Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki, hogy 27 éves férfi...

Ciki, hogy 27 éves férfi létemre nincs állandó munkám és még a szüleimmel élek?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel 4 éve járunk, ő már nagyon össze akar költözni, persze én is. Azt is erőltetni, hogy tanuljak valamit, mert így nem fogok rendes állást találni, amiben igaza is van, de én nem fogok visszaülni az iskolapadba az biztos.
2013. aug. 16. 17:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%
Pfff. Taigetosz pozitív egyed.
2013. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Csodálom,hogy ennyi ideig bírja a barátnőd a semmittevésed.Már nem 12 évesek vagytok,hogy ciki legyen tanulni...
2013. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
22%
19 éves fiamnak 4 szakmája van, érettségije, és 2 év múlva tiszthelyettesként végez a rendészetin. Van jövőképe.Neked mi az? Lógni, csavarogni, délben kelni, semmit tenni??? Ilyen férfivel csak a vele egy színvonalon lévő nők maradnak meg.
2013. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem egy jó szakmából is meg lehet élni ha rendesen csinálod a munkád. Mi a szakmád? A diploma nem minden szerintem, nem kell lenézni azt akinek nincsen...
2013. aug. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg mi a szakmád? Sok szakmunkás tud boldogulni, ha kellően jó abban amit csinál... Én megértem, hogy nem akarsz, 27 évesen visszaülni az iskolapadba. Nyilván nem abban az életszakaszban vagy már, nem beszélve arról, hogy akkor az a kevés alkalmi munka is ugye kiesne. Viszont vannak direkt erre esti, hétvégi, levelezős képzések... ergó nem nagyon kéne az iskolapadban ülni, tudnál mellette dolgozni is, otthon tanulnál a saját tempódban. Szerintem ha nem boldogulsz a saját szakmádban, akkor mindenképp megéri még tanulni valamit. Nem feltétlen leérettségizni, de akkor mondjuk egy olyan szakmát, ami kelendőbb. Indithatnál, akár egy saját vállalkozást is, ha valóban jó vagy a szakmádban. Egyes munkaügyi központokban szoktak a fiatal vállalkozóknak anyagi segítséget is adni, mivel támogatják az önfoglalkoztatást. Csak akkor tényleg jónak kell lenni abban amit csinálsz, na meg ki kell építeni az ügyfélkört, kell kezdőtőke is, de mivel a szüleiddel élsz, így biztos van valami spórolt pénzed, vagy legalábbis talán tudnál valamennyit félretenni. 27 éves vagy, valamerre mozdulnod kell. Meddig akarsz még várni? Meddig akarod még váratni a barátnőd? Négy éve veled van ilyen kilátásokkal, úgyhogy nyilvánvalóan nagyon szeret téged, de nem fog várni örökké. Családot, közös életet fog akarni, és bizony, ha ezt nem tudod neki megadni, előbb - utóbb keres mást, legalább lássa, hogy teszel a dolgokért...
2013. aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
69%
Hát elég gáz, hogy ilyen lusta vagy, valószínű, ezért nincs munkád sem.
2013. aug. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az én páromnak sincs érettségije, valószínűleg nem is lesz, viszont van szakmája, bár nem abban dolgozik.

Mi van akkor, ha valaki tényleg nem tud tanulni? Azért nem csak akarat kérdése...

Én pl. nem fogom lenézni, mert nem keres 300 ezret, csak 100-at.

2013. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%

Azért a barátnőd se lehet semmi....

Sicc dolgozni, ne rajtunk élősködj!

2013. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%
Igen, ciki.
2013. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Apukám géplakatos volt. Dolgozott is azzal, szerette, de nem keresett sokat. 28 évesen 3 gyerek mellett leérettségizett, már többet keresett egy jobb helyen. 50 évesen!!!! kitalálta, hogy nyit egy csavarboltot, de ahhoz el kellett végeznie egy egy éves boltvezetői képzést, így 50 évesen "beült" megint az iskolapadba, megcsinálta, olyan szinten virágoztatta fel a boltot, hogy az ország minden tájáról jártak hozzá, a román határtól hívták egy gyárból, ha eéromlott valami és nem találtak hozzá alkatrészt, mert olyan régi volt, ő a saját kis kerti sufniában legyártotta. Halomra kereste magát. És LAKATOS volt, SZAKMUNKÁS. Csak képezte magát és profi lett a szakmájában. tehát nem a diploma számít csak, de herét lógatni és siránkozni enyhén nevetséges hozzáállás 27 évesen.


Te mit teszel azért, hogy ne a szüleidnél élj, és elérj valamit az életben? Nem csodálom, ha a barátnőd nem akar egy ilyen semmirekellővel együtt lenni.

2013. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!