Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítsen, tanácstalan...

Valaki segítsen, tanácstalan vagyok!? Augusztusban költöztem össze a párommal, de mivel én már egy korábbi kapcsolatomban laktam együtt szülőkkel, ezt nem szerettem volna, panelba költöztünk albérletbe.

Figyelt kérdés
Aztán a párom nem szerette a panelt és haza akart velem költözni a szüleihez, de aztán mivel én nem szerettem volna, így egy keretes albérletbe jöttünk, de most megint a szüleihez akar költözni, mondván, hogy ne kelljen albérletet fizetni. Hogy értessem meg vele, hogy én semmijen körülmények között nem akarok odaköltözni?
2009. nov. 4. 06:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
79%

Nem értek egyet az utolsó hozzászólóval, nem igaz, hogy a mai fiatalok nem alkalmazkodnak. Én is éltem így a férjem szüleivel 5 évig, de soha többet nem csinálnám! Kvázi én voltam a cseléd, takarítottam, parkosítottam a kertet, főztem az egész rokonságnak ünnepnapokkor, a konyhában voltam végig /igaz a férjem legalább kiállt mellettem/, és senki nem hívott hogy talán én is üljek már asztalhoz, és nem szólhattam semmit mert én költöztem oda...

A spórolásról meg annyit, hogy ugyanúgy fizettünk mindenbe mintha albérletben lettünk volna, úgyhogy ennyit a szülői segítségről.

Ne költözz össze a szüleivel és kész, nem velük akarod összekötni az életedet. Később meg tüskék maradnak benned a családi együttélés miatt, és jól megbánod az egészet.


Ha a párod ezt nem tudja elfogadni, inkább most add ki az útját, még nagyon fiatal vagy.

2009. nov. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
55%

Előző vagyok, én is a 7.37-re válaszoltam.

A 7.48-nak teljesen igaza van.

2009. nov. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Amúgy mind a ketten dolgozunk van egy vállalkozásunk és a párom emellett maszekol is. Igen, szeretnénk majd házat, de én is úgy gondolom, hogy ott is ugyanannyit tudnánk félretenni, mint itt.

A párom is erre hivatkozik, de szerintem nincs igaza, amikor először felhozta a témát, akkor részben igazat adtam neki, mert akkor azért akart költözni, mert anyósom elhagyta apósomat, és hogy ne legyen egyedül, belementem volna, de aztán rá egy hétre visszaköltözött anyósom.Szóval akkor már nem sok értelmét láttam belemenni.

2009. nov. 4. 08:11
 14/27 anonim ***** válasza:
54%
Mennyi albérletet fizettek? 30-60? Az azért elég jelentős megtakarítás havonta. Az már 1-2 miller 3 évre.
2009. nov. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
30 at fizetünk
2009. nov. 4. 08:18
 16/27 anonim ***** válasza:
66%
Ha vesztek egy házat hitelre, akkor pont kijön a félhavi részlet abból. Nem tudom hány éves vagy, de hatalmas mázlid van, hogy van hova mennetek, ami nem albérlet, és így gyakorlatilag pár éven belül saját házatok lehet. Mi itt rohadunk az albérletben, esélyünk sincs félretenni, hiába dolgozunk mindketten.
2009. nov. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
72%
en eltem anyosekkal, es masfel honap mulva szet is mentunk, pedig elotte mar egy eve egyutt eltunk, csak a sporlas miatt koltoztunk oda....na az volt az elso es az utolso alkalom, hogy szulokkel vagyok hajlando elni, inkabb satorban, de en megegyszer nem csinalom vegig. En foztem mostam takaritottam, es neztem anyosom savanyu pofajat, hogy elveszem a pici fiat...SOHA SOHA SOHA
2009. nov. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
67%

nem is értem az ő szüleit, hogy miért is várják el, hogy ott lakjatok?? teljesen normális a felállás, hogy a fiatal pár külön, és látogatóba mennek haza a szülőköz.

én semmiképpen sem mennék bele, egyik szülőhöz sem költöznék, pedig imádom a saját szüleimet, de mégsem lenne egészsgéges senkinek.

mi 9 hónap után költöztünk össze albérletbe, és a szüleim segítségével vettük meg az első pici lakásunkat, amit aztán két lépcsőben nagyobbra váltottunk.

2009. nov. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
76%

Nekem anyósom egy arany ember és a szüleim is, de SOHA és semmi pénzért nem költöznék össze egyikkel se.


Miért hiszi mindenki, hogy egy saját lakás, ház jobb, mint egy albérlet? Amerikában nagyon kevesen laknak saját házban, mindnki bérel. Egy életet dolgozol végig a saját házért, aztán szépen kinyiffansz és kész. Ezért gürizni?

Nem neked kell költened rá, felújítani. A saját ház vagy lakás egy csomó plussz kiadás. Ennyi.


Szépen mondjad el neki, hogy te nem akarsz és később se fogsz akarni senkivel összeköltözni. Ha ezt nem tudja elfogadni, azt te nagyon sajnálod, de ezen te nem tudsz és nem akarsz változtatni, úgyhogy részedről a téma lezárva. Felesleges ezen veszekedni. Ennyi.

Kommunikáció, érthető beszéd. Menni fog!

2009. nov. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
72%
Anyósom is mindig ezzel jön, hogy mi ez afene nagy önállósodás, régen a fiatalok rá voltak szorulva a szülőkkel élésre, jól megvoltak együtt, bla bla bla. NE HIDD EL EZEKET! Inkább albérlet!
2009. nov. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!