Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hasonló helyzetben lévők...

Hasonló helyzetben lévők tapasztalataira lenne szükségem, valamint tanácsokra. Ti mit tettetek hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden vázolni.


Évek óta együtt vagyunk férjemmel szeretetben, jóban és rosszban, jutott mindenből. Minden anyagi és nem anyagi gondunkat megoldottuk vita nélkül eddig.


Mindig is közös kasszán voltunk. Akkor is ha ő keresett éppen munkát, akkor is ha én, akkor is ha mindketten dolgoztunk. Minden kiadást megbeszéltünk, mindenben közösen döntünk. Soha semmi félreértés nem volt ebből. Mindig megtettük mindketten a tőlünk telhető legtöbbet, és abból gazdálkodtunk ami volt. Sose voltunk a szegények, de nem is telt mindenre.


A gondok most kezdődtek. Új munkahelyem van, és az eddiginél lényegesen többet keresek. "Sajnos" a férjemnél is többet. Amióta ez így van, és előreláthatólag így is marad, nem ismerek rá. Állandóan feszült, ingerülten reagál minden anyagi természetű kérdésre. Sőt egy hete már nem csak az anyagiakra, reagál így, hanem úgy látom féltékeny mindenkire, ami eddig egyáltalán nem volt jellemző. Most meg amikor a befizetéseket beszéljük át, le akarja harapni a fejem, pedig pont úgy zajlik minden mint máskor. Már ott tartok, hogy az adott napi "sikereimet" el se merem mesélni neki, mert bántja. Nem azért mert irigy rám, hanem .... amit belőle érzek ilyenkor olyan mintha nem értékelné magát annyira mint eddig. Gondolom a féltékenység is innen fakad.


Mivel tudom kizökkenteni őt ebből az állapotból, és megértetni vele, hogy örülni kellene inkább és nem aggodalmaskodni? Amikor beszélgettem vele erről, részben beismerte hogy frusztrálja valahol ez az egész, de utána elpoénkodja a dolgot, és vált valami kellemesebb témára.


2013. aug. 9. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ő most azt érzi, hogy elvesztette a családfői státuszt, attól fél, hogy a pénz lovat ad majd alád és megcsalod/elhagyod. Én ezt érzem ki.

Mit tégy? Klisés megoldás jön: ültesd le egy mély beszélgetésre, ha nem sikerül leküzdeni, a pszichológus is szóba jöhet.

2013. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a génjeiben van, úgy nevelték, hogy a férfi a családfenntartó, az ő felelőssége a család jóléte. Az ő szemében átvetted a szerepét, ezért most nem igazán tudja, hol a helye. Erről kellene minél többször elbeszélgetnetek.
2013. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

El kéne magyarázni, hogy a pénz az csak egy eszköz. Azt is, hogy ne "irigykedjen", mert lehet, hogy most X évig itt melózol, de lehet, hogy utána semmilyen melód nem lesz, akkor majd Neked is így kell viselkedned, mert jujj, de frusztrál, hogy nincs melód?

Egyszer fent, egyszer lent. Ennyi.

2013. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elég ijesztően hangzik.
2013. aug. 9. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha együttműködtök, gyors változást tudtok elérni!:) kitartás! Sok szerencsét!
2013. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3. Volt már olyan, hogy költözés után több mint 3 hónapig munkát kerestem. Érveltem neki most az akkori helyzetemmel. A válasza erre annyi volt, hogy az úgy ahogy volt, teljesen természetes. Jól látjátok amúgy, és sokat segítettetek már azzal is, hogy megfogalmaztátok azt, amit én csak éreztem, de nem tudtam hova tenni.
2013. aug. 9. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!