Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan ellenségesek...

Miért olyan ellenségesek ebben a kategóriában a válaszolók azokkal a kérdezőkkel, akik nem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés

Amíg például "A férjem megcsal, segítenétek?" kérdésre számos hasznos és értelmes válasz érkezik, ha ugyanez úgy néz ki, hogy "A férlyem meg csall, segitenétek?", a válaszolók igen nagy százaléka olyasmi válaszol, hogy "Ezzel a helyesírással nem is csoda".


Vannak kevésbé művelt, kevésbé intelligens emberek, nekik nincs joguk tisztességes választ kapni?


2013. szept. 3. 15:06
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Edjetértek a kérdezövel! Én speciel tudok hejesen irní, mégsem attok seggitö válaszokat!!!

;)

2013. szept. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

4 nek

Ha a fiadnak nem jó a helyesírása azzal még konkrét gond nincs. Itt csak az a baj amikor valaki brutális hibákat ejt. Alapból zavarja az embert már olvasásnál. Szóval a nem jó helyesírás nem egyenlő a borzalommal, mint amilyen példát felhozott a kérdező.

2013. szept. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Én még az ékezet és írásjelek nélküli kérdéseket sem szeretem, főleg ha túl hosszú. Inkább el sem olvasom.
2013. szept. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

15

Azt írod , hogy rossz a helyesírásod. A te kérdésedre bármikor válaszolnának, mert a rossz az nem itt kezdődik. Ha rossz lenne a helyesírásod, akkor azt sem tudnád helyesen leírni, hogy helyesírás. Itt a borzalmakkal van baj, az írásjelek, ékezetek nem használásáról.

2013. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
89%

Többen leírták tökéletesen a problémát. Aki nem tud helyesen írni az annyira igénytelen és tudatlan, hogy kár neki válaszolni. Különben szoktam, de azt is megjegyzem, hogy a szavak felét nem magyarul írta a kedves kérdező. Erre megkapom, hogy egy beképzelt diplomás vagyok biztos. Hogyha a válaszomban félreütöttem egy betűt, akkor aztán ne tudjátok meg...

Most nem arról beszélek, hogy valaki leírja hogy "muszály", meg "hadjuk", hanem általában az látszik, hogy életében nem kellett megfogalmaznia egy összetett mondatokból álló szöveget. "nem-e kérdeznéd meg" "be van folyásolva" stb, látszik, hogy egy könyv nem volt a kezében. Hogyha valaki helyesen kiírja hogy megcsalta a férje, arra gondolok, hogy ez egy komoly probléma és ha nem is tudok érdemben válaszolni legalább együtt érzek. De ha ezt látom hogy "A férlyem meg csall, segitenétek?", rögtön elképzelek egy disznóól lakást két alkoholista id.iótával. Itt másra nem tudunk hagyatkozni csak a helyesírásra. A villamoson pl. mit gondolsz arról akinek feketék a fogai és bűzlik? Ezen az oldalon csak az vagy amit és ahogy leírsz.

l22

2013. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a külalakkal vannak gondjaim ,érdekes itt mégsem panaszkodik rám senki (:P)
2013. szept. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
83%

ledöbbentem a válaszokon. hát senki sincs, aki úgy gondolná, hogy MINDEN embert megillet, hogy normálisan beszéljenek vele, emberszámba vegyék és tiszteletben tartsák gondját-baját? akkor is, ha nem tud helyesen írni. vagy akkor is, ha büdös a szája, ha tájszólással beszél, vagy ha tényleg nincs meg a 8 osztálya sem. sőt, akkor is, ha egyáltalán nem tud írni!

miért kéne földbe döngölni a műveletleneket? nem szerzünk másokkal szembeni előjogokat egy érettségivel vagy diplomával.

2013. okt. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak kevésbé művelt, kevésbé intelligens emberek, nekik nincs joguk tisztességes választ kapni?"


De igen, joguk van hozzá.


Csakhogy a helyzet nem ilyen egyszerű: aki olyan mértékben sem képes az anyanyelvét ismerni és használni, hogy az írásban érthető és hatalmas szarvashibáktól mentes legyen (nem elütésről van szó), az mindig azt SUGALLJA magáról, hogy rettenetesen buta ember. Ez már ad egy képet (lásd: előítéletek), amire az itt levő emberek nagy százaléka alapból ugrik, mert nem azt nézi, hogy mi a kérdező konkrét gondja, hanem azt, hogy ő maga mit ÉREZ a kérdező problémája kapcsán. (Ez más kérdéseknél is rendre megjelenik, csak nem azonnal.)


Illetve van egy másik dolog: sok unatkozó tinédzser szokta így szívatni itt a jónépet és ilyen módon egymásnak ugrasztani embereket. (Azt sugallva, hogy egy bizonyos népcsoportból való.)

2013. okt. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Létezik egy mondás:a stílus maga az ember.Egy ember stílusa,illetve a helyesírása is rengeteget elárul az illetőről,egyfajta képet ad a kérdés feltevőjéről.Nyilván a műveletlenebb embernek is joga van a normális,segítőkész válaszokhoz,viszont egy primitíven megnyilvánulú ember esetében nehéz a kérdéshez normálisan viszonyulni.Ösztönös emberi reakció ilyenkor az a hangnem,amit sokan használnak,hiszen a tudatlanság sokaknál kiveri a bíztosítékot.
2013. okt. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
*megnyilvánuló :-)))
2013. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!