Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan ellenségesek...

Miért olyan ellenségesek ebben a kategóriában a válaszolók azokkal a kérdezőkkel, akik nem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés

Amíg például "A férjem megcsal, segítenétek?" kérdésre számos hasznos és értelmes válasz érkezik, ha ugyanez úgy néz ki, hogy "A férlyem meg csall, segitenétek?", a válaszolók igen nagy százaléka olyasmi válaszol, hogy "Ezzel a helyesírással nem is csoda".


Vannak kevésbé művelt, kevésbé intelligens emberek, nekik nincs joguk tisztességes választ kapni?


2013. szept. 3. 15:06
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Az ekezetek erdekes kerdes! Mert en pl. kulfoldrol irok!


Az e´kezetek e´rdekes ke´rde´s! Mert e´n pl. ku:lfo:ldro"l i´rok!


(A masodik mondatot: kb 4-szer annyi idoMbe telt leirni. Es abban sem vagyok biztos, hogy jobban olvashato...)

2014. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap találkoztam egy nagyon rendes, idős emberrel, teljesen értelmesen beszélt, nagyon jószívű volt, vidám.

Egy igazi kedves ember.

Gondoltam utánanézek a facebookon az adatlapjának, és olyan írásai voltak szegénynek, hogy rettenet. Csupa helyesírási hibával.

Meglepődtem én is.


Ugyanakkor meg van olyan ember, aki tökéletesen helyesen ír, ellenben mindenben csak a hibát keresi, emberileg egy nagy 0, egy tipikus kivagyokén.


És sajnos az utóbbi jórészt megfelel a gyk-s többségre, rendre rossz válaszok érkeznek a legalapvetőbb kérdésekre, de legalább tudnak helyesen írni....

Engem sem érdekel, ki hogyan ír, inkább az tud néha zavarni, hogy valaki külföldről nem képes egy nyomorult ékezetes billentyűt beszerezni, és úgy írni itt, vagy telefonról. Van, aki csak sznobizmusból nem ír ékezetekkel, már ilyet is hallottam...

2014. jan. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

A helyesírás sokat elárul az emberről. És nem az egyszer botlásokról beszélek, vagy félregépelésekről, hanem azokról akik rendszeresen helytelenül írnak és fogalmaznak.


Először is hányingertkeltő még elolvasni is.

Másodszor, ki akar olyan emberrel beszélgetni, akinek még alapvető műveltségi szintje sincs? Én nem azt tuti...

2014. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Múltkor engem is leminősitett egy kedves hozzászóló. És abból a két hibás szóból megállapitotta, hogy egy ütődött lehetek. Hát nagyon rosszul esett, de nem folytattam tovább a párbeszédünket. Ez a két szó volt: hajtsátok, lássátok, amit én úgy tudtam létezik a magyar nyelvben. Ő kijavitotta: látjátok, hajtjátok. Ok. De ettől még nem kell hülyének nézni az embert. Egy hogy nem is ismer. Nem tudja, hogy valamikor mint nem MO-i magyar, igenis csak ötösöm és négyesem volt magyar nyelvből. De már több mint 15 éve nem igazán használom az irásban a magyart és tévedek. Felejtek. Én is tudom. És ha most ezért le kell nézni egy embert, akkor hajrá!
2014. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit fűznék hozzá, hogy igenis vannak akiknek nagyon nehezen megy a helyesirás (hosszú i betűm nincs, mielőtt valaki ebbe is belekötne). Anno nem is értettem, hogy mit nem lehet ezen tudni. Köztünk is voltak, akik szinte mindig egyes, kettesre irták a tollbamondásokat. Attól még nem lesznek analfabéták. Pl. a férjemnek is rossz volt a helyesirása. Ennek ellenére a munkájában olyan sikeres, hogy sokan megirigyelhetnék a fizetését. Persze nem kell a helyesirás ebben a szakmában. :)
2014. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Én is külföldi vagyok, magyar billentyűzetem nincs, de be lehet állítani, hogy magyar legyen, és akkor lesznek ékezetek. Én már gyakran oda sem figyelek gépelés közben, megtanultam, hogy melyik hol van. Most meg épp a mobilomról írok, ráadásul régi nyomógombosról. Simán megszokható az ékezet, megy már automatikusan, hogy melyik betűhöz hányszor kell megnyomni a számokat. Szóval egyik sem akadály. Bár az elgépelésen, vagy tájszólás jellegű kifejezéseken gúnyolódás tényleg túlzás és gonosz dolog.
2014. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!