére, anyukám íróasztalára is tett egy nagy cserepest és útban volt neki, mert nem tudott tanulni. Letette, végzett a leckével és visszatette. Ennek semmi értelme nem volt.

Ezért a család megbeszélte vele a dolgot, hogy ne vegyen többet, mert még a végén nem fognak elférni. A nagyim megértette a dolgot és 5 cserepes növényt elajándékozott egy-egy rokonnak. Polcot azért nem vett, mert nem akarta elcsúfítani velük a házat, plusz útban is lettek volna.

2013. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Tőlük pofátlanság egy kicsit, hogy már a halálát várják, és felháborodnak, hogy a saját pénzét magára költi. Főleg, hogy ők már eltartják magukat.
2013. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#13: Miért figyeljen rá, az anyja felnőtt, értelmes ember, aki a leírás alapján abszolút semmiféle indokolatlan költekezést nem végez és még a megtakarításhoz sem nyúl (s különben is az ő dolga, mit csinál a pénzével, persze azért indokolt esetben lehetne tanácsot adni, de itt minden teljesen OK). Kicsit sem hasonlít a költekező lottónyertesekhez...
2013. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én anyud helyében, tudván, hogy milyen egy dög kölköket neveltem, inkább az egészet, a tőkét is, magamra költeném, elutaznám, elszórakoznám. Annyi pénzt hagynék, hogy a halálom után eltemessenek belőle, ennyi. Mit képzelnek, az az ő pénze, ha marad valami a halálakor, az lesz az örökség, most nem az. Vagy ők is így gondolkodnak, hogy minden pénzt félre kell tenni, mert az a gyerekeik öröksége? Majd figyelmeztesd őket idejekorán, ha vesznek valami drágábbat, vagy bármi drága dolgot művelnek (drágát a fenét, kozmetikus stb. dolgokról még nem is beszélhetünk luxusról, meg pénzszórásról), hogy ácsi, épp a gyerekek örökségét költik...Undorító...
2013. júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem költekezik felelőtlenül, csak egy kis "luxust" enged meg magának. Szerintem ez így normális.


Nevelőapám után nem örököltünk, de ő árva volt és nem lett gyereke, így anyukám örökölt tőle.

2013. júl. 29. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!