Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban ekkora szörnyűséget...

Valóban ekkora szörnyűséget mondtam?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, miért ütött ez most ennyire szíven, ami kb. 20 perce történt, de egyszerűen ezzel betelt a pohár. A szüleim elhordtak mindennek csak azért, mert nem osztom a politikai nézeteiket (azt mertem mondani, hogy nem hiszek abban, amit a TV rizsáz) és hogy a lábát vesztett sportolónőnek remek lehetőségei lehetnek, ha kap egy lábprotézist. Persze én hülye és ostoba vagyok, hogy ennyi badarságot összehordok és egy szörnyeteg, hogy ilyen dolgokat, mint, hogy manapság jó műlábak vannak, kimerek ejteni a számon.

És ebből elegem van, hogy a család minden tagja kb. rajtam éli ki magát, nekem nem lehet önálló véleményem. Ha nem értek egyet velük, az szimplán azért van, mert hülye a gyerek, ezen nem lehet segíteni. Csak jó alaposan elmondani mindennek, ordítani, toporzékolni, káromkodások zuhatagát ereszteni rá.

Nekem hússzor el kell magyarázni, mit kell venni a boltban és hogyan kell kivinni a szemetet, miközben elsőre is tökéletesen megértem. Ha valaki dühös, engem bármivel meg lehet találni. Valahová elmegyek, még akkor sem tudom tökéletesen elengedni magamat, mert mindig ott lebeg, hogy basszus, ehhez mit szólnának.

Egyszerűen nem bírom tovább a feszültséget. Persze, ha szóvá tenném, hogy elegem van az érzelmi zsarolásból meg, hogy gyakorlatilag az ő hibájuk, hogy teljesen el van pusztulva az önbizalmam, akkor felhánytorgatnák, hogy az ő pénzükből élek, az ő lakásukban, nekik csak köszönetet mondhatnak. De egy embernek nem csak erre van szüksége, ha valami tisztelet féle sem ártana néha napján.

Elköltözni nem tudok, csak a meglévő helyzetet valahogyan alakítani. Mi a fenét csináljak? 20/l



2013. szept. 8. 08:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, idén kezdtem. Ezért is van szükségem a szüleim támogatására egyenlőre. Azt hiszem egyenlőre tűrök, csak azért én figyelembe veszem, hogy egy idő után ennyi felgyülemlett dühtől, az emberek többsége összeroppan.
2013. szept. 8. 10:33
 12/17 anonim ***** válasza:
59%
Hasonló lelki terrorban éltem, én bizony gimi után rögtön leléptem, direkt olyan egyetemet néztem ki, ami messze van a szülővárosomtól és húztam kollégiumba. Mondjuk engem sem támogattak soha a szüleim, de ez akkor is így lett volna, ha otthon maradok. Hidd el, akik ilyen szerencsétlenek sajnos, mint mi, azok egy darabig így is, úgy is szenvedni fognak, de inkább szenvedtem sokszor a korgó gyomrom vagy a szakadtabb ruháim miatt, mint hogy a szüleim miatt szenvedtem volna tovább. Az sokkal rosszabb.
2013. szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Most ne haragudj, de ha ilyen baromságokat beszélsz, hogy remek lehetőségei vannak egy műlábbal, hát meg is érdemled.Annak a szerencsétlennek az egész karrierje, élete tönkrement, az semmi, de a te piti kis problémád miatt sajnáljon mindenki.
2013. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, ha életedben bármiért is panaszkodtál fogd be, mivel Etiópiában éheznek a gyerekek, a te kis piti problémáid semmik ahhoz képest..
2013. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, inkább értelmezd, megkérdezte, hogy tényleg rosszat mondott e, ami miatt kiakadtak rá, hát elég nagy ostobaságot mondott. Én csak szembe állítottam, hogy szerinte nincs gond, ha egy kosaras elveszti a lábát és a között, hogy ő nem tud kiállni magáért. Ne magyarázz bele te se ostobaságot, mert pont nem jó példával jöttél.
2013. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Inkább te értelmezd, 1, nem csak amiatt szúrták le, 2 nem mondta egy szóval se, hogy nem baj, ha elveszítette a lábát, hanem azt, hogy manapság már olyan jó műlábak vannak, hogy műlábbal is lennének még lehetőségei.
2013. szept. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom, hogy sokkal több értelme van annak, hogy továbbra is tud járni. Tanulhat és még a sportban is lehetnek lehetőségei: esetleg a megfelelő technológiával továbbra is sportolni. Egy csomó paraolimpikon mozog ilyesmikkel.
2013. szept. 9. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!