Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akkora dolog, hogy...

Miért akkora dolog, hogy átmenetileg megcserélődtek a szerepek?

Figyelt kérdés

Eddig a párom dolgozott, én suliba jártam és közben vezettem a háztartást.

Suli után elkezdtem dolgozni (protekcióval, mert máshogy nem ment volna), alig pár hete a páromat kirúgták (kb 1 hónapja).

Most ő az aki "vezeti" a háztartást. Ez annyit jelent, hogy mire hazaérek elmosogat, vesz 1-2 apróságot (üdítő, felvágott), a többit majd együtt megvesszük. Néha főz valami egyszerűt (bolti szószból bolognait, főzeléket) vagy rendel kaját. Heti 1-2 alkalommal porszívózik. A portörlést és fürdőszoba takarítást én csinálom, mert szerinte ez az én dolgom.

Reggel 6kor indulok dolgozni, este 6 után érek haza, egész nap döglik és fekszik a párom... ami házimunkát elvégez az megvan 1-2 óra alatt.


Most teljesen fel van háborodva, hogy ő kiteszi itthon a lelkét, én meg nem értékelem. Mire hazaérek hulla vagyok, örülök ha nem alszom el állva.

Panaszkodik, hogy ő nem tudja kipihenni magát (mert én kitudom?). Az ismerősök meg azt hiszik, hogy valami hajcsár vagyok.


2013. szept. 14. 08:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem tudok koszban élni.

Mivel van egy cicánk, sokszor fertőtlenítek a konyhában dolgokat. (Szerintem a cica sokat mászkál az asztalon vagy a tűzhelyen) Párom ezeket nem teszi meg, mert hogy fölösleges, a macska egészséges, miért vagyok ennyire tisztaság mániás.

2013. szept. 14. 10:30
 12/13 anonim ***** válasza:

Tényleg vannak ilyenek sajnos.

Akkor van belőle nagyon nagy baj, ha a párod nem talál munkát. Vagy ha nem is keres. Ha néhány héten, hónapon belül el tud helyezkedni, még rendben lehet a dolog, de ez így nem működik.

Nálunk sem működne. A férjem igyekezne, ha ez lenne a helyzet, de tökéletesen képtelen a takarításra. Szegény mindig szégyenli magát, hogy nem sikerült úgy elmosogatnia például, ahogy nekem sikerült volna.


Muszáj csinálnod valamit, mert így tönkrementek. Ne vásárolj neki kaját, amíg nem takarít ki rendesen.

2013. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Írjátok össze a házimunkákat és hogy mi mennyi időt vesz igénybe és felezzétek el. Onnantól kezdve mindenki azt csinálja, amiért felelős. És keressen aktívan munkát, mert szerintem ha elmegy dolgozni, akkor helyreáll a béke is. Tudod motiválni azzal, hogy a házimunka lista csak addig lesz érvényben, amíg nem dolgozik. Egyértelmű, hogy nem lusta a párod, csak birizgálja a férfi hiúságát, hogy te eljársz otthonról ő meg otthon főz.
2013. szept. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!