Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítsen, tanácstalan...

Valaki segítsen, tanácstalan vagyok!? Augusztusban költöztem össze a párommal, de mivel én már egy korábbi kapcsolatomban laktam együtt szülőkkel, ezt nem szerettem volna, panelba költöztünk albérletbe.

Figyelt kérdés
Aztán a párom nem szerette a panelt és haza akart velem költözni a szüleihez, de aztán mivel én nem szerettem volna, így egy keretes albérletbe jöttünk, de most megint a szüleihez akar költözni, mondván, hogy ne kelljen albérletet fizetni. Hogy értessem meg vele, hogy én semmijen körülmények között nem akarok odaköltözni?
2009. nov. 4. 06:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%

Anyósékkal bármilyen aranyosak, meg tündérek nem szabad összeköltözni, hacsak nem valóban nagyon kényszer helyzet van. Tőlük nem várható már el a nagy alkalmazkodás, hisz leéltek egy életet úgy ahogy, ebből jönnek az itt már ezrével látott kérdések, hogy ilyen anyósom, olyan anyósom,mindenbe beleszól, ez van meg az van.

Éljetek külön, vagy vegyetek részletre házat ha mindenáron együtt akartok élni. Hidd el jobb az, ha este 10 kor nyugodtan ott mersz hagyni egy mosatlan tányért, akár másnap estig, anélkül, hogy bárki megszólna, hogy rendetlen vagy trehány vagy.

Amúgy ( legalább is az itt feltett kérdések alapján) mindig a pasik akarnak anyjukhoz költözni párjukkal), mert milyen kényelmes is az, hogy anya is körbeugrálja, meg párja is, mindezt úgy hogy sem albérletet, sem háztörlesztőt nem kell fizetni. És ez valószinűleg párodnál is így van. Aztán mikor meg konfliktus van, nehogy elveszítsék a kényelmet, inkább kimaradnak belőle, hadd veszekedjen a meny meg az anyós, csak az ő kényelme ne boruljon fel.

2009. nov. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
84%

nem egészséges egy fedél felett élni a szülőkkel/anyósékkal. ebbe már rengeteg kapcsolat ment tönkre. 29 évesen épp itt az ideje, hogy leszakadjon a párod anyukáról.


anyukák aggódnak a gyerekeik miatt és ezért mindig mindent tudni akarnak. én 24 évesen költöztem el a szüleimtől és utána javult meg a kapcsolatunk mert nem jöttek azok a kérdések, hogy mégis mikor jössz haza kisfiam?


saját barátaidat nem tudod spontán meghívni, mert előtte egyeztetni kell anyóssal, hogy mikor lehet, ki mikor mit főz a konyhába, ki mikor használja a mosógépet/fürdőszobát stb.


NEEEE!!!!!

2009. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
aki lepontozgatta azokat a válaszokat, amik a különélés mellett teszik le a voksukat, az élt már együtt huzamosabb ideig az anyósával??
2009. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
mert?
2009. nov. 4. 11:14
 25/27 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 11:09


nyilván nem.


igaz én sem, és nem is hajtottam rá soha, mert igaz hogy nagyon aranyosak, de nem lenne jó vége. generációs konfliktusok előre vannak programozva.

2009. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogy ki vagy kik írogatják, hogy mekkorát lehet spórolni az albérleti pénzen ha a szülőkkel laknak együtt, de ez egy hülyeség!

Lehet, hogy kivételezett helyzetben voltatok, és a szülők nem kértek tőletek pénzt, de nem ez az általános!

MERT: ha nem is havi pénzt kérnek, előbb-utóbb benyögik, hogy de jó lenne ez is meg az is, meg jó lenne ezt is meg az is kicserélni, felújítani stb. Ráadásul ha nem tetszik a szoba, vagy lakrész akkor még azt is a saját magad ízlésére akarod alakítani ami szintén nem ingyen van. Ha meg nem jön össze az összeköltözéses buli, a felújított házat ott marad az ősöknek, mert nem tudod a hátadra pakolni, kifizetni meg úgysem fogják, mondván te is ott laktál...

szóval erről ennyit.


A mai világban a fiataloknak külön a helye, így jár mindenki a legjobban, és így kevesebb a súrlódás is.

2009. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Konyorgom, minek kerdezel, ha lepontozol???? En nem is ertem ezt
2009. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!