Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi rasszista...

Miért van ennyi rasszista kérdés mostanában?

Figyelt kérdés
Ma is egy ilyen kérdést olvastam, anyuka irta hogy a lánya egy idősebb roma pasival jött össze és terhes lett. Erre a nagy többség kitagadta volna a lányt, meg rá se nézett volna az unokájára. Tudom hogy a romák nagy része milyen, de nem mindegyik. Most komolyan ez miatt meg kell szakitani minden kapcsolatot a saját gyerekével,és az unokájával, aki az ég világon nem tehet semmiröl? Még meg sem született szegény... Miért Olyan nehéz elhinni, hogy köztük is van normális dolgozo ember? Én még ismerek is ilyet, odavan a családjáért, dolgozik rendesen, mindent megad nekik.
2013. aug. 18. 02:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
A roma orvoshoz annyit tennék hozzá, hogy nálunk az egyetemen a felzárkóztatási program keretében úgy vesznek fel 12-15 cigányt, hogy nekik nem kell teljesíteni a felvételi ponthatárt, elég egy akármilyen érettségi, csak meglegyen, meg egy középfokú nyelvvizsga. De ha a nyelvvizsga nincs meg akkor lehet jelentkezni ingyenes felkészítő órákra. Na ez még nem lenne akkora baj, de a vizsgák sem ugyanolyanok, nekik könnyített verzió van mindenből. Úgyhogy én nagyon remélem, hogy ők senkit nem fognak ellátni, maximum a saját falujukban lesznek háziorvosok. Volt egyébként olyan is, akit rendesen vettek fel, egész pontosan 350 emberből 2 az évfolyamon, de már kibuktak.
2013. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Nézz szét kicsit a világban. Mit csinálnak a romák???

Engem kiraboltak, meg akartak erőszakolni/ölni, kizsákmányolni.

Hát nehogy még védjem is őket! Nem tagadnám ki, de rám onnnantol csak akkor számíthatna ha egyedül jön, a romát sehova sem hívnám....

2013. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

15-ös, a cigány orvos???

Rasszizmusról volt szó, nem mesékről...

2013. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
13%

Én csak azt mondtam,hogy talán nem kellene egy normális életű cigányt,zsidót,négert,kínait,japánt,mongolt elítélni azért,mert sokan közülük bűnözők..stb.

De kedves magyar barátaim,tegyük fel a kérdést magunknak..normális ez az utálat??


Utálni fogod a magyar betörőt,mert betört hozzád és kirabolt?IGEN,ugyanúgy utálni fogod,mint a cigányt.Nem azért kell utálni valakit,mert amilyen a bőrszíne..hanem azért,mert kirabol,vagy mert hazudik és csal.

Én személy szerint sok magyar politikust utálok,amiért szétválasztják az országot,és egymás ellen uszítják még a magyarokat is.

Meg amúgyis.El lehetne ítélni ennyi erővel bárkit pitiáner dolgokért is,és aztán ÁLTALÁNOSÍTANI,hogy te egy felsőbbrendű fajnak vallhasd magad,merthogy ez neked milyen jó.

De abba senki sem gondol bele,hogy EBBEN AZ ORSZÁGBAN AZÉRT CSALNAK,LOPNAK,HAZUDNAK ÉS ÉLNEK SEGÉLYEKEN ELÉG SOKAN,mert nem tudják eltartani magukat és sokszor NEM is akarják!Vagy aki akarja,az csak ehhez tud folyamodni,mert továbbképzésre nincs lehetőség..stb.

Elég utálatos egy dolog lehet ez,biztos,amikor már nincs lehetőséged arra,hogy enni adj a gyerekeid szájába.Én nem hiszem,hogy tudnék ölni vagy lopni a saját betevőmért,de ezt nem azért érzem így,mert magyar vagyok.Hanem mindössze becsületes vagyok és ezt NEM A BŐRSZÍNEM TESZI,hanem a helyes értékítéletem.

De hogy a gyerekem ne éhezzen,addig nem fogok szülni,ameddig meg nem teremtem az anyagiakat,amennyi kell egy gyerekhez.Sok embernek viszont véletlenül jön össze a gyerek,az abortusz meg elég drága és veszélyes,lehet,hogy több gyereke nem is lehet majd az illetőnek utána,és akkor meg nézegethet.

De amúgy a gyűlölet gyűlöletet kelt,ahogy láthatjátok ezen az oldalon is.Mindenki elítél azonnal engem is,pedig csak a véleményemet mertem leírni,a SAJÁT gondolataimat.Mondják,hogy nem helyes,meg hogy sötétség,meg baromság.MIÉRT,JOBB LENNE AZ UTÁLKOZÁS?NEM!!!AZT CSAK MÉRGEZI AZ EMBERI LELKET!Dehát főjjetek a saját levetekbe,utálkozzatok,ha kedvetek tartja,ítéljetek,ha szeretnétek,de vállaljátok fel nemzet és Isten színe előtt,ha majd titeket ítél el valaki azért,akik és amik vagytok és lettetek.

