Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan felejtsem el?

Hogyan felejtsem el?

Figyelt kérdés

Egy barátomról van szó, vagyis egy volt barátomról. Barát-barát, nem szerelem. Vagyis részemről nem az.

Úgy indult az egész, hogy anno, amikor a párommal még csak beszélgettünk, de még fel sem merült, hogy összejövünk, megismerkedtem egy sráccal egy házibuliban. Nagyon jól megértettük egymást, és mint kiderült, ez a srác anno nagyon szeretett volna velem összejönni, de én lekoptattam. Mindez neten történt, így nem is tudtam, hogy ő az, akit akkor megismertem. Közben összejöttem a jelenlegi párommal, mára már együtt is élünk. Imádom őt, és semmi pénzért nem cserélném el másra. Nos, a házublis sráccal is tartottam a kapcsolatot, és a legjobb barátom lett, de olyan szinten, hogy a körömlakkoktól a tamponmárkákon keresztül a lelki bajokig mindent megbeszéltünk egymással. A párom kissé féltékeny is volt, mert ő is tudta, hogy anno én ennek a srácnak bejöttem. Úgy tűnt, hogy már nem, a nőügyeit is velem beszélte meg, így nem is gondoltam arra, hogy akarhat tőlem valamit. Szinte barátnőként tekintettem rá. Azaz, gondolom ilyen lehet egy normális barátnői kapcsolat, mert én a lányokkal sosem jöttem ki jól.

Szóval a párom egyre féltékenyebb lett, mert sokat beszélgettem ezzel a sráccal. Aztán egy idő után kezdte már belátni, hogy csak barát, és rávilágítottam, hogy neki is van nő barátja, aki ráadásul az egyik ősrégi exe, és én sem hisztizek miatta. Na és ekkor borult a bili: a barátom bekavart. Lényegtelen, hogyan, ami a lényeg, az az, hogy kiderült, hogy ő engem szeret, és hogy abban reménykedett, hogy majd szakítok a barátommal miatta: olyan dolgot csinált, ami totál félreérthető volt, és direkt, hogy a barátom kidobjon, és én így majd az ő vállán sírom ki magam, és onnan már könnyű az ügy. Hát nem így történt, megmagyaráztam a barátomnak, hogy csak őt szeretem, és be is sikerült bizonyítani neki, amikor az egyik helyi diszkóban (vagyis olyasmi) ott volt a srác is, meg mi is. A sráccal minden kapcsolatot megszakítottam, az összes létező helyről letiltottam, a telefonomon leblokkoltam a hívásait és az üzeneteit (holott telefonon sosem keresett, talán a számomat sem tudta - én nem adtam meg neki, de facebook-ról tudhatja, mert a közeli ismerőseim láthatják), mindezt a párom szeme előtt.

Azóta sem tartom a sráccal a kapcsolatot. Találkoztunk már párszor a diszkóban, de a párom is ott volt, és csak köszöntünk egymásnak. Nagyon kiábrándultam a srácból, emberben én ekkorát még sosem csalódtam. Egy percig sem gondoltam rá pasiként, eszembe sem jutott, de a legjobb barátom volt a párom után (én eleve úgy megyek bele egy kapcsolatba, hogy előbb barátság és bizalom, majd utána a többi).

Viszont a barátsága mégis szörnyen hiányzik. Nem telik el nap, hogy ne gondolnék rá, hogy milyen jó volt, amíg volt egy igazi barátom, akivel esetleg a kapcsolati problémáimat is megbeszélhettem (egy harmadik személy sokszor tisztábban lát, és nagyon sokszor "mentette ki" a páromat, segített, hogy jobban megérthessem őt - gondolom, a taktika része volt).

Sosem tudnék már megbízni benne, mint régen, mert nagyon szemét volt, de mégis hiányzik, mint barát. Hogyan felejthetném el?

A páromnak is mondtam már ezt, azt mondta, szerezzek másik barátot. Ha az olyan könnyen menne... Nagyon nehezen barátkozom, és biztos vagyok benne, hogy nem sok olyan személy szaladgál még a földön, akivel így megértenénk egymást. Mondhatni 98%-ban egyeztünk mindenben, nála jobban tényleg csak a párommal értem meg magam - ha épp pont nem vitázunk, mert sajna ugyanolyan makacs hülye a párom is, mint én.

Hogyan tehetem magam túl rajta úgy, hogy ne a páromnak nyavalyogjak róla?


