Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Katona párom van. Miért...

Morzsa kérdése:

Katona párom van. Miért bántanak sokan emiatt?

Figyelt kérdés
Mindenfelől csak azt hallom,hogy ők ezt nem csinálnák,mert nem bírnák ki azt a különlétet még külföldön tartózkodik.De sok embernek már az is gondot okoz,ha 1-2 hetet kell a párjuktól külön tölteni.Kezd elegem lenni ebből a piszkálódásból.Szeretjük egymást.Gondolom ezek az emberek akik bántanak a megjegyzéseikkel,férjüknek,párjuknak valószínű álommunkájuk van,álomfizetéssel.Párom sem jókedvéből vállalja a missziókat.Jól néznénk ki,ha minden katona feleség,és katona barátnő azért hagyná el a párját mert pár hónapot nem tudnának találkozni,ez nem így működik.Nekik ez a hivatásuk.Ha valaki hasonló cipőben jár,mint én,akkor adhatna néhány tanácsot,hogy a sok bántásokat hogyan éljem túl,és ne szomorítson el.
2013. júl. 29. 22:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem bántás, ha valaki megmondja, hogy ő nem lenne képes ezért egy katonával együtt lenni. Nem mindenki bírja ki a távollétet. Én a foglalkozása miatt nem tudnék egy katonával együtt lenni, de ez egyéni szocproblem. Ne sértődj meg azon, ha valaki máshogy gondolkodik.
2013. júl. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
27%
a katonák meg csalják a párjukat, remélem ezzel tisztában vagy.
2013. júl. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
52%

#22-nek sajnos igaza van. Ez nyílt titok, hogy a hosszabb távollétek alatt félremennek. Nem csak a testiség miatt, hanem azért is, hogy a túl sok streszt és feszültséget levezzék.

Ez persze ritkán derül ki, mivel mindegyik csinálja, így falaznak egymásnak.


Egyébként én sem szeretnék katona férjet. Nem csak a megcsalás miatt, hanem azért sem, mert nekem nem kell olyan, aki parancsra öl.

2013. júl. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
56%
levezessék*
2013. júl. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
47%
Szia !Ne foglalkozz a negativ emberekkel ! Légy büszke a párodra ! Ö legalább tesz is valamit azért ,hogy boldoguljon,boldoguljatok ,nem csak panaszkodik ,hogy itt M.o.-n nem viszi semmire ,olyan keveset keres .Az is tény,hogy egy katonának egy ilyen misszió ,nem csak a pénzről szól,hanem elhivatottság és önfeláldozás ! Nagyon becsülendő !!! Hol van a párod ,Afganisztánban ? Szeptemberig tart most a misszió ugye ? Az már nem olyan sok !!! Kitartás ! Az a kapcsolat ami nem birja ki a távolságot ,előbb utóbb amúgy is befuccsolna valószinüleg .Az én férjem külföldön dolgozik ,de kitartottunk mindig egymás mellett ,SZERETJÜK egymást ugyanúgy ,nincs semmi gond (: !!! A piszkálódással ne törödj ,ne bizonytalanitsanak el a negativ vélemények ,légy erős !!! ;-)
2013. júl. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
88%
Ez baromság, hogy mindegyik félremegy!Katona voltam nőként 14 évig.Ugyan olyan férfiak mint a más foglalkozásúak.Aki félremegy az itthon is megtenné.Viszont a külszolgálat alatt nem sok olyan katonával találkoztam aki ne akart volna megdugni.Nem is bízok egy férfiban sem azóta!
2013. júl. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
72%
Tulajdonképp a kérdésedet nem az ihlette, hogy eleged van mások véleményéből, hanem ebből a helyzetből, amiben jelenleg éltek. És hogy ezzel ne foglalkozz annyit, inkább a körülötted élőkben látod a rosszat, pedig csak lassan felőrlődsz ebben az állapotodban.
2013. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem baj, ha a barátok normális hangnemben elmondják a véleményüket. Az még nem bántás.


Az én apám is katona. Sosem vett részt az életemben, szülinapokon nem volt itthon, ballagáson, sportversenyen - nem is ismertük egymást. Ehhez jött hozzá hogy megfordult Koszovóban, Afganisztánban, Irakban - bárhol, ahol veszélyes volt. Anyukám egy csomót sírt, aggódott.

Szóval valószínűleg én nem terveznék úgy babát, hogy előre tudom, ilyen életet szánok neki.

2013. júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem sem bántás ha megmondják, ők ezt nem bírnák. Én sem bírnám, de én ezt inkább tiszteletből mondom, hogy le a kalappal azok előtt, akik végigcsinálják és ezzel megalapozzák a későbbi, remélhetőleg sokkal nyugodtabb közös életüket, hiszen ha jól tudom a külszolgálat egész jól fizet. Ismerünk olyat aki idegenlégiós volt 15 évig, most már itthon él a családjával békében, de a szememben ez elismerendő.
2013. júl. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
43%

Szia!


Én azt tudom neked tanácsolni, hogy ne foglalkozz mások véleményével, hidd el nekik se fenékig tejfel az életük.


Az én férjem is katona. Így fogadtam el a hivatásával együtt. (én ismerősöktől nem hallottam semmit vissza, inkább a családom próbált lebeszélni) Voltak nehezebb időszakok, hónapok amikor külföldön szolgált (Afganisztán, Irak), de én mindig bíztam benne, és volt annyira erős a kapcsolatunk, hogy ezt kibírta. Aztán bár nem terveztük még, de két évvel ezelőtt kiderült, hogy kisbabát várok. Akkor úgy döntött, hogy itthon mard, és többet nem megy misszióba. Én nem kértem, tudom mennyire hivatásként élte meg az előtte levő szolgálatot, de ő döntött így, hogy innentől a család az első.


Figyelj, ha ti úgy érzitek, hogy a kapcsolatotok erős, é kibírja a távolságot, akkor ne érdekeljen ki mit gondol.

2013. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!