Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Katona párom van. Miért...

Morzsa kérdése:

Katona párom van. Miért bántanak sokan emiatt?

Figyelt kérdés
Mindenfelől csak azt hallom,hogy ők ezt nem csinálnák,mert nem bírnák ki azt a különlétet még külföldön tartózkodik.De sok embernek már az is gondot okoz,ha 1-2 hetet kell a párjuktól külön tölteni.Kezd elegem lenni ebből a piszkálódásból.Szeretjük egymást.Gondolom ezek az emberek akik bántanak a megjegyzéseikkel,férjüknek,párjuknak valószínű álommunkájuk van,álomfizetéssel.Párom sem jókedvéből vállalja a missziókat.Jól néznénk ki,ha minden katona feleség,és katona barátnő azért hagyná el a párját mert pár hónapot nem tudnának találkozni,ez nem így működik.Nekik ez a hivatásuk.Ha valaki hasonló cipőben jár,mint én,akkor adhatna néhány tanácsot,hogy a sok bántásokat hogyan éljem túl,és ne szomorítson el.
2013. júl. 29. 22:11
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%

De, megérdemlik, sőt, csak a legtöbb ember "normális átlagos" életre vágyik. És a mai normális átlagos a vállalkozó, a szakács, az irodai dolgozó (stb.) Nem a katona. És úgy gondolják, hogy persze, valaki várja haza, de ne "én" legyek az.


Érted mit mondok?

2013. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
96%

"Szerintetek ők nem emberek,és nem érdemlik meg azt,hogy hazavárja valaki?"

-Senki nem mondott ilyet. Egy bántó hozzászólást sem kaptál, mégis azonnal ugrasz. Gondolom a való életben is így lehet. Valójában neked fáj, hogy nincs veled a szerelmed és olyan frusztrált vagy, hogy ott is bántást látsz, ahol nincs.


"Mi is tervezünk babát,de ő nem sokáig akar már katona lenni,mert szeretne a családdal lenni"

-Magyarul szeritetek sem ez a legmegfelelőbb életforma. Akkor miért is várod, hogy mások azt mondják, hogy ez milyen szuper lehet?

2013. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%

"őket nem ítélik úgy el,mint a katonákat"

Soha életemben nem találkoztam még olyannal, aki elítéli a katonákat. Neked üldözési mániád van. Bocs.

2013. júl. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
79%

"A kérdező kommentje:

Szerintetek ők nem emberek,és nem érdemlik meg azt,hogy hazavárja valaki?Mi "


Azt hiszem, te belezavarodtál ebbe a gondolatba. Senki sem bántott, inkább mindenki biztatott. De te csak nyavajogsz, mintha nem is tudnál olvasni.

2013. júl. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj... ha valaki elmondja a véleményét arról, hogy ő így nem tudna meglenni, az nem hiszem, hogy személyeskedés. Hacsak nem teszi hozzá minimum azt, hogy 'hát te hülye vagy' és mindenképpen el akar téríteni a párodtól.

Valóban legtöbben úgy vagyunk, hogy szeretjük, ha együtt a család.

Vannak olyanok, akiknek tök kényelmes, ha a párjuk ritkán van itthon.

És vannak olyanok, akik toleránsak, és elfogadják, hogy a párjuknak ilyen munkája van, azzal együtt is jól megvannak - ez utóbbi kategória lennél te. Én sem tudom elképzelni ezt a helyzetet, marha nehéz lehet, de ettől még ne vedd magadra a dolgot, én legalábbis nem azt mondom, hogy rossz a választásod. Olyan a választásod, ami neked jó.

2013. júl. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

12-es válaszadó!

Ha te is lassan 6 hónapja külön lennél a párodtól,valószínű te is ugranál ilyen olyan véleményekre.Én igazából megértést vártam volna,és nem pedig olyan válaszokat,hogy ki tudja,és ki nem tudja elképzelni a külön töltött időt.És jól írtad,mi sem tartjuk megfelelőnek ezt az életmódot,de egyenlőre ez van.

2013. júl. 29. 22:48
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem tudják, ez milyen érzés (én sem!), és szerintem a megértés fogalma sokaknál ebben merül ki, hogy valahol csodálnak téged, hogy te ezt hogy bírod. Ezt a fajta 'megértést' érzed bántásnak. A 12-es sem bántásból írta, amit, hanem hogy láss kicsit a dolgok mögé, hogy tudj változtatni a hozzáállásodon mások felé. Minden bizonnyal tényleg iszonyatosan nehéz lehet 6 hónap és mindannyian ugranánk a témára, de hacsak valaki tényleg nem lehülyéz vagy hasonló vulgáris szavakkal fejti ki a véleményét, nem hinném, én a legkevésbé sem hinném azt, hogy itt bántásról van szó. Nézd egy picit ezt az oldalt is.
2013. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

17-es !

Hogy,hogy bírom?A nap 24 órájában csak arra tudok gondolni,hogy mit csinálhat,mi lehet vele.Néha kitudok egy kicsit kapcsolódni,de a gondolataim újra és újra nála kötnek ki.Az a legszörnyűbb az egészben,hogy ott a telefonhálózat elég elavult.Pl.akár hetekig nem tud telefonálni,vagy emailt küldeni,de ennek ellenére ugyanúgy szeretjük egymást,és várjuk a nagy találkozást!Mikor megismertem tudtam,hogy katona,és hogy külföldre is mennie kell majd,de ennek tudatában vállaltam ezt a kapcsolatot,hiszen a szívnek nem lehet parancsolni.Én is szeretném már ha itthon lenne,és az aggódások megszűnnének végre.

2013. júl. 29. 23:01
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elnézem, lassan tényleg eljön a ti időtök, mikor végre többet tudtok együtt lenni. Sok boldogságot és ugyanekkora kitartást nektek a jövőre nézve is :)


17-es voltam.

2013. júl. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Köszönjük 17-es !
2013. júl. 29. 23:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!