Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyósom testvérének a temetésé...

Anyósom testvérének a temetésére nagyon csúnya dolog lenne nem elmenni?

Figyelt kérdés
Az ország másik végén laknak. Nem sokszor találkoztunk a bő tíz év alatt, talán egy kezemen meg tudnám számolni. Nagyobb családi eseményekkor, esküvő, temetés, úgy négy-öt alkalommal, de ilyenkor volt, hogy ők láttak vendégül két napra. Egészségi állapotom miatt nem szeretnék menni. Állandó betegségem nagyon sokat romlott az utóbbi időben, így nem szívesen mennék el a városból, az orvosom közeléből, ráadásul a két nap végig merő stressz lenne emiatt, ami megintcsak talán rontana a betegségem pillanatnyi állapotán. Megoldható lenne, hogy elmenjek, de a leírtak miatt inkább nem tenném. Nagyon csúnya dolog lenne tőlem anyósommal szemben? Főleg, hogy az indokomat nem értené meg.

2013. aug. 4. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem az anyós miatt kellene ott lenned, hanem a férjed miatt. Ő meg gondolom tudja, hogy milyen a betegséged pillanatnyilag. Ha ő megérti, hogy nem akarsz elmenni, akkor tojd le az anyóst. Majd a férjed elmagyarázza neki.
2013. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy szép koszorút (mű), és vidd el anyósodhoz, kérd meg, hogy a nevedben helyezze el a sírra, és mentsen ki legyen szíves, hogy nagyon beteg vagy, romlott az állapotod, és az orvosod nem tanácsol most hosszabb utazást. Mondjuk ezen kívül még küldenék egy szép táviratot, amiben kifejezem az őszinte részvétemet. Aztán nem is rágódnék rajta tovább.
2013. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Valójában az egész rokonság tudja, hogy mi a helyzet nálam, azt is, hogy romlott, hisz tavasszal ők voltak itt egy esküvő alkalmával.
2013. aug. 4. 09:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Elég, ha a párod megy el. De ő menjen (ha akar), mert neki a nagynénje vagy nagybátyja volt az illető.

Magyarul te ne tartsd vissza a párod, ha ő úgy dönt, hogy menni akar.

2013. aug. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen viszonyban vagytok.
2013. aug. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Eszembe sincs a férjemet vissza tartani!:)

Kivel milyen viszonyban vagyunk? Az elhalttal, vagy anyósommal? Az elhalttal, csak annyi volt a kapcsolatunk, amennyit leírtam, ezen kívül nem is tartottuk a kapcsolatot, legalábbis mi, a férjemmel, a kapcsolattartó anyósom volt, de azért mikor nagyritkán találkoztunk, akkor a néhány alkalommal, úgy érzem, kedvelt, kedveltem. bár nem is volt lehetőség nem kedvelni a másikat.:) Anyósommal pedig nagyon rossz a viszonyunk, de azt hiszem ez most mellékes. Úgy érzem ilyen esetben félre kell tenni a nézeteltéréseket, és a testvéri kapcsolatukra való tekintettel kellene elmennem. Emiatt dillemázok.

2013. aug. 4. 09:33
 7/11 A kérdező kommentje:

Nah, csak hogy pontosan tudjátok mire válaszoltok. Mindig is rosszul láttam, nagyon keveset, de az utóbbi szűk egy évben úgy leromlott még az a kis látásom is, hogy mostmár nem csak utcán, de házon belül, persze csak ismeretlen helyen, itthon nincs gond, sem tudok egyedül közlekedni. Tehát valójában a betegség, amit írtam, az valójában kényelmetlenséget okozna "mindössze", hogy két napon keresztül meg sem tudnék egyedül mozdulni két métert sem, és ez okozna állandó stresszt, ami pedig esetleg felnyomná a szemnyomást, ami miatt leromlott ennyire a látásom. Ezért írtam, hogy megoldható lenne, hogy menjek, csak a körülmények miatt nem akarok. Tudom ,sokan élnek vakon, de nekem még nem sikerült elfogadnom a helyzetet.

Most is képernyőolvasó programmal írok.

2013. aug. 4. 09:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért egy részvét távitatot küldj neki.

Ha most nem is, de később biztosan megfogja érteni.

2013. aug. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Távirat vagy telefonon hívd fel anyóst. Ha normális, megérti.

Én se tudtam elmenni anyósom testvérének a temetésére, pedig mi normális kapcsolatban voltunk. Tél közepe volt, én meg 39. hetes terhes. Bántott a dolog, felhívtam a feleségét, megbeszéltük, anyósom meg megértette.

2013. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Még mindig töprengek...:(

De az lesz minden bizonnyal ,amit javasoltatok.

2013. aug. 5. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!