Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek ezzel a helyzett...

Mihez kezdjek ezzel a helyzettel? Én reagálom túl, vagy igazam van? Hogyan vehetném rá hogy aktívabb legyen?

Figyelt kérdés
A gond a párommal van,az hogy nagyon lusta és kényelmes. Sehova nem akar menni,soha semmien programot nem szervez. Akkor megyünk valahová,nagy ritkán ha én eröltetem. Mostanában még a boltba sem hajlandó lemenni. Most is ezen vesztünk össze,mindíg megkapom hogy ő 12órát dolgozik és én nem hagyom őt pihenni. De könyörgöm többet fekszik mint nagyapám,pedig még csak 32éves. Abbol áll az élete hogy hétfőtől péntekig dolgozik 12órát,hétvégén meg kb du 2-ig fekszik,tévézik vagy netezik. Én is dolgozom igaz csak 8órát. Én már ezt nagyon unom,és unatkozom. Most azon vagyok hogy hazaköltrözöm és itthagyom a fenébe hátha észhez tér.
2009. nov. 1. 14:33
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Én, ha el akarok menni valahová, és ő nem, akkor elmegyek egyedül. Ha megunja, hogy otthagyom, eljön velem egyszer-egyszer. Ha netezni akarok, megvárom míg elalszik, vagy TV-zik, és akkor lehet. A munkát meg megosztom. Ha nem vásárol, nem lesz kaja. Vagy nem lesz a ruha kiteregetve, stb. A magam dolgait elrendezem, de kiszolgálás nincs. A veszekedést okosan elkerülöm, inkább azt szeretném, ha maga meglátná a következményeket. Amúgy meg tényleg borzasztó, hogy milyen lustaság-járvány van mostanában.
2009. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Az én párom is hasonló típus, azért ennyire nem reménytelen. A boltba lemegy, posta bank ilyeneket megcsinál. Főzni nem tud, nahát meg a műszaki tudása is annyi, hogy tudja mi a csavarhúzó. De fogni még életében nem fogott egyet sem, 32 éves ő is. Igaz, hogy éjjel dolgozik, hétvégenként minden áldott vasárnap meccs van, (focibíró)nem is látom.Neki is másból nem áll a hétvége, szombaton délig alvás, utána kaja, net stb. Általában tényleg itthon vagyunk, én sem vagyok az a nagyon menős típus, dehát már 8 éve és megtanultam ilyennek elfogadni amilyen. Mindennek ellenére nagyon szeretem és tudom hogy mindenben számíthatok rá az életben és ez szerintem fontosabb mindennél. 3 éve házasok vagyunk, tényleg volt olyan idő amikor nehezebb volt, de túl vagyunk rajta. Ő is napközben alszik, eszik tévézik és játszik a neten, de azért ha valamit el kell intézni (igaz nem mindig magától) de megcsinálja. A lefgontossabb szerinem, hogy tudd tényleg szereted-e és számíthatsz e rá minden téren az életben. Szerintem 3 év után nem kell vele rögtön szakítani, próbáljatok meg beszélni, vagy ha 1 hétre haza is költözöl nem kell fekete-fehér lapot adni neki, szerintem a lényeg, hogy közösen oldjátok meg a problémát.
2009. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
De ez így annyira borzalmasan unalmas élet! Hétfőtöl péntekig meló,este hazajön:cigi kávé kaja net fürdés tévé alvás. Ez megy minden nap. Hétvégén megint dögunalom:alvás,fekvés,evés ivás,net,tévé meccsnézés. Tudja hogy én szenvedek,de lesz@rja.
2009. nov. 1. 20:01
 34/41 anonim ***** válasza:

Nem tudom,szerintem sok értelme nincs,hogy itt ócsárolod a párodat,szakíts Vele inkább,ő jobbra,te balra,aztán keress egy diszkópatkányt.Olyan tipikus társaság közepe emberkét.Talán egy olyan ember jobban illene hozzád.

Üdv.: egy olyan ember,aki egész nap lóf@szt nem csinál... (Ki tudja,lehet,nála ezerszer rosszabb embert fogsz ki...)

