Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi rasszista...

Miért van ennyi rasszista kérdés mostanában?

Figyelt kérdés
Ma is egy ilyen kérdést olvastam, anyuka irta hogy a lánya egy idősebb roma pasival jött össze és terhes lett. Erre a nagy többség kitagadta volna a lányt, meg rá se nézett volna az unokájára. Tudom hogy a romák nagy része milyen, de nem mindegyik. Most komolyan ez miatt meg kell szakitani minden kapcsolatot a saját gyerekével,és az unokájával, aki az ég világon nem tehet semmiröl? Még meg sem született szegény... Miért Olyan nehéz elhinni, hogy köztük is van normális dolgozo ember? Én még ismerek is ilyet, odavan a családjáért, dolgozik rendesen, mindent megad nekik.
2013. aug. 18. 02:30
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
28%

Én azon szoktam jókat röhögni, amikor egy taplófalvi kopaszra borotvált fejű valaki elkezdi döngetni a mellét, hogy ő milyen nagy magyar. Teszi ezt úgy, hogy van 6 általánosa, a szókincse kb 100 szóból áll.

De lát egy színes bőrű valakit, akinek a kisujja többet ér, mint ő maga, akkor elkezd vicsorogni.

Na ezek az egyedek kb 1000x több veszélyt jelentenek a társadalomra, mint azok, akik képesek beilleszkedni.

2013. aug. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
86%
a 72% os ma már többet ne írjon...nem elég hogy hosszú amit irt de még tetejébe marhaság is.
2013. aug. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

"Minden nemzetiségnek az lenne a normális szerintem,hogy békében éljenek egymás mellett.Ez nem tudom,hogy miért sötétség..!?"


Ha a romák tudnának normálisa viselkedni akkor békében lehetne élni egymás mellet. De nem tudnak!


Magyarországon él még néhány kisebbség. Kínaiak, arabok pl. Ellenük miért nincs általános utálat?

Jó persze néhány elvetemült rasszista utálja őket, de a döntő többség nem. Miért?

Mert rendes szolgalmas dolgozó emberek akik nem ártanak senkinek. Nem nemnek oda hozzád az utcán kötözködni viccből. Nem fenyegetnek, nem zsarolnak meg. Nem arra fáj a foguk, hogy a nehezen megkeresett értékeidet elvegyék. Nem a segélyekre áhítoznak, hanem dolgoznak.

Ha a romák is így viselkednének velük sem lenne baj. Csak ők ezeknek épp az ellentétei.

2013. aug. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

Szerintem az 5-ös négyesnek akart válaszolni, nem a hármasnak.

2013. aug. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
21%
Egy rasszista család autóbalesetet szenved, akkor egy néger, esetleg cigány orvos ne nyúljon hozzá? Esetleg egy néger vagy cigány vérét kapja majd, vagy a szerveit akkor mi van? A rasszizmust a rendszer szüli mert ez az érdeke, hogy megossza népet. Pl vállalkozó vagy, de nem fogsz alkalmazni egy cigányt, mert előítéleted van vele szemben, és mivel sehol nem kap munkát kénytelen lesz lopni csalni. Bezzeg ha gyerekednek orvosi ellátás kellene és csak egy cigány orvos lenne a közelben már nem is számítana a bőrszíne. Arányaiban ugyan annyi a fehér bűnöző mint a cigány.
2013. aug. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
73%
Igen, én rasszista vagyok. De te, aki annyira véded őket tudod milyen érzés arra ébredni hogy épp kirabol a védett faj? Mert én tudom, és nem a tegnap éjszakai volt az első eset.
2013. aug. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

# 15


Cigány orvos - HA HA HA. Még képen sem láttam olyat, nem, hogy élőben...


A vállalkozó azért nem alkalmaz cigányt, mert szétlopja a boltot. Szó szerint. Ha meg kirúgja akkor jön a pereputty és rágyújtják a bolt maradékát. Persze semmit nem tehet, mert ha fellép ellenük és megvédi a tulajdonát akkor RASSZISTA! Ha nem veszi fel a koszos tolvaj cigányt pénztárosnak AKKOR IS RASSZISTA! Csodás, mondhatom.


"Arányaiban ugyan annyi a fehér bűnöző mint a cigány."


ÚR ISTEN te melyik országban élsz? Nincs véletlen egy börtönőr ismerősöd? Na kérd meg, hogy vigyen be egy börtönbe körülnézni. Jóval 80% felett van a bentlakók között a cigány. Csak nem engedi az "uszító" kormány, hogy bőrszín alapján lehessen statisztikát készíteni, mert ugye az is RASSZIZMUS....


1997-ben készült utoljára "félhivatalos" felmérés a börtönlakók körében hovatartozást illetőben. Sajnos a felmérést írástudatlanokkal nem lehetett kitöltetni (na lehet tippelni, hogy ki nem tudta kitölteni...), de így is az 1000 fős mintából 44% önbevallás szerint cigány volt. Sokan pedig megtagadták a válaszadást arra a kérésre, hogy roma származásúak-e (na vajon miért...).

Mindezt úgy, hogy a magyar lakosságnak becsült 20%-a cigány. Még mindig azt hiszed, hogy szegény ártatlan réztolvajok nem bűnöznek? Ki kéne húzni a fejed a s3ggedből és körülnézni kelet-MO-n.


"Minden nemzetiségnek az lenne a normális szerintem,hogy békében éljenek egymás mellett.Ez nem tudom,hogy miért sötétség..!?"


Semmi baj nem lenne velük, ha tudnának legalább olyan szinten emberként élni, mint mondjuk a négerek az USA-ban. Akkor kutya nem bántaná őket. De ezek úgy élnek, mint az állatok - szó szerint.

