Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban ekkora szörnyűséget...

Valóban ekkora szörnyűséget mondtam?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, miért ütött ez most ennyire szíven, ami kb. 20 perce történt, de egyszerűen ezzel betelt a pohár. A szüleim elhordtak mindennek csak azért, mert nem osztom a politikai nézeteiket (azt mertem mondani, hogy nem hiszek abban, amit a TV rizsáz) és hogy a lábát vesztett sportolónőnek remek lehetőségei lehetnek, ha kap egy lábprotézist. Persze én hülye és ostoba vagyok, hogy ennyi badarságot összehordok és egy szörnyeteg, hogy ilyen dolgokat, mint, hogy manapság jó műlábak vannak, kimerek ejteni a számon.

És ebből elegem van, hogy a család minden tagja kb. rajtam éli ki magát, nekem nem lehet önálló véleményem. Ha nem értek egyet velük, az szimplán azért van, mert hülye a gyerek, ezen nem lehet segíteni. Csak jó alaposan elmondani mindennek, ordítani, toporzékolni, káromkodások zuhatagát ereszteni rá.

Nekem hússzor el kell magyarázni, mit kell venni a boltban és hogyan kell kivinni a szemetet, miközben elsőre is tökéletesen megértem. Ha valaki dühös, engem bármivel meg lehet találni. Valahová elmegyek, még akkor sem tudom tökéletesen elengedni magamat, mert mindig ott lebeg, hogy basszus, ehhez mit szólnának.

Egyszerűen nem bírom tovább a feszültséget. Persze, ha szóvá tenném, hogy elegem van az érzelmi zsarolásból meg, hogy gyakorlatilag az ő hibájuk, hogy teljesen el van pusztulva az önbizalmam, akkor felhánytorgatnák, hogy az ő pénzükből élek, az ő lakásukban, nekik csak köszönetet mondhatnak. De egy embernek nem csak erre van szüksége, ha valami tisztelet féle sem ártana néha napján.

Elköltözni nem tudok, csak a meglévő helyzetet valahogyan alakítani. Mi a fenét csináljak? 20/l



2013. szept. 8. 08:46
1 2
 1/17 anonim válasza:
54%
Vegyél egy láncfűrészt, a többit meg rád bízom :)
2013. szept. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Ne mondd el a véleményed. Mást nem tudsz tenni.
2013. szept. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De meghajtani a fejemet sem szeretném, mert iszonyatosan dühít, hogy így becsapom magamat.
2013. szept. 8. 09:02
 4/17 anonim ***** válasza:
47%
Tűrj.
2013. szept. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen!
2013. szept. 8. 09:06
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Mégis mit lehet erre mondani?Kompromisszumra nem vagy képes"mert én biztos nem fogok fejet hajtani"...Költözni szintúgy nem tudsz.Ha nem is gondolod úgy,szüleid felé mutathatod azt,hogy velük értesz egyet,de gondolom erre is lesz kifogásod.Tűrnöd kell,ha ilyen makacs vagy.
2013. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem muszáj velük beszélgetni. Egyik füleden be, a másikon ki, nagyban bólogatsz, de nem kell igazat adni nekik. Ezzel nem hajtasz fejet, csak kerülöd a konfliktus forrását. Ha elköltözöl max megmondod a véleményed.
2013. szept. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nincs egy barátnőd sem akinél ideiglenesen meg tudnál szállni és közben munkát keresnél?
2013. szept. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ugyan ez megy, bár nálunk csak anyám ilyen mindenkivel. Én úgy oldottam meg, hogy nem beszélek vele, köszönök, ha kérdez, válaszolok, de ennyi. Amikor elmondanak mindennek ne veszekedj, csak mondj annyit, hogy ok, vagy hagyd ott őket, remélhetőleg meg fogják unni, ha látják, hogy nem tudnak felidegesíteni.
2013. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

több dolgot is tehetsz, de nem szépítem egyik sem főnyeremény:

-minden marad ahogy van

-ha otthon vagy nem mész ki a szobádból csak ha elengedhetetlen (wc, kaja, kötelező takarítás) és ahogy előttem is írták semmi felesleges locsi azt majd a barátnőiddel, a pasiddal.

-szerzel valami melót és ha kell otthagyod a sulit is (már ha tanulsz) és akkor tudsz valami lepra környéken egy albérletet fizetni

-szerzel valami vén fószert és kitartott nő leszel

2013. szept. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!