Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A család 3 alappillére....

A család 3 alappillére. Számodra melyik három dolog jelenti/jelképezi ezt?

Figyelt kérdés
Melyik/melyek ezek közül azok, amely nélkül nem működhet tovább egy család? /Apa, anya, gyerek felállásra gondoltam, nem a tágabb értelemben vett családra/. Köszönöm
2013. szept. 4. 11:40
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Hát, én leegyszerűsíteném: szex, közös anyagi érdek, közös célok. Hosszú távon, ha ezek közül valamelyik nincs meg, borul a kapcsolat. Szerintetek?
2013. szept. 4. 12:09
 12/26 anonim ***** válasza:

Őszinteség

Biztonság

Humor

2013. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

szeretet

tolerancia

humor


ez szerintem minden kapcsolatra érvényes, párkapcsolatra, testvéri kapcsolatra, szülő-gyermek kapcsolatra, barátságra, munkatársi kapcsolatra...stb.

2013. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Ezret tudnék felsorolni! :)


Első a szeretet, mert anélkül nem létezne a család. A második a tolerancia/megértés, mert egy gyerekhez, egy társhoz az kell. Toleránsnak/megértőnek kell lenni. A harmadik a bizalom. Ez nagyon fontos, mind a gyerek(ek)nél, mind a társunknál.


Ezen kívül rengeteg más dolog is van, pl. a felelősségtudat, az összetartás, a humorérzék (főleg az élet apró cseprő bajaira), segítőkészség, minden ami "jó tulajdonság" címen fel lehet sorolni.

2013. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Hát, én leegyszerűsíteném: szex, közös anyagi érdek, közös célok."

Attól még létezik család, mert mondjuk nincs szex egy betegség miatt akár!

A többi talán stimmel, de csak a tizedik helyre tenném. Ennél vannak sokkal sokkal fontosabb dolgok!

2013. szept. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"Hát, én leegyszerűsíteném: szex, közös anyagi érdek, közös célok. Hosszú távon, ha ezek közül valamelyik nincs meg, borul a kapcsolat. Szerintetek?"


Akkor miért a családról kérdezel? Egy család része (legalábbis nekem) a gyerek is. Tehát szerinted a család 3 alappilléréből kettőben nem is kell részt vennie a gyereknek? (szex? közös anyagi érdek?)


Ha kapcsolatra vagy kíváncsi, akkor tedd fel úgy a kérdést. De ha tényleg családra gondoltál, nem lennék a gyereked :/

2013. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
16-osnál a pont, szóval most nem értelek. Azt hittem, a CSALÁDról beszélsz, nem a párkapcsolatról...
2013. szept. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Ok, igaz. Tehát, akkor olyan párkapcsolat, ahol már gyerek is van?
2013. szept. 4. 12:39
 19/26 anonim ***** válasza:

oszinteség

kommunikácio

humor

2013. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

- őszinteség (KIVÁLÓ kommunikáció)

- jó humor

- feltétlen szeretet/elfogadás

2013. szept. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!