Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Max. Mennyit adnátok kölcsön...

Max. Mennyit adnátok kölcsön családtagnak?

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 23:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok ismét.


Az apámat írtam az imént példaként, aki a szeretőjének akart megvenni egy méregdrága gyűrűt, miközben mi anyámmal alig győztük a házra felvett hitelt fizetni. Természetesen nem adtam neki pénzt, azóta nem áll szóba velem. Ez hat éve volt.

Hát igen ... vannak olyan esetek, amikor nem adnék!

2013. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ha csak lehet nem adok kölcsön senkinek. Csak annyit adnék, amennyit nem sajnálok veszni hagyni. A nővéremnek nem adnék...az egy pénztemető, mindig bajba vannak, nem adná meg. Öcsémnek esetleg adnék, ő megadná. Húgomnak is adnék, ő meg pláne megadná.
2013. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem adná, anyám az elmúlt 10 évben egy kisebb lakás árát osztogatta el két testvérének is (devizahitel egy fizetésre, millás adótartozások, nyugdíjas szülővel együtt élve), a közös örökségükön is jelzálog van, mindezt úgy hogy pedagógusként dolgozik. Nem mondom, hogy alapvető dolgokba hiányt szenvedtünk, de akkor is idegesít. Én megfogadtam, hogy soha senkinek, 4 számjegyűnél nagyobb összeget.
2013. aug. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan a bajban lévő családtag az, aki valószínűleg nem fogja tudni visszaadni az összeget. Most nem tízezres összegekről beszélünk, de nekem majdnem ráment a házasságom, hogy kétmillióval kisegítettem a bátyámat, amit azóta sem bír visszaadni. Nem nem akarja, nem tudja. Úgy adj kölcsön, hogy benne van a pakliban, hogy soha az életben nem bírják majd visszaadni.
2013. aug. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
13-as vagyok: szóval nem adnék. Egyszer kiderült, hogy még egy két hónapja ismert kollégájának is adott 80 ezret, (albérletben él a kisfiával, gyerektartást hogy, hogy nem, nem tud behajtani)szerződéssel, de azóta is fut a pénze után.
2013. aug. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
19%
Ez egy nagyon szomorú téma... Mi úszunk az adósságban, olyan, hogy gáz, melegvíz, már luxusnak számít, jelenleg is le van kapcsolva. Aki ad nekünk (már ha ad), az tudja, hogy nem látja viszont a pénzét. Nem azért, mert nem akarjuk visszaadni, egyszerűen sosem jut. Egy rokon nem fenyegetőzik azzal, hogy elveszi/kirámolja a lakást, ha nem fizetünk neki, ezért azokat próbáljuk fizetni, akik a híd alá kerüléssel kecsegtetnek... Nagyon rossz ez és kínos, kérdéses, lesz-e télen fűtés vagy majd kuncsorogni kell valakinél. Nehéz kitörni az adósságokból... Néha azt gondolom, lehetetlen.
2013. aug. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Gáz nincs,melegvíz nincs. Tulajdonképp semmi sincs,ahogy írod kedves elöző hozzászoló,de internet az van...


Egyébként ha van miből,szívesen adok kölcsön,még sosem vertek át. De fel vagyok készülve a tanulópénzre is!

2013. aug. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Családtagjaimnak? Semennyit.


Vagyis anyunak, huginak annyit, amennyit csak tudok. Ők becsületesek, bennük megbízom.


De a tágabb családnak... állandóan kuncsorognak. Úgy érzik, alanyi jogon jár nekik az anyagi támogatás, csak mert nekem több van.

2013. aug. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyim van..


Nekem a kölcsön az olyan,hogy ha nem látom viszont se fájjon.

Tehát ajándéknak tekintem, ha visszakapom, akkor meg örülök neki.

Sajnos az élet megtanított erre nagyon, tehát csak annyit adok, ami később, ha nem kerül vissza sem károsítja a családi kasszát.


Ez 100 alatt van...


de hozzátartozik, hogy tavaly 150E kölcsönöztünk szüleimnek(megelőlegeztünk terméket, amit nekik adtunk el végül, és ezt fizették ki később, mint használatba vették), viszont ott felajánlották, hogy ha kell tudják adni a pénzt azonnal, de jobb nekik a köv. hónapban, mert kazánt vettek (200), hozzá szenet ( 50) és javítani volt a kocsi (50),

ezután 2 részletben megkaptuk..

2013. aug. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
72%
Ha lenne miből, gyakorlatilag bármennyit. Nyilván csak olyan családtagnak adnám, akiben megbízok és tudom, hogy visszaadja. Az, hogy mire költi nem érdekel. Felőlem arany gyűrűt is vehetne a barátnőjének, mert annak megtetszett egy. Az már az ő dolga. A lényeg, hogy a megbeszélt időpontig visszaadja. Ennyi.
2013. aug. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!