Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi rasszista...

Miért van ennyi rasszista kérdés mostanában?

Figyelt kérdés
Ma is egy ilyen kérdést olvastam, anyuka irta hogy a lánya egy idősebb roma pasival jött össze és terhes lett. Erre a nagy többség kitagadta volna a lányt, meg rá se nézett volna az unokájára. Tudom hogy a romák nagy része milyen, de nem mindegyik. Most komolyan ez miatt meg kell szakitani minden kapcsolatot a saját gyerekével,és az unokájával, aki az ég világon nem tehet semmiröl? Még meg sem született szegény... Miért Olyan nehéz elhinni, hogy köztük is van normális dolgozo ember? Én még ismerek is ilyet, odavan a családjáért, dolgozik rendesen, mindent megad nekik.
2013. aug. 18. 02:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Leírod, hogy a válaszadók nagy többsége leírta egy kérdésre adott válaszban, hogy kitagadná a cigány fickónak gyereket szülő lányt, meg le sem sz@rnák az unokát.

Nos! Ebben a szituációban szerinted miért a kérdés volt "rasszista"? (mondjuk nem írtad le, hogy a kérdés hogyan szólt - bőven lehetett az is "rasszista")

2013. aug. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
2013. aug. 18. 03:01
 3/31 anonim ***** válasza:
96%

Talán azért, mert az ország bizonyos részein az emberek rettegve élnek, néniket vernek agyon, ill. ellopják a tetőgerendát is, amíg elmész a közértbe. Közben fenyegetik a gyereked, kinyírják a kutyád, és olyan nyomott lesz az ingatlanod értéke, hogy esély sincs arra, hogy elmenekülj.

Ha a felsorolt csúnyaságokat a magyarok tennék nap, mint nap a cigányokkal, akkor lennénk rasszisták, Nem gondolod? Nem inkább a romák rasszisták, hmmm???

Ha egyéb kérdésed van, itt nyár, remek kirándulásokat lehet tenni Ózdra, Salgótarjánba és szabolcs kistelepüléseibe. Megtapasztalhatod személyesen, mi is az a rasszizmus. Jó utat!

2013. aug. 18. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
31%

Itt az is gondot jelenthetett,hogy 45 éves férfi együtt van egy 23 évessel.A korkülönbség nagy,és akkoris számít,ha először marha nagy szerelem van.Utána meg pofára esik a kis nőci majd,hogy "oké,hogy tapasztalt a drága uram-férjem,de másabb a felfogása mégis",na de mindegy.

Én amúgy ezt az egész rasszizmus dolgot próbálom figyelmen kívül hagyni,mert rettentő idegesítő.Idegesítő a rasszizmusban,hogy ódivatú elveket vall,amik ráadásul nem is állják meg a helyüket.

A rasszizmus egy olyan embertől való,aki nem félt megöletni több ezer embert csak azért,mert unalmába nem tudta,hogy mit találjon ki,hogy nagyobbá tehesse a nemzetet,és nem tudta,hogy hogyan hatalmaskodjon és szerezzen hatalmat.Ez az ember Hitler volt,aki végül öngyilkos lett.Beleőrült az egészbe önmaga is,és az eszméjét mégis világszerte ismerik,és rengetegen vallják,becsülik,tisztelik.Hitler egy hatalmas befolyású ember volt,akinek a keze elért a pszichiáterekig,katonákig,és a világ másik feléig is.

Nem értem,hogy miért kell egy embert csak azért lenézni,mert mondjuk zsidó,vagy mert mondjuk néger,cigány..stb.Egy embert a TETTEI,a GONDOLKODÁSMÓDJA határozza meg!Ha valaki ilyen beszűkülten gondolkozik,mint ahogy Hitler is tette,akkor azzal valami gondok vannak.A gyilkolás könnyű dolognak tűnik,de akik véghez vitték mégis szerintem hatalmas befolyás alatt,manipuláció alatt vihették véghez.Nem semmi ennyi embert megölni,aztán meg mégis sokan tagadják a Holocaust-ot.Nem kell tagadni a történelmet,sok hülyeséget csináltak már emberek,nem csak Hitler.

-Egy zsidóra mit szoktak mondani,hogy miért ítélik el?:Azt szokták mondani,hogy amiatt,mert pénzéhes,csak a pénz élteti a zsidókat.Én ennek ellenére azt vettem észre,hogy minden országban vannak emberek,akiknek a pénz a lényeg,sajnos ma a világot a pénz mozgatja leginkább.