2013. aug. 29. 21:05
 1/10 A kérdező kommentje:

Jesszus, néhol elég értelmezhetetlen lett :/

Szóval

"borult a bili: a barátom bekavart. Lényegtelen, hogyan, ami a lényeg, az az, hogy kiderült, hogy ő engem szeret, és hogy abban reménykedett, hogy majd szakítok a párommal miatta: olyan dolgot csinált, ami totál félreérthető volt, és direkt, hogy a párom kidobjon, és én így majd az ő vállán sírom ki magam, és onnan már könnyű az ügy. Hát nem így történt, megmagyaráztam a páromnak, hogy csak őt szeretem,..."

2013. aug. 29. 21:12
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel a pároddal már együtt élsz, gondolom nem tizenévesek vagytok, így nem mondhatom azt, hogy "majd rendbe jön".

Tapasztalat, hogy egy szoros barátságot nagyon nehéz elengedni, és ehhez idő kell.

Így csak annyit tudnék kezdetnek tanácsolni, hogy légy türelmes, és biztos vagyok benne, hogy találhatsz még egy olyan személyt, aki hasonlít rád.:) Sok sikert, és kitartást neked!

2013. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy elég gagyi jellemileg igy menteni az irhádat, és egyszemélyt kinevezni bűnbaknak, egy olyan buliba, ahol masszívan benne voltál.Egyébként elég olvasni tudni a soraid között, és nem kell nagy ész, hogy erre rájöjjön az ember.


Nekem, ez a véleményem.


Sajnálom a srácot, teljesen egyértelmű mekkora egy "jellemes" egyed vagy és mire vagy képes ha pénzről van szó.

2013. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*mire vagy képes ha pénzről van szó és a bőrőd mentéséről
2013. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A jelenelegi fazont meg szépen vezeted az orránál fogva..
2013. aug. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 56%-os, te mi a jó nagymamád térgye' kalácsáról beszélsz?
2013. aug. 29. 22:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem volt szó sehol arról hogy a kérdező a pénzért barátkozott volna az illető sráccal. 87%-os voltam.
2013. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nyilván valami nőgyűlölő valaki lehet, aki mindenáron a plázacicákra hajt, merthogy azok fullosak, aztán rájött, hogy csak a pénzre hajtanak, most pedig meg van sértődve és elkönyvelete, hogy "minden r***anc egyforma" :)

Szó nincs pénzről az egészben :)

De hogy boldog legyen: a barátsrác a szüleinél él, munkanélküli és kijelentette, hogy nem is akar dolgozni.

Én a párommal közös albérletben élek, és többet keresek, mint ő, mégsincs enyém-tied, közös kasszán vagyunk.

Ennyit erről :)

2013. aug. 29. 22:20
 9/10 anonim ***** válasza:
nézd, gondolom tudod (most már rájöhettél) nincs fiú-lány barátság, az egyik mindig többet akar, ez esetetekben ez a fiú. Amint belátta h sosem lesz nyert ügye ezt be is bizonyította. Nem a barátod volt, hanem valaki, aki úgy tett, hogy érdeklik a tamponok, női dolgok, kiképezte magát belőled, de valószínűleg nem ezek a női dolgok az érdeklődési köre... rászedett, ez gyakori, nekem az összes fiú"barátom" eltűnt az esküvőm után. Nem egyszerű barátkozni, ez tény, vagy eléd sodorja az élet,vagy pl vezess blogot, írd ki a gyakorira név nélkül, akármi. De az a srác nem volt a legjobb barátnőd, ezt borítékolom! 31N
2013. aug. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Arra rájöttem én is, hogy nem volt a barátom igazából soha. Egy barát örül a másik boldogságának, és nem alákavar, hogy a saját malmára hajthassa a vizet.

Amikor ő mesélt egy lányról, hogy úgy néz ki, összejön neki, én őszintén majd' kiugrottam a bőrömből, hogy végre boldognak láthatom. Aztán "érdekes mód" nem jött össze neki. Akkoriban nem értettem, miért, ma már igen. Az a lány nem is volt igaz, ennyi az egész. Csak bizalomépítésre használta - és meg kell hagyni, iszonyú profi munkát végzett...

És mégis, azzal együtt, hogy tudom, hogy mekkora szemét volt, mégis hiányzik, mint barát :(


Az, hogy fiú-lány barátság abszolút nincs, viszont szerintem nem igaz: van egy srác, aki 6 éves koromtól kezdve érettségiig az osztálytársam volt, és vele is szuperül kijövök. Ő nekem abszolút nem az esetem, és én sem neki. Sőt, még a világnézetünk is sokban különbözik, mégis nagyon jól elvagyunk. Viszont őt messze szakította a főiskola, ott talált munkát is, így a távolban ragadt, egy évben egyszer, ha találkozunk.

2013. aug. 30. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!