Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam a páromnak még...

Hogy mondjam a páromnak még egyszer mit várok a közös jövővel kapcsolatban, úgy hogy ne érezze zsarolásnak?

Figyelt kérdés

Párom már egyszer volt házas, így a házasság téma sokáig tabu volt. Egyszer egy össze kapásunk után én elmondtam neki, hogy én nem szeretném úgy leélni az életemet, hogy nem vagyok a felesége, nekem úgy az igazi egy család, ha házasság van és utána úgy jön a baba.

Akkor az mondta, hogy megérti, ő nem is mondta azt soha, hogy nem akar újra nősülni, ha arról van szó, csak nem akar még egy akkora lagzit csapni.


Azóta eltelt már jó néhány hónap, de semmi változás, azóta szóba se jött a téma.

Viszont egyre jobban bennem van az, hogy én nem akarok olyan kapcsolatban élni, ahol csak barátnő vagyok, ennél én többre vágyom és ha ez a kapcsolat nem jut el odáig, akkor nem egy a mi utunk... Így viszont nem szeretném húzni az időt, hiába szeretem őt, de valahova mozdulni kell a kapcsolatunknak.


Szerintetek így hónapok elteltével felhozzam neki újra a témát, hogy mi lesz velünk a jövőben, mi az elképzelése?

Nem akarom, hogy az az érzés legyen benne, hogy ráerőszakolom magam és erőszakból vegyen el. Azt akarom, hogy saját akaratából döntsön úgy.


2013. aug. 27. 22:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Miért hiszed, hogy vitatkozok veled? :)
2013. aug. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Nem tudom, hány éves vagy, és nem tudom mennyire ketyeg nálad az a bizonyos óra. Egy biztos, van egy elképzelésed a családról, házasság, majd utána gyerek. Szerintem az utóbbit nem lehet a végtelenségig halogatni, és ha az a vágyad, hogy előtte feleség legyél, akkor lépned kell. Egyáltalán nem gáz, ha rákérdezel, a párod is tisztában van vele, hogy ezt szeretnéd. Én alapvető dolognak tartom, hogy ő is őszinte legyen veled.

Ha nem szeretné, mondja meg, mert az nem korrekt, hogy húzza az idődet. Akkor tényleg érdemes más utat választani.

Ha viszont szeret, nem hiszem, hogy korábban olyan nagy trauma érte a házassága alatt, ami miatt ne tudná teljesíteni a vágyadat. Két lehetősége van, és ő dönt. Harmadik opciót én nem adnék neki. Meddig várj, míg megöregszel?

2013. aug. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
18%

kérdező, szereted te egyáltalán a párod?

Vagy csak a külsőségek, meg a papír a fontosak?

Sokáig nem fog tartani ez a kapcsolat sem...sajnos.

2013. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Miért baj az, ha valakinek számít a házasság, és nem csak egy papírt lát benne? Nem vagyunk egyformák.
2013. aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje vagytok együtt? Már együtt is éltek?
2013. aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Nádszálkisasszony ***** válasza:

Egy finom vacsora után menjetek sétálni és miután érzed, hogy belelendültetek a beszélgetésbe nyugodtan hozd fel neki a témát, úgy ahogy nekünk is leírtad.


"Nem szeretném rágni a füledet vagy rád erőltetni magamat de már beszéltem róla neked, hogy nekem mennyire fontos a házasság. Lehet, hogy butaság de nekem fontos. Szeretném tőled nyíltan megkérdezni, hogy leszek-e valaha a feleséged mert ha nem, akkor nem egy a mi utunk."


Ebben semmi bántó nincs. Figyelj oda, hogy ne vádold véletlenül se és mindig a saját érzéseidről beszélj, magadról, hogy pl: Nekem ez fontos, én úgy vettem észre és így elkerülheted, hogy harag vagy düh legyen benne. Olvastam erről a pszichológiáról és nálunk tökéletesen beválik:)

2013. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok kicsit, hogy nem olyan kellemetlen, mint gondolom.


3 éve vagyunk, hivatalosan nem lakunk együtt, de munkájából adódóan így pont ugyanannyi időt töltünk együtt, mintha..

Ő 32 éves, én 24.

Tudom, hogy fiatal vagyok, nem lenne semmi okom a "sürgetésre", de én mindig fiatal anya akartam lenni, elég család centrikus vagyok. Szóval szeretném, ha minél hamarabb tisztázódna, hogy akkor ki mennyire tervez közös jövőt.


Igazából a családban is volt példa arra, hogy ennyi idősen összejött valakivel unokatesóm, a férfi is elvált volt, ugyanilyen korkülönbséggel... Ők 9 évig húzták, az a férfi is mindig halogatta, hogy majd, majd, de könyörgöm eltelt 9 ÉV. Ekkor besokallt unokatesóm és 32 éves volt, amikor azt mondta elég volt, persze akkor meg ígértek neki mindent, de már késő volt. Szerencsére ő hamar új társra kelt, aki feleségül is vette, már van gyerek is, de rossz látni mennyi idő elment az életéből üres körökkel.

2013. aug. 28. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!