-Mit szoktak mondani egy négerre,hogy miért ítélik el?Mert fekete a bőrszíne.Na de könyörgök,ki a bánatos fenét érdekel az,ha valakinek fekete a színe?Nem lesz attól se csúnyább,se szebb!Van,akinek meg túl világos fehér,akkor azt mér nem ítéljük el kedveskéim?Mert az vonzó?Én,mint magyar nemzetiségű,fehér ember azt mondom,hogy nem vonzó a fehérség.Ezért járnak szolizni a magyar nők,mert nem szép a túlzott fehérség sem-DE EZ NEM RASSZIZMUS KÉRDÉSE kellene,hogy legyen,hogy milyen a bőrszíned.-

-Mit szoktak mondani a cigányra?Lop,öl,csal,hazudik,kiabál.Miért,a magyar nem kiabál,nem hangoskodik,nem öl,nem lop,nem hazudik és nem csal?Ott a parlament,meglehet nézni,kik ülnek ott fent.Mind egy hazug banda egytől egyig,semelyik se a MI érdekeinket nézi,és csak ellentéteket képesek szítani az országban.Nem vettétek észre,hogy egyre többet veszekszünk?Egyre több a válás?-


A kérdésre a rövid válasz az,hogy egyre több a manipulált ember.Egy természetes gondolkozású ember sem gondolhatja komolyan azt,hogy a bőrszíne miatt,vagy a nagy általánosítások miatt el kellene ítélni valakit!

2013. aug. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
25%

Jézusom 3-as, te mit szedsz?

Mekkora a sötétség.

A rasszizmust Hitler találta ki.:)))

Istenem.

2013. aug. 18. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%

3- Honnan írsz? Gondolom, lövésed nincs mi megy ebben az országban.

Ugye nem egy kő alatt élsz?

2013. aug. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%
Ott is leírtam világosan,ahogy azt is,hogy sokan vallják,hiszik ezt.Meg azt hiszik manipuláció hatására,hogy ez normális.Na meg ugye leírtam,hogy ez hogyan hat ki a mai világra.
2013. aug. 18. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
8%
Minden nemzetiségnek az lenne a normális szerintem,hogy békében éljenek egymás mellett.Ez nem tudom,hogy miért sötétség..!?Talán te nem látsz a dolgok mögé eléggé.
2013. aug. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
10%

Főleg akkor nem látsz a dolgok mögé eléggé,ha nem is objektíven tekintesz a kérdésre.Rögtön elítéltél,minősítettél.. érződik a lenézés,a felsőbbrendűségérzés.Na ezt utálom a rasszizmusban,meg a logikátlanságot.Hogy pigmentek miatt meg származás miatt haltak meg emberek és hogy ezt valaki jónak tartja.. ismerem a KKK-t,az Illuminatit,a szabadkőműveseket..stb. és úgy érzem,hogy fejet tudok hajtani mindegyiknek,azért mert tudtak és tudnak is(egyes szervezetek jobban) manipulálni.DE ETTŐL MÉG NEM VALLOM AZ ELVEIKET,CSAK HOGY ÉN IS OLYAN beszűkült gondolkodású legyek,mint ők!A szeretetet nem vehette el Hitler senkitől,meg úgy tudom,hogy a többi emberi érzést sem.

Csak önmagának nem voltak érzései,ahogy a többi rasszistának sincsenek érzéseik..legalábbis elfogadni senkit sem tudnak.Ennek pedig egy oka lehet csak:önmagukat sem tudják elfogadni,annak ellenére,hogy felsőbbrendűnek vallják magukat azért,mert magyarok,vagy csak simán fehér emberek.

Pedig az,hogy milyen pigmentjeid vannak,az nem tőled függött,nem te választottad,így büszke sem lehetsz rá,mert felesleges.Ezt a dolgot tulajdonsághoz kötni logikátlan.Vannak jó néger orvosok,vannak jó magyar orvosok.. vannak magyar bűnözők,és vannak néger bűnözők..ÉS AKKOR?Mitől leszel te több magyarként,meg fehér emberként,ha a néped vezetősége(a Parlamentben) mást nem csinál csak bohóckodik.. és semmilyen ésszerű döntést nem hoznak,nem javul az ország helyzete,egyre csak romlik,szerintem már vagy 40 éve.

A mama 82 éves létére tiszta gondolkodással elmesélte az élettörténetét.Azt mondja,hogy szörnyű volt a háború,bújdosniuk kellett(pincébe menni,árkokba,hogy bombázáskor el ne találja őket egy bomba).Nem is értem,hogy hogyan lehet szeretni háborúkat.

2013. aug. 18. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
50%

Fú tesó, ne szedj ennyi gyógyszert, csúnyán megártott.


Kérdező: az idézett kérdés egyáltalán nem volt rasszista. Szerintem.

2013. aug. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!