2009. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Ha tényleg így érzed,akkor nincs is min gondolkodni, legalábbis nekemez jött le, igazából akkor szerintem máreldöntötted, hogy mi is amit akarsz. Akkor szállj ki a kapcsolatból. Jobb akkor szinglinek lenni, mint egy olyan kapcsolatban élni, mint ahogyan így gondolod. Ez már senkinek sem jó. Sajnos nincs mindigmegoldás, mondjuk azért szerencsére mi a párommal azért kimozdulunk, nem hetente, de társasásgban
2009. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
21:06-os te rohadtul nem érted a lényeget! Olvasd el a többi hozzászolást és kommentemet is. Nem diszkóba vágyom,és szerintem nem nagy igény ha egy hónapban egyszer elmegyünk valahová,pár órára. Már a lakásból is alig hajlandó kimozdulni. Télen hideg van,nyáron meleg mindég van kifogás. 3év alatt egyszer nem szervezett,vagy lepett meg semmivel. Eleinte nem ilyen volt,majdnem nállunk lakott anyit volt ott. Azóta ilyen mióta összeköltöztünk,szerintetek ha ezt tudom az elejétől akkor most vele vagyok? A sok okosnak azt kívánom hogy csak egy kicsit legyenek a helyemben.
2009. nov. 1. 22:18
 37/41 anonim ***** válasza:
Keveset tudok erről mindössze 8 év együttlét után, de egy biztos: ha bármelyikünk az elvárásait kezdi hangsúlyozni, akkor hamar rámegy a kapcsolat. Legtöbbször csak utólag kreált elvárások ezek. Nem a vélt vagy valós lustaság az oka annak, hogy nincs ötletetek, hogy hova menjetek, mit csináljatok. Gondolom érdemes elkezdeni a kályhánál: kinek milyen élmények szoktak igazán ütni? Van, aki utazgatni szeret, de túrázni is, még a környéken bringázni is. Van, aki vásárolni szeret, de kirakatot nézni is, meg azért egy komoly, tényleg szép kiállítást is megnézne néha. Van, aki fényüzésre vágyik, de nagyon jó egy alig drágább, de sokkal szebb étteremben töltenie egy estét azzal, akit a legjobban szeret. Végtelen számú lehetőség ostromol titeket folyamatosan.
2009. nov. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Tudom hogy itt nem fogom megtalálni a választ,de jólesik leírni és a válaszok talán segítenek a döntésben. Eszem ágában nincs őt ocsárolni,mert szeretem de nem értem a viselkedését. Még mind a ketten fiatalok vagyunk,de ő ugy viselkedik mint egy vénember.(arrol nem is beszélve hogy jócskán meghízott) Egyáltalán nem diszkóba vagy kocsmába vágyom vagy hogy egész este kimaradjunk. Bár már azt sem tudom mikor voltam utoljára táncolni. Étteremben cukrázdában sem voltunk még soha,mekiben is talán egyszer. Ezekre sajnálja a pénzt inkább főzzek itthon,és akkor anyit eszik amennyit akar. Moziba sem voltunk,mert inkább letölt és azért sem kell pénz. A szinházat múzeumot már meg sem említem,felesleges,arra bíztos nem tudnám rábeszélni. Vele nem lehet csak ugy elindulni céltalanul sétálni,vagy nézelödni a városban mert szerinte annak semmi értelme. Ha el is indulunk valahová mindég én szervezem vagy az én unszolásomra. De már akkor is előre bejelenti hogy nem leszünk sokáig,mert ő dolgozik vagy meccs lesz a tévében. Nem értem egyáltalán már a szobából sem akar kimenni,annyi hogy kimegy az erkélyre cigizni arra nem sajnálja a pénzt,szívja rendesen. Ez már nem csak arrol szól hogy nekem menőkém van,mert szerintem ez már nem egészséges nála és nem mondja mi baja van csak annyi hogy ő folyton fáradt,és hogy dolgozik. De 10-20év múlva mi lesz vele már az ágyból sem fog felkelni? Kérdeztem tőlle hogy elmegyünk e valamikor korizni. A válasz:hideg van,akkor öltözz fel mondom én,erre ő nem szeret sok ruhát magára venni mert úgy neki nem kényelmes. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2009. nov. 2. 10:59
 39/41 anonim ***** válasza:
Sajnos azon kívűl,hogy válaszút elé állítod mást nem nagyon tehetsz. Itt többen írták,hogy az ő párjuk is ilyen,de szereti őket. Én csak azt kérdem,hogy honnan tudják,hogy a másik szereti őket,ha nem csinál mást csak alszik,eszik, és amikor fent van akkor meg gépezik. Közben a nő meg mindent megcsinál körülötte. Ennyi erővel ezek a pasik az anyjukkal is élhetnének:( Sokan ezt hagyják,aztán boldogtalanok,eltellik 20-30 év a nő lastrapálja magát a pasi meg kipihenten elvan és keres egy szintén friss és ráérő nőt. A mi családunkban a szüleim szinte mindent együtt csinálnak,pl. apukám mosogat míg anyum főz. Ha kerti munka van,akkor anyum is segít. És már 30 éve boldogok. Mi a férjemmel ugyan így állunk a dolgokhoz. Szerintem a legjobbakat vacsi főzés közben lehet beszélgetni:) Lehet egy-egy nap lustálkodni,de akkor együtt. Ideje kicsit magára hagynod,hogy jöjjön rá,hogy nem csak pihenésből áll az élet.
2009. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Lehet éppen, hogy ahhoz szokott (ha máshol nem, még a szülői házban), hogy ahányszor rámozdul valami ház körüli teendőre, inkább ne tette volna. Nálunk is előfordul ez. Tahó anyámnak a mai napig semmi nem felel meg, amit csinálok, másutt pedig nem győzik díjazni ugyanazt, pedig apró dolgok, rendesen elvégezve. Szerintem, és anyámon kívül mindenki más szerint. Vajon mekkora odafigyelés kell részemről, hogy ez ne keltsen bennem feszültségeket, és ne a rossz döntéshez (passzivitás, lesz ami lesz) vezessen? Mekkora odafigyelés kellene annak a részéről, aki óvatosan rá akar engem ébreszteni a helyzetre?
2009. nov. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!