Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan ellenségesek...

Miért olyan ellenségesek ebben a kategóriában a válaszolók azokkal a kérdezőkkel, akik nem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés

Amíg például "A férjem megcsal, segítenétek?" kérdésre számos hasznos és értelmes válasz érkezik, ha ugyanez úgy néz ki, hogy "A férlyem meg csall, segitenétek?", a válaszolók igen nagy százaléka olyasmi válaszol, hogy "Ezzel a helyesírással nem is csoda".


Vannak kevésbé művelt, kevésbé intelligens emberek, nekik nincs joguk tisztességes választ kapni?


2013. szept. 3. 15:06
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
87%

Én is szóvá szoktam tenni, ha már bicskanyitogatóan rossz valakinek a helyesírása. Erre általában az szokott lenni a reakció, hogy "na, megint egy nyelvtantanár", ill., hogy "nem mindenki végzett egyetemet".

Szomorú, ha bárki is úgy gondolja, hogy a helyesírás egyetemhez kötött. A nyolc általános bőven elég kellene, hogy legyen.


Számomra az, aki nem tud helyesen írni analfabéta. Írástudatlan. Mert az még nem írástudó, aki ismeri a betűket, és össze tudja őket kapcsolni.

Kb. egy szinten vannak a funkciónális analfabétákkal.


A rossz helyesírás olyan, mint a koszos, büdös ruha az emberen; igénytelenség. Ha valakit nem zavar, hogy nem tud helyesen írni, az nem igényes önmagával szemben.

És ami a legdurvább, nem is szégyellik.

2013. szept. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
90%

Az 1-es vagyok, és a 4-esnek üzenem: máris elárultad teljes tudatlanságodat, hiszen a helyesírás nem készség, hanem részképesség. Tehát olyan sem lehet, hogy "nem alakult ki nála".

A másik: én egy szóval sem mondtam, hogy aki nem tud helyesen írni, annek alacsony az I.Q.-ja. A helyesírás ugyanis nemcsak, sőt nem elsősorban az általános intelligencia függvénye, hanem -- mint részképesség -- más részképességeké, mint pl. beszédészlelés (ezen belül is főként a szeriális észlelés), beszédértés, absztrakciós képesség stb. A kellő gyakorlás sem árt. De nyilván ezeket Te már tudod.:-)))

2013. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
97%

Mert szemet bántó, és nem lehet átsiklani felette, ha mondjuk valaki leírja így, hogy "szana szélyel" ...

Én ezzel egész egyszerűen nem tudok mit kezdeni, ez akkora műveletlenségre és butaságra utal. Én mondjuk egyszerűen nem is szoktam válaszolni az ilyen kérdésekre.


Helyesen írni meg kell tanulni. Meg lehet, sokat kell gyakorolni. Van diszlexiás ismerősöm, diszgráfiás is. Sokkal kevésbé írnak helytelenül, mint itt egyes kérdezők. A diszgráfiás két betűt felcserél sokszor, de ilyen elemi hibát, amit fentebb írtam, sosem vétene.

Helyesen írni az alapműveltség része.

Persze ettől még kaphatnának normális választ, de sokszor maga a kérdésük is olyan, hogy se füle, se farka, nem csak leírni, megfogalmazni sem tudja rendesen. Én egyszerűen kikerülöm ezeket, és csak gondolatban csóválom a fejem, hogy lehet egyetlen mondatban 10 hibát is véteni :(

2013. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
67%
3-as vagyok. Még azt hozzátenném, hogy engem speciel a rövidítések is zavarnak.
2013. szept. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is eléggé rossz a helyes írásom, de attól még nem vagyok se fogyatékos sem pedig lelki beteg. Sőt még csak gyenge elméjű sem. Egyszerűen ha nem figyelek oda és sietek akkor gyakran hibázom. De itt ezen az oldalon az emberek többsége tökéletes és ezért úgy érzi hogy joga van ítélkezni és belekötni abba aki nem olyan mint ő.
2013. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező, ez a jelenség nem csak ebben a kategóriában jellemző. Itt van például ez gyöngyszem: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-apo..

