Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jár e gyerektartás nagykorú...

Jár e gyerektartás nagykorú gyereknek aki elköltözik otthonról és nappalin tanul tovább?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 12:15
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
amig nappali tagozaton tanulok ,lehet az okj vagy fősuli vagy egyetem elvált szülők esetén max 25 éves korig jár a gyerektartás
2013. aug. 13. 13:29
 12/21 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy nem tartod apáddal a kapcsolatot érdemtelen vagy rá.
2013. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
saját hibájából adódóan ....
2013. aug. 13. 13:33
 14/21 anonim ***** válasza:

Attól nappali tagozaton tanulsz, CSAK 18 éves korig jár GYEREKtartás. 18 év fölött ROKONtartás járhat (és hiába akarsz belekötni, ez ÍGY VAN, attól kezdve NEM gserektartásnak nevezik, és nem véletlen)


A rokontartás ugyanis kevésbé szigorúan kötelezö, mint a gyerektartás.

A gyerektartást a tartásra kötelezett szülönek MINDEN esetben fizetnie kell, akár a saját megélhetése rovására is.

A rokontartást CSAK akkor kell fizetnie, ha ezzel a saját megélhetését NEM veszélyezteti, a gyerek nappali tagozaton az ELSÖ képzését végzi, és a gyerek NEM VÁLT érdemtelenné a tartásra: pl. mert nem tartja a kapcsolatot szülövel.

2013. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
szóval mivel apámmal nem beszélek és ő sem velem így nem vagyok a rokontartásra jogosult?
2013. aug. 13. 13:44
 16/21 anonim ***** válasza:
Igen, mert ő gyerekként tartotta veled a kapcsolatot, te meg felnőttként nem keresed.
2013. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
az egész gyerekkoromat végig itta ,részegen vitt el hozott vitt bkv szállóra,nem láttam mást csak hogy fetrengett és most érettségi előtt pedig részegen zaklatott telefonon és egyszerűen hiába apám,úgy gondolom egy szülőnek felelősséggel kell tartoznia a gyerekéért és nem ő vigyázott rám hanem én ő rá ,,,én vittem detoxba én vittem kórházba én néztem ahogy összehányja magát és úgy gondolom jogosan lett elegem ebből....neki csak azért kellett lány gyermek azaz én ,hogy majd öreg korában ápolgassam ...
2013. aug. 13. 13:51
 18/21 anonim ***** válasza:

Elég szomorú a történet, de hidd el nem te vagy az egyetlen aki ezt átélte.. (jó magam is csak nálam az anyám volt részeg, nem az apám)

De a tényeken nem változtat.

Rokontartást igényelhetnél, de ez nem kötelező adni.

Végül is megteheted hogy beadsz egy kérelmet a bíróság felé, hogy apádtól rokontartást követelsz. Indokolnod is kell. Tanácsolom, hogy indoknak ne írd azt hogy anyud és élettársa eltilt a barátodtól, mert ezt nem fogják elfogadni.

A kérelmedet elbírálják, felkeresik édesapádat is, akinek igazolnia kell, hogy mennyi az állandó fix jövedelme, mennyi a létfenntartásához szükséges összeg. Igazolnia kell, hogy rendszeresen tartjátok a kapcsolatot, él az apai jogaival.


Apád is megteheti, hogy fellebbez az igényléseddel szemben és érdemtelenségre hivatkozik, hogy lassan 1 éve nem tartjátok a kapcsolatot. Hivatkozhat arra is, hogy munkanélküli vagy minimálbért keres..


2 lehetőség lesz az ítélethozatalnál

1. Elutasítják a kérelmedet érdemtelenségre hivatkozva

2. Elfogadják a kérelmedet, és megállapítják hogy apádnak mennyi rokontartási összeget kell fizetni 22 éves korodig vagy ha igazolni tudod hogy első diploma, első szakma akkor 25 éves korodig.


Viszont nem árt tudnod valamit.

Rokontartási kötelezettség nem csak a szülőnek van a gyerek felé, hanem fordítva is. A gyereknek szülő felé..

Pár év múlva akár apád is beadhat egy kérvényt a bíróság felé, és kérhet rokontartási díjat a gyermekétől vagyis tőled..

Akkor te nem hivatkozhatsz majd arra hogy nem adok mert az apám érdemtelen rá, végül is ő előtte fizetett....így az érdemtelenség nem áll fent.

Érdemes átgondolni hogy egy per megéri-e neked, mert anyudék nem engednek a barátoddal lenni..


Csak egy szerény kérdés:: Amúgy miből tartanád el magad ha elköltöznél???

2013. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Sajnos rokontartásként nem fogsz annyit kapni, hogy akár többed magaddal egy albérletben megél, még a kajádra sem lesz elég, hacsak nem akarsz kifejezetten éhezni.
2013. aug. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
barátomékhoz költöznék,és nem csak azért mert nem engedik hogy találkozzak vele,hanem egyszerűen bezárnak a lakásba ,senkivel sehová,és amig nincs önálló jövedelmem addig itthon egy senki vagyok:(
2013. aug. 14. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!