Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elviselni a...

Hogyan tudnám elviselni a lakótársamat?

Figyelt kérdés

3-an lakunk egy 2 szobás lakásban. Akivel a szobán osztozom azzal nincs is semmi gond, nagyon jól kijövünk, de a 3-ik csaj egyszerüen kibirhatatlan. Az igénytelensége elfogadhatatlan, soha nem mosogat, soha nem takarit, mindent mi csinálunk 2-en. Ezen a hétvégén mi hazamentünk, ő meg itt maradt, amikor visszajöttünk a mi szobánkban kivolt kapcsolva a melegités, az övében meg maxon volt. Amikor rákérdeztem azt mondta, hogy sporolni kell, dehát mi haza is megyünk minden hétvégén, ő meg kb havonta egyszer, igy legalább azt a meleget megérdemeljük, nemhogy jön a sporlás dumával. Elviselhetetlen kis surmó, egy kis ringyó aki kihasznál minket. Ráadásul azelött mi nagyon jóba voltunk, már rég ismerjük egymást. Már kezd nagyon kiboritani. Kérlek adjatok tanácsokat, hogyan lehetene megértetni vele a dolgokat és higiéniára nevelni.

Előre is köszönöm!


2009. nov. 3. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amikor valakivel egyutt eltek, akkor ez sajna benne van a pakliban. Nehogy elmosogassatok helyette! Vagy nincs kulon tanyera mindenkinek? Mert ha nincs, akkor szerezzetek be, mindenkinek legyen kulon, es nehogy elmosogassatok.

Kerjetek meg, hogy ne menjen be a szobatokba. De mondjuk amikor nem vagytok ott, akkor szerintem is feleslegesen megy a futes a szobatokban.

Ne foglalkozzatok vele, egyaltalan ne. Ne gondolj ra, ne idegesitsd magadat feleslegesen! Ha fizet, ott lakik, es neki is joga van mindenhez.

Vonulj a szobadba, es a konyhaba is akkor menjel csak ki, amikor o nincs ott.

A tulajjal beszeltetek mar? Esetleg meg el is koltozhettek, de lehet, hogy ugyanugy kifogtok egy kevesbe jo lakotarsat, erre mindenhol meg van az esely. Nem kell vele foglalkozni, ez amit tehettek.

2009. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Abban igaza volt, hogy ha nem vagytok otthon, minek menjen a fűtés. Gondolom bemelegedett azért egy idő után a szobátok.

Beszéljétek meg, hogy ki mikor mit takarít, milyen munkát csinál meg, akár írjatok táblázatot. Szerintem mindenki maga után mosogasson, főleg ha nem együtt étkeztek. Vegyétek azt is figyelembe, hogy a rendigénye mindenkinek eltérő, mondjuk nekem is nehéz lenne olyannal együtt laknom, akit pár morzsa zavar. Viszont arra én is nagyon felb.szom az agyam, ha valaki a wc-t, csapot, fürdőkádat nem takarítja ki maga után.

"Elviselhetetlen kis surmó, egy kis ringyó aki kihasznál minket" - ez a mondta részetekről sem árulkodik túl pozitív hozzáállásról.

2009. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha az anyja nem nevelte rendre nem valószínű,hogy nektek menni fog.Keressetek új lakótársat,neki meg mondjátok meg,hogy keressen magának más albérletet.Vagy,keressetek magatoknak a barátnőddel egy kisebbet aminek kisebb arezsije is,ő meg maradjon ott.Úgy legalább ha hazamentek üres lesz a lakás,nem rendezkedik senki.
2009. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. lépés: ezt beszéljétek meg vele. Ha ez nem működik, akkor:

Egyszerű. Külön edények, amit pedig ő nem mos el, be kell rakni egy zacskóba, és le a küszöbe elé(vagy csak szimplán letenni a konyhában a sarokba. A takarítással nem sokat tudtok kezdeni, hiszen ha nem csináljátok, magatokkal szúrtok ki. Mindenesetre a szobája előtt egy szép nagy adag koszt hagynék, hadd kelljen átgázolnia rajta. Ne beszéljetek vele egy szót se, ha szóvá teszi, gorombítsátok le keményen. Végül ha minden kötél szakad, nyugodtan befújhatjátok a főbérlőnél, hogy nem takarítja a házat, és így rontja a lakás értékét.. Erre még a leglustább főbérlők is összehúzzák a szemüket.

2009. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Elviselhetetlen kis surmó, egy kis ringyó aki kihasznál minket. Ráadásul azelött mi nagyon jóba voltunk, már rég ismerjük egymást."


Ez elég kategorikusan és véglegesen hangzik. Tegyétek ki, és keressetek mást helyette a helyére. Ez nem egy sokéves párkapcsolat, amit "érdemes megmenteni". Demokratikusan megszavazzátok és kész. Ti ketten vagytok, Ő egyedül. Lefutott ügy. Vagy van valami körülmény amire nem tértél ki? Ami miatt nem lehetséges ez?

2009. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a mosogatás témát jól meg lehetne oldani. Neked lenne 1 tányérod, 1 poharad. Amikor eszel elmosod és beteszed a szobába. A csaj mosatlanjai meg had gyűljenek a mosogatóban. Előbb utóbb rá fog jönni, hogy kénytelen maga után rendet tartani. Én a párommal csináltam ilyesmit. A zokniját mindig gombócba dobta a szennyestartóba. Én meg nem mostam ki neki. Pár nap múlva kézzel úgy sikálta őket, mint a kisangyal.
2009. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért nem mostad ki, mert a szennyestartóba rakta? Jó kis "feleség" lehetsz.
2009. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsó: helyes az idézőjel használata. Feleség nem egyenlő házicseléd.
2009. nov. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A fütéssel kapcsolatosan,nálunk ugy van hogy minden szobában külön ki lehet kapcsolni és mi nem is várjuk el,hogy akkor is be legyen kapcsolva ha nem vagyunk itt,de legalább akkor kapcsolja be amikor tudja,hogy vissza fogunk jönni,hogy ne kelljen fagyoskodnunk.Például most is egy takaróval melegedek miközben irok.És nekünk a meleget az állam adja,ugyhogy hiába sporolnánk ha ugyis közösen kell fizetnünk a tömbház többi lakosával.A mosogatással kapcsolatosan pedig,természetesen mindenkinek külön tányérja van meg minden,de ő egyszerüen nem mossa el még a sajátját sem nem hogy a miénket.Egyszerüen semmit nem segit.Amugy a lakást én szereztem nem ő.
2009. nov. 3. 15:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Külön lakrész, külön kassza, ha lehet.
2009. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!