Fogadjunk, hogy neked is fáj ezt elolvasni. Ahogy előttem is írták, ez igénytelenség és műveletlenség hiánya. Ha legalább a böngésző helyesírás ellenőrzőjét használná már sokkal jobb lenne, és az még a diszgráfiára is gyógyír. A helyesíráshoz pedig tényleg elég az általános iskolai végzettség (elvileg).

Én csak azért szoktam szóvá tenni, hogy figyeljen erre a kérdező. (És közöm nincs a nyelvtanhoz szakmám szerint...)

2013. szept. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

16-os, hát ez a linkelt kérdés csúcs, még a nicknevét se tudta helyesen leírni, "habbleany...


Az előzők jól kifejtették az okát. Egyrészt nekem sincs néha türelmem megfejteni, mit akart tudni a kérdező, másrészt általában ezek a kérdések nem csak a helyesírás miatt árulkodnak primitívségről. Így nem is nagyon tudok rájuk normálisan válaszolni, de néha azért megpróbálom.


Az a tapasztalatom továbbá, hogy ezek a kérdezők az esetek többségében figyelmen kívül hagyják azokat a válaszokat, amik nem tetszenek neki, még ha oldalakon keresztül ellentmondanak is neki észérvekkel, mert például valami oltári nagy baromságot készül elkövetni. De ha akad EGY (általában hozzá hasonló írásképű) válaszoló is, aki azt szajkózza, amit ő, akkor boldog, mert lám, mégis igaza van... Szóval, minek írogassak fölöslegesen és idegesítsem föl magam? Néha tényleg csak azért válaszolok mégis, hátha egy hasonlót kérdezni akarónak segíthetek a válaszommal a jövőben.


Amúgy meg elárulom, diszkalkuliás vagyok (tényleg, felmentést is kaptam, miután szakértői vizsgálat igazolta), ami ugyan számolási nehézség, de összefügg más területekkel is. Például a mai napig nem értem a nyelvtant, pedig 24 éves vagyok. Mégis állandóan engem küldtek a helyesírási versenyekre általánosban... Nyelvtanból is csak azért voltam átlagban hármas-négyes, mert ciki lett volna a sulinak szerintem, ha a helyesíró-bajnok bukdácsol ebből a tárgyból (és azért a tollbamondásokra mindig ötöst kaptam). Sosem értettem a szabályokat. De már kicsi koromtól nagyon sokat olvasok, így gyakorlatilag belém ivódott, mit hogy kell írni, mikor kell vessző, hol kell elválasztani a szavakat stb.


Szerintem a helyesírás az alapműveltség része, igényesség. A helyesírás-ellenőrző legfeljebb segít, ha valaki bizonytalan, aztán majdcsak rögzül, hogy kell leírni...

A véletlen elgépelés más, én például most kénytelen vagyok gumibillentyűzetet használni, hát vannak vele nehézségek.

2013. szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen durvát még nem láttam, ezért valóban szólnék, de mikor egy fél oldalban becsúszott két hiba, vagy betűcsere vagy valami, vagy egy mássalhangzó azért nem értem,hogy miért kell leoltani a kérdezőt. Valaki tud helyesen írni valaki pedig nem. :)
2013. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

@11: Miutan hosszan taglaltad a helyesiras fontossagat, 3-szor is at kellett volna nezned a kommentarodat...a "funkcionalis" rövid o.

Amugy egyetertek.

Es nincs ekezetem, bocs.

2013. szept. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
38%

Kedves 1-es, 4-es vagyok. Kérlek ne haragudj a tudatlanságomért, egyúttal köszönöm a felvilágosítást. Örömömre szolgál, hogy ilyen zseniális, gigantikus tudású emberek is élnek köztünk. Kár,hogy nem ismerlek.

Borzasztó nagy veszteség.


Stílusod már-már fájdalmas sebet ejtett tudatlan lelkemen. Ó de hát nem is ez a fontos. Helyesen írtál. Igen, ez számít!


Hozzátenném még, hogy a fiam soha, semmilyen körülmények között nem beszélne senkivel ennyire fennhéjázó stílusban. Nem tudom mit hiszel magadról, de közlöm bármi is legyen az, nem igaz!

2013. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!