Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha elviselhetetlen...

Mit tegyek ha elviselhetetlen és gonosz a sógornőm?

Figyelt kérdés
Engem nem egy gonosz anyóssal "áldott" meg a sors, hanem egy idióta sógornővel. A párom szülei feltűnően jobban támogatják a lányukat, minket semennyire. A gond nem is ezzel lenne, mert erről nem a csaj tehet, viszont folyamatosan áskálódik, irígykedik és azt lesi, hogy hogyan tudna keresztbe tenni nekünk. Egy példa a közelmúltból: párom a szülinapjára kapott volna pénzt, hogy kifizessük a lízingelt autónkat, utána persze fizettünk volna havonta, csak nem a banknak, hanem a családi számlára. Ezt ő meghallotta. Vett magának egy sportautót, a régi kis szarát meg kifizette a nekünk szánt pénzből. Azt mondta " nekünk könnyebb két fizetésből fizetni, mint neki egydül a kettőt. ( ki kötelezte, hogy vegye meg azt a szart) majd mostanában, miután érdeklődtünk, hogy mégis mikor adja el az első autót, azt válaszolta: "úgy döntöttem megtartom mind a kettőt, mert kell egy szaladgálós autó is a családba"
2009. nov. 2. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Mit csinálj? Semmit

Te irigy vagy arra hogy a sógornőd kap Te meg nem

2009. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

Nem vágom. A párod szülei megígérték a pénzt nektek és mégsem adták oda?


Te is irigynek tűnsz kicsit :)

2009. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%

a szölőkkel szemben nem lehetnek elvárásaid.

Ha adnak annak örülni kell, ha nem adnak akkor se lehetsz mérges

2009. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Félreértettetek.

Tojok arra, hogy adnak e a szülők vagy sem.

Lehet az anyagi oldalát írtam csak le.

Csak szörnyű látni, hogy a férjem lassan belerokkan a csalódásokba.

2009. nov. 2. 14:04
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy meg pénzt szereztünk máshonnan: az én apukám kifizette.
2009. nov. 2. 14:05
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

A sogórnőd egy görény, de te meg irigy vagy.

A szülők oda adnak és annyit mennyit akarnak. És ha nem neked és a fiának szánja mégsem a pénzt, hanem neki, mert ő egyedül álló, akkor csendben el kell fogadni.

Gondolom párod kapott mást szülinapjára. Amit kapott volna az kettőtök ajándéka lett volna, nem csak az övé.

Gondolom szülők így döntöttek. ugyanis bármennyire is kedvelnek, lehet ők is valóban úgy voltak, hogy te a menyük vagy, tiéd is a kocsi, nem csak a fiúké, és ketten lehet tényleg könnyebben fizetitek majd.

De mondom, gondolom párod kapott mást. És nem az értéket kell nézni.

2009. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%

Értesd meg a férjeddel hogy ezeket nem csalódásként kell megélnie.Felnőtt férfi, gondolkodjon is úgy!

Az ajándék, a segítés nem kötelező.

2009. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

MOndjuk azokat az szülőket sem értem (az én szüleim is sajnos ilyenek), akik nem egyenlő mértékben támogatják a gyerekeiket. Mi a f*sznak nekik több gyerek akkor? Nálunk is sajnos én voltam/vagyok az abszolút mellőzött.


Én megértem a párod, hogy bántja, te tudsz segíteni azon, hogy túltegye magát.

2009. nov. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az előttem szólókkal, mert én is sokáig hasonló cipőben jártam. Hiába próbáltam kedves lenni, barátkozni /évekig!/, az a perszóna csak játszotta az agyát a semmire, és állandóan belém kötött. Szintén kijátszotta a szüleit, mindent megvetetett velük amihez éppen csak kedve volt, a szülők meg csak fizettek mint a katonatiszt, mert el voltak tőle ájulva...

Megjegyzem azóta jól pofára esett, se normális munkája, se pénze, most már férje se, csak egy "kolonc" a nyakán, mert a nagy reményekkel ellentétben karrier helyett nekiállt gyereket szülni. És ugye a szülőknek is véges lett a keret előbb-utóbb... engem meg az egekbe magasztal mindenki, hogy mennyi mindent elértem, /persze a férjemmel együtt!/ mindenféle hátszél nélkül.

Szóval azt tanácsolom legyél türelemmel, szeresd a párod és ne a szülei pénzével kalkuláljatok, hanem ketten alakítsátok a sorsotokat, az idő valószínűleg neked fog dolgozni. Fog még a te sógornőd is magasról pofára esni.

Annak idején én nem hittel el amikor ezzel vigasztaltak, de az idő ezt igazolta...

2009. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, valaki megért.

Abszolút tojok arra, hogy nekem nincs ilyen olyan autóm, amit a szüleim vettek meg, pláne nem az anyósomék pénzéből. Hál istennek nem kell, mert a szüleim segítenek, autóm saját erőmből van. A párom autója pedig a páromé, hisz nekem van saját. Jól esett, hogy valaki nem arról írt, hogy irígykedek, hisz NEM EZ ÁLL FENT

2009. nov. 2. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!