Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítsen, tanácstalan...

Valaki segítsen, tanácstalan vagyok!? Augusztusban költöztem össze a párommal, de mivel én már egy korábbi kapcsolatomban laktam együtt szülőkkel, ezt nem szerettem volna, panelba költöztünk albérletbe.

Figyelt kérdés
Aztán a párom nem szerette a panelt és haza akart velem költözni a szüleihez, de aztán mivel én nem szerettem volna, így egy keretes albérletbe jöttünk, de most megint a szüleihez akar költözni, mondván, hogy ne kelljen albérletet fizetni. Hogy értessem meg vele, hogy én semmijen körülmények között nem akarok odaköltözni?
2009. nov. 4. 06:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Előbb meg kellene várni, hogy a párod leváljon a szüleiről, mert nagyon úgy néz ki, hogy szülő függő, talán nem volt elég érett még, hogy összeköltözzetek??? EZt Te tudod. Mióta vagytok együtt és hány évesek vagytok?
2009. nov. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én 23 ő meg 29, de már volt egy 7 éves kapcsolata, aminek válás lett a vége.
2009. nov. 4. 06:30
 3/27 A kérdező kommentje:
ja, és két és fél éve vagyunk együtt.
2009. nov. 4. 06:32
 4/27 anonim ***** válasza:
62%
Logika van abban amit a párod kér, hogy akkor nem kell albérletet fizetni. De oka van rá? Nehéz az anyagi helyzetetek? Esetleg van célja amiért spórolni kell (saját ház vásárlás)? Mert ha sem oka, sem célja, akkor a fő ok a szülőfüggőség. De ha mondjuk nincs éppen valamelyikteknek munkája, akkor érthető az indoka.
2009. nov. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Elég gáz, hogy 29 évesen még nincs igénye a különálló életre, és inkább az anyjáék nyakára menne...Pláne, hogy képtelen felfogni, hogy neked ez nem jó...Nyilván a szülőktől is függ, meg a ház elosztásától, de próbáld meg neki elmagyarázni, hogy ott aztán nem lesz saját élet, nektek kell majd a végletekig(pontosabban neked) alkalmazkodni), mert különben úgyis minden gondot tőled fog eredeztetni az anyja, nuku magánélet, mert hát ugye nem lehet udvariatlankodni velük, mert megsértődnek, legrosszabb esetben meg még 10 év múlva is a fejetekhez vágják, hogy ők mennyit segítettek...Végső soron meg próbálj a férfiúi önérzetére hatni: utalj arra, h mennyire ciki 29 évesen a mamival lakni, főleg úgy, hogy tul. képpen képesek lennétek az önálló életre bár nyilván sokkal olcsóbban jönne ki otthon lakni, de ez igaz akkor is, ha 100 ezerből,meg ha félmillából kell gazdálkodni..) Az se mellékes szempont, hogy most már a szülőknek is jár egy kis szabadság, erre is hivatkozhatsz, hogy bármilyen szivesen is ajánlgatják a dolgot, nyilván ők is vágynak egy kis szabadságra, lesz úgyis elég kötöttségük, ha majd unoka is lesz, blabla..
2009. nov. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

Semmiképpen se engedj neki! Spórolás ide vagy oda, a nyugalmad többet ér, mert kizárólag neked kellene majd úgyis alkalmazkodni a szüleihez. És ez lehet rámenne a kapcsolatotokra is, mert a párod nem hiszem, hogy a sarkára állna a szüleivel szemben veled kapcsolatban.

Bocs, hogy ezt írom, de ha 29. évesen még a szüleihez húz vissza, akkor még nem nőhetett be a feje lágya...

2009. nov. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
21%
Ha ebben a kérdésben nem tudtok megegyezni,akkor baj van a kapcsolatotokkal.!Tudom,hogy a mai fiatalok nem toleránsak az idősebbekkel.Elvárnák,hogy a szülők alkalmazkodjanak hozzájuk,míg ők nem alkalmazkodnak senkihez.Régen a legtöbb család évekig a szülőknél lakott,és gyüjtötték a pénzt a saját otthonra.A konfliktusokat pedig igyekeztek megoldani.Valamit-valamiért!Nem biztos,hogy a párod anyafüggő,csak józanul gondolkozik.Ha te nem vagy képes máshoz alkalmazkodni,akkor veled legalább akkor a baj,.mint a pároddal.
2009. nov. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Az előző kapcsolatomban először anyáéknál éltünk, majd mivel ő nem érezte ott a legjobban magát, így átköltöztünk hozzájuk. 4 hónapig éltünk ott, mire az anyja teljesen kikészített, semmi nem volt jó neki, hogy csináltam. Én állítólag nagyon jó alkalmazkodó vagyok, bár én nem tudom, de úgy érzem, hogy nagyon rövid ideig bírnám ott, mivelhogy egymással is és a párommal is állandóan veszekednek. Emiatt még így is rajtam csattan az ostor, hogy nem lakunk ott, csak látogatóban vagyunk.
2009. nov. 4. 07:42
 9/27 anonim ***** válasza:
68%

Válasz 07.37-re.

1. A kérdező nem várja el az anyóstól, hogy alkalmazkodjon hozzá.

2. Mért kéne neki egy idegenhez alkalmazkodnia, az élet nem arról szól, hogy mindenáron alkalmazkodjunk, hanem hogy boldogok legyünk a választottunkkal.

3. Az, hogy régen mi volt, messze nem jelentette azt, hogy az emberek boldogok voltak. A régi falusi, egész más világtól eltekintve az együttélés kényszerhelyzet volt, nem normálállapot. A felnőtt embernek meg kell teremtenie a saját életkörülményeit.

Az viszont igaz az előző válaszból, hogy a kapcsolatotok nem biztos, hogy ideális, ha ez a kérdés egyáltalán felmerült a pároban.

2009. nov. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem jogos a kérés. Miért jó az, ha albérletre tapsoljátok el a pénzt, ami ugye semmiféle hasznos befektetésnek nem minősül? Ám ha 2-3 évre az anyóshoz költöztök, akkor félre tudtok rakni annyi pénzt, amennyi arra elég, hogy egy saját lakás/ház hitelét könnyedén fizetni tudjátok. Gondolkodj is, ne csak a saját érdekeidet nézd. Most már ketten vagytok.
2009. nov. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!