Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos hogy nem...

Szerintetek jogos hogy nem akarom hogy a feleségem felesleges autókázzon?

Figyelt kérdés

Iskolába fog járni szeptembertől, ide a szomszéd városba, kb 7 km re van a lakástól!

Simán át lehet kerózni is oda, felesleges beindítani az autót, kiállni az autóval és egyebek, vagy én gondolnám rosszul?


2013. aug. 19. 10:31
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
67%

Feleséged miért nem dolgozik? Esetleg kis gyerekkel van/volt eddig otthon?

Rosszul gondolod egyébként a bringázást.

Még szeptemberben hagyján is lenne, de aztán bejön a sok eső, hideg, nyálkás út. Akkor vezetgessen majd először, mikor tiszta jégpáncél az út?

A másik érthetetlen, hogy neki vesztek egy autót, erre nem akarod, hogy használja.

Mi lenne, ha ő mindennap megmutatná, hogy mit főzött neked, de nem ehetnéd meg csak ünnepnapokon, illetve amikor ő megengedi?

2013. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
5%

amíg jó az idő, járjon robogóval, van hozzá esős időre való ruházat. ha meg röpködnek a mínuszok, akkor átül a kocsiba.

számold ki, h havonta mennyibe kerülne autóval, robogóval, biciklivel és tömegközlekedéssel. érvelj neki a pénzzel. mondjuk hogy amit megspóroltok, abból elviszed vacsizni, új ruhát venni.

2013. aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
76%
télen én sem szívesen "keróznék" 7 km-t. :D
2013. aug. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
30%

Nem ismerem a konkrét helyzeteteket, hogy mennyire fontos az a havi párezer forint (bár el tudom képzelni, hogy a kérdezőnek ez elvi kérdés, minek "feleslegesen" költeni)... A körülményeket sem ismerem és nem is vagyunk egyformák.

Én jártam 6,5 km távolságra dolgozni, télen-nyáron gyalog (részben hegyes terepen :D), most ha a legközelebbi, 5 km-re levő boltba vagy a 8 km-re levő zöldségeshez megyek, biciklit használok, azzal legalább mozgok és sem én, sem a párom nem indítana be benzines (vagy dízeles, de olyanunk nincs :P) járművet 20km-nél apróbb távra (télen, fagyban/hóban volt pár kivétel, amikor bevitt a faluba. amikor nem volt autónk, gyalog mentem, kibírható, de azért jobb volt autóval :)). A párom néha munkába is bicajjal megy, de 50km/nap 12 órázás mellett, nagy emelkedőkkel azért nem az igazi.

Szóval mi ilyenek vagyunk s azt megértem, ha Te is és az autó használata valahol zavar, de nem vagytok egyformák. Ha neki jobban esik, praktikusabb autóval menni, esetleg gyakorlásnak fogja fel, akkor hadd tegye, hacsak nem vagytok tényleg nagyon szegények, bár most vettetek autót, valószínűleg annyira nem vészes a helyzet, bár sose lehet tudni. Mi is vettünk autót nehéz anyagi helyzetben, kellett. Itt nincs tömegközlekedés.

2013. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Nézd meg a buszbérlet árakat,és mindjárt jobb autóval.

Nekünk 6 km-re van a melóhely,kocsival járunk,mert a tömegközlekedés kettőnknek 18ezer lenne,kocsival feleannyi sincs.

A feleségednek is 7 km-re 10 km-es bérlet kell,az több mint 10ezer,kocsival kényelmesebb,olcsóbb.

2013. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Én tudom a megoldást, a nejed nem jár kocsival, de te meg nem ihatsz több sört, mert spórolni kell.
2013. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám a helyedbe hogy vennék egy robogót. 2 liter 100on a fogyasztása. Ha meg rossz idő van had vigye a kocsit. De valóban drága az üzemanyag 7km re meg be se melegszik és még többet fogyaszt.
2013. okt. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Már október van. Vègülis mivel jár az asszony? :-)
2013. okt. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
6%

Én egy kis városban lakok, de vannak buszok, mert elég dimbes-dombos, nehéz megjárni. Nekünk is van autónk, de eszembe nem jutna kocsival járni. 5000ft a havi bérlet, 10-15percenként járnak a buszok. Nem azt mondom, hogy soha, mert ha vásárolni kell, vagy bármi, kocsival megyek, de ez havi 1-2 alkalom.

Mikor megvettük az autót 1 hónapban tankolt bele a férjem és azzal járt. 1,5km-es autóútra van tőlünk mindkettőnk munkahelye, de több, mint 10E Ft-ot megevett a kocsi ('99es 1000es peugeot 106).

Szóval én teljesen megértem, ha van tömegközlekedés, akkor vegye igénybe!

Ha 10ezresekkel törölnék a seggüket, akkor nem adnék neki igazat, de nyilván nem ez a helyzet.

Mi is megkeressük ketten a havi 250-et (100kell mindenre összesen), de akkor sem kocsikázom minden nap.

2013. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%

Szep. Csak azt nem ertem, akkor mi a turonak auto? Fizetni utana az adokat, biztositast, muszakit, szervizt, anyamkinnyat, de hasznalni meg nem?


Szamolj utana mibe kerul egy evben fenntartani egy autot, aztan szamolj utana, nem eri e meg inkabb taxit hivni arra az evi ket satoros unnepre mikor hasznalod.

2014. nov. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!