2013. aug. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
89%

"Egy rasszista család autóbalesetet szenved, akkor egy néger, esetleg cigány orvos ne nyúljon hozzá?"


Cigány orvos?:) Én még olyat nem láttam!



"Esetleg egy néger vagy cigány vérét kapja majd, vagy a szerveit akkor mi van?"


Rendszeresen adok vért. Cigányt még véradáson nem láttam. Nem az a tipikus adakozó fajta.


"Pl vállalkozó vagy, de nem fogsz alkalmazni egy cigányt, mert előítéleted van vele szemben, és mivel sehol nem kap munkát kénytelen lesz lopni csalni."


Én pl vállalkozó vagyok. Két építőipari cégem van. 45-50 ember foglalkoztatok átlagban.

Egy időben nekem nem voltak előítéleteim. Szívesen felvettem a cégeimhez bárkit. Kőműves segédmunkás munkakörnél pedig túl magas elvárások sincsenek. Így bizony jó pár cigány is megfordult nálam. Egytől egyig mind kibukott! Mind!

Nem akarnak dolgozni, csak eltölteni a napot. Egyszerűen bármilyen konstruktív munkára képtelenek. Szószerint volt olyan, hogy egy 20m-es hosszabbítót nem tudott egy ostoba cigány összetekerni, annyira ügyetlen volt. A koszon kívül nem ragad rájuk semmi. Képesek voltak bármit ellopni. Tőlem, a kollégáktól, a munkaterületről. Bárhonnan-bármit. Képtelen beilleszkedni egy civilizált közösségbe, csak rombolják a morált. Képtelenek értéket teremteni. Elvárásaik vannak, de ők nem nyújtanak semmit.

Aljas, mocskos, hazug, lusta, tetű banda egytől-egyik. Csak rosszat tudok mondani a nálam valaha dolgozott cigányokról!

Megfogadtam, hogy SOHA többet nem veszek fel cigány, nálam egy életre leírta magát az összes! Egész nyugodtan lehet mondani, hogy rasszista vagyok, hogy meg "hátrányos megkülönböztetés", de nem érdekel! Egész nyugodtan lehet vállalkozni aztán kipróbálni milyen az amikor egy cigányt alkalmazz az ember! Aztán visszatérhetünk a témára!

Persze a magyar munkavállalók között is akadt problémás eset. Csak mondjuk 10-ből 1. Cigányok között meg 10-ből 10.


"Arányaiban ugyan annyi a fehér bűnöző mint a cigány."


A legjobb barátom rendőr nyomozó. Ő egész más véleményen van erről. Szerinte a bűncselekmények 80-90%-át cigányok követik el. És szerinte nagyon is létezik az a fogalom, hogy "cigánybűnözés". Az pedig kifejezetten frusztrálja őt és a legtöbb társát, hogy a törvények megkötik a kezüket, hogy keményen fellépjenek ellenük!

2013. aug. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 AeonFLUX ***** válasza:
78%
Felénk van egy mondás: " a cigány az anyja pïcsájában is cigány marad". És ez így van. Mi már szívtuk meg rendesnek mondott, dolgozó cigányokkal is, szóva...
2013. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
64%

13-as azért mert azt hiszed, hogy a kínaiakat stb nem utálják, azért sajnos nincs így, csak nincs benne a tv-ben az újságokban, és az internetes portálokon.

A lakohelyem velük van tele, a szomszédom vietnámi úgy konkrétan.

Nagyon rendesek dolgosak, de nagyon utálja a nagytöbbség őket, érdekesmodon pont a romáknak van feléjük nagy hangjuk.

Mindenhol falfirka "china go home"....

Minden távolkeleti plusz rácsosajtóval, riasztőval védi a panellakását is. Ha végigmész egy lépcsőházon, tudod melyik lakásban laknak/laktak...


Engem megrémít az utálat, amit feléjük mutatnak, csak ők csendben meghúzzák kagukat, nem úgy mint a romák, akiknek más a habitusuk.

Igaz én sem kedvelem a szomszédokban azt, hogy 14 éve élnek itt, és alig tudnak a szülők magyarul, csak amit muszáj, a gyeerekek viszont jól tanulnak, az egyik orvos gyakorlatát tölti kórházban, a másik még általános iskolás, de ő is jól tanul, szülők vállalkozók (mint általában, a kínaiak, kóreaiak,vietnámiak...stb)

Alapvetően a romákkal sincsen bajom, de nekik is van egy csoportjuk akikkel igen, érdekes módon ők vonásokban is hasonlítanak egymásra...már messziről látod, hogy azért is beléd fog kötni mert sapka van a fejeden, ha nincs akkor pedig azért is...

Viszont én sokka jobban tartok azoktól a fehérbőrüektől, aki sportot űznek abból,hogy provokálják a romákat, akik pedig a habitusuk és összefogóerejüknél fogva elég élesen reagálnak...

Ráadásul ezzel alá is támasztják a róluk kialakult véleményt, hiszen mindenki a végeredményt látja, nem azt, ahonnan elindult az egész.

Persze nem mindig így van, csak erre is látok példát.


Ördögi kör, hogy ha egy roma érvényesülni akar, akkor 3-szr annyit kell letennie az asztalra, mint nem roma társának, akikben pedig emberileg nincs qnnyi kitartás, vagy éppen több önérzetük van, azok fellázadnak, és a mindk csináljam, ha a másikat valasztják úgyis. Ezt pedig már a saját gyerekeikbe is bele fogják nevelni, sőt már teszik is generációk óta.



A kérdés aműgy szerintem sem volt rasszista, míg a válaszok jó része igen, bár a kérdés adta magát, de nem írélkezett (az első oldalig olvastam...)

2013. aug. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!