Rabszolgák vagytok,bábuk,akiket nyugodtan megoszthat pár ideológia!Ha mindenki tudna együtt élni és akarna is,békében-AKKOR LEHETNE!Dehát ti is meg a cigányok is makacsok vagytok,senki sem enged.Szamárnak szamár ellensége,okosnak okos barátja marad.Ennyit erről,aki szerint hülye vagyok,az pontozzon le és ítélkezzen,de egyet kimerek jelenteni,hogy:

LEGALÁBB ÉN EMBER MARADTAM AZ EMBERTELENSÉGBEN..na meg az utálatban.

2013. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
85%

Itt is leírom akkor, hogy én még nem találkoztam olyan cigánnyal, aki becsületesen dolgozott volna, és értelmes. Olyannal igen, amelyik dolgozik, de közben meglopja a munkaadóját. Vagy sorban áll segélyért. Nem jövök elő a személyes tapasztalataimmal, mert akkor holnap reggel is azt olvasnátok, annyi van sajnos.


Legyen elég annyi, hogy egy undorító putris cigánytelepen nőttem fel, nagyon sok atrocitás ért, és utálom az összeset. 18 éves koromra "törtem" ki ebből a sz@...rból. Emellett apám erős Jobbikos, világéletemben azt hallgattam, hogy a cigány, a zsidó, a néger, a sárga nem ember. Ezzel nem értek egyet, pl. a zsidókkal, feketékkel semmi bajom nincsen. De felnőttkoromra rájöttem, hogy a cigány valóban nem ember. Azok után amiket én kaptam tőlük egész kiskoromban, annyi a minimum, hogy rasszista vagyok. Csinálhatnám azt is, amit S. Ábel, csak a cigányokkal. Nekem meglenne minden indokom rá.


Sajnálom, hogy nem éltél cigányok között, akkor nem tennél fel ilyen kérdéseket.

2013. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
64%

Az utolsónak igazat adok!

Amúgy hozzátenném,hogy úgy kell a másik emberrel bőrszínétől függetlenül bánni,ahogy az bánik veled.Ha meglop,akkor viszont nem meglopni kell,hanem feljelenteni.De a rasszizmus nem a jó eszme.Inkább azt kellene vallani,hogy amilyen a másik ember,az iránt ítélkezel róla.Például én utálhatok egy cigányt azért,mert mondjuk bánt vagy belémköt..stb.,és akkor joggal utálom,de nem azért utálom olyankor,mert cigány,hanem azért,mert meglopott,vagy éppen bántott.

De utálhatok magyart is vagy bárkit UGYANEZÉRT a dologért.Senkivel nem leszek kedves,aki bánt vagy meglop,csal vagy hazudik egyéb dolgokban.

Ebben egyetérthetünk,csak én nem a rasszista eszméket vallom.

2013. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

aki annyira hajtja hogy nem szabad általánosítani javaslom Csenyéte nevezetű falut, ahol a lakosság 98% cigány mert kiüldözték már az ott lakókat.


Na lakjon ott egy évet és akkor ne általánosítson!

2013. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Tudok ajánlani egy pár cikket arról, hogy milyenek!Ezekről is kellene kisfilmet csinálni Kulkáéknak!

[link]

2013. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
14%

A közelünkben rengeteg cigánycsalád él.Ott vannak a kiscsornaiak,a szanyiak,a magyarkeresztúriak,és például a csornaiak akartak adni unokaöcsémnek annak idején egy almát...és tök kedvesen kínálták,nem mondták,hogy fizessük ki,ráadásul szép alma volt.

A magyarkeresztúri cigányasszony meg odajött hozzám,megkérdezte,hogy megy-e busz innen keresztúrra,és mondtam,hogy nem tudom,mert nem járok keresztúrra,de lehetséges,várja meg az x buszt.És kedvesen megköszönte és odébbállt.Nem akart ellopni semmimet,látta,hogy kedves vagyok hozzá,nem bántott és nem is féltem tőle.

Viszont a cigányárusok,akik minden szó nélkül vasárnap reggelente beállítanak erőszakoskodva,na azokat én sem szeretem.De nem azért,mert cignyok,hanem azért,mert erőszakosak.

2013. aug. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Persze, van köztük rendesen dolgozó, csak sajnos azokat nagyítóval kell keresni, kb. 1%-a a cigányoknak lehet ilyen, de a többi 99% elrontja ennek az 1%-nak az igyekezetét azzal, hogy mocskosul viselkedik. Nem azokat bántjuk, aki rendesen dolgozik, hanem aki lop, csal, gyilkol, hazudik. Én is ismertem a roma nőt, aki nálunk a munkahelyen takarító volt és egyszer vasárnap találkoztam vele a metrón, mondta, hogy most jött az egyik háztól, ahol takarított és épp most tart a másik helyre. Vasárnap is dolgozott és nagyon kedves, barátságos nő volt. Na őt én sem szidtam és sok embernek elmeséltem, hogy ilyen is van, de tényleg nagyítóval kell az ilyeneket keresni.
